Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

269
Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

Hij stond destijds te boek als één van de grootste talenten ter wereld, een toekomstige Gouden Bal-winnaar. Maar Robinho kon de hoge verwachtingen nooit volledig inlossen en zakte gedurende zijn carrière steeds verder af. Daarnaast heeft de Braziliaan zich ook extra-sportief in de nesten gewerkt.


Zo werd Robinho voor de Italiaanse rechtbank van hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9 jaar. De 37-jarige werd in 2017 al schuldig bevonden voor zijn aandeel bij een groepsverkrachting in een Milanese nachtclub in 2013. Daar was hij destijds actief bij AC Milan. Robinho en zijn advocaten gingen telkens in beroep, maar zijn nu dus uitgeprocedeerd.

De kans dat hij ook effectief achter de tralies belandt, is evenwel klein. Robinho vertoeft momenteel weer in zijn geboorteland. En in Brazilië worden zelden tot nooit burgers uitgeleverd aan andere landen. Allicht zal de Italiaanse justitie wel een Europees aanhoudingsbevel opstellen. Op die manier kan hij opgepakt worden als hij weer voet zet op Europese bodem en vervolgens toch uitgeleverd worden aan Italië.

GEVALLEN WONDERKIND
Robinho brak destijds op jonge leeftijd door bij Santos, waar hij werd weggeplukt door Real Madrid. Bij de Koninklijke werkte hij meer dan 100 wedstrijden af. Toch kon hij er zijn potentieel nooit echt waarmaken. Vervolgens trok de aanvaller naar Manchester City, om in 2010 naar AC Milan te verhuizen. Daar stond hij uiteindelijk een vijftal jaar onder contract. Nadien begon hij aan een trektocht over verschillende continenten. In 2020 maakte Robinho zich op voor een zoveelste avontuur bij Santos. Door de verkrachtingszaak ging die samenwerking echter niet door.

LEES OOK: Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

Brazilië zou hem moeten uitleveren ...

Meest recent

Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

14
14
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

150
150
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

55
55
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

71
71
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

32
32
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

53
53
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

70
70
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

169
169
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

22
22
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

335
335
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

126
126
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

66
66
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

292
292
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

300
300
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

34
34
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

145
145
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

225
225
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

163
163
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

192
192
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

105
105
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

669
669
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

61
61
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

158
158
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

162
162
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

435
435

Meer sportnieuws