Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

269 stemmen
Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

Hij stond destijds te boek als één van de grootste talenten ter wereld, een toekomstige Gouden Bal-winnaar. Maar Robinho kon de hoge verwachtingen nooit volledig inlossen en zakte gedurende zijn carrière steeds verder af. Daarnaast heeft de Braziliaan zich ook extra-sportief in de nesten gewerkt.


Zo werd Robinho voor de Italiaanse rechtbank van hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9 jaar. De 37-jarige werd in 2017 al schuldig bevonden voor zijn aandeel bij een groepsverkrachting in een Milanese nachtclub in 2013. Daar was hij destijds actief bij AC Milan. Robinho en zijn advocaten gingen telkens in beroep, maar zijn nu dus uitgeprocedeerd.

De kans dat hij ook effectief achter de tralies belandt, is evenwel klein. Robinho vertoeft momenteel weer in zijn geboorteland. En in Brazilië worden zelden tot nooit burgers uitgeleverd aan andere landen. Allicht zal de Italiaanse justitie wel een Europees aanhoudingsbevel opstellen. Op die manier kan hij opgepakt worden als hij weer voet zet op Europese bodem en vervolgens toch uitgeleverd worden aan Italië.

GEVALLEN WONDERKIND
Robinho brak destijds op jonge leeftijd door bij Santos, waar hij werd weggeplukt door Real Madrid. Bij de Koninklijke werkte hij meer dan 100 wedstrijden af. Toch kon hij er zijn potentieel nooit echt waarmaken. Vervolgens trok de aanvaller naar Manchester City, om in 2010 naar AC Milan te verhuizen. Daar stond hij uiteindelijk een vijftal jaar onder contract. Nadien begon hij aan een trektocht over verschillende continenten. In 2020 maakte Robinho zich op voor een zoveelste avontuur bij Santos. Door de verkrachtingszaak ging die samenwerking echter niet door.

LEES OOK: AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

Brazilië zou hem moeten uitleveren ...

Meest recent

'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

7
7
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

63
63
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

50
50
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

86
86
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

39
39
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

63
63
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

159
159
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

65
65
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

141
141
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

379
379
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

127
127
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

92
92
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

204
204
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

205
205
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

210
210
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

237
237
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

99
99
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

438
438
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

473
473

Meer sportnieuws