Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

door
Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

Hij stond destijds te boek als één van de grootste talenten ter wereld, een toekomstige Gouden Bal-winnaar. Maar Robinho kon de hoge verwachtingen nooit volledig inlossen en zakte gedurende zijn carrière steeds verder af. Daarnaast heeft de Braziliaan zich ook extra-sportief in de nesten gewerkt.


Zo werd Robinho voor de Italiaanse rechtbank van hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9 jaar. De 37-jarige werd in 2017 al schuldig bevonden voor zijn aandeel bij een groepsverkrachting in een Milanese nachtclub in 2013. Daar was hij destijds actief bij AC Milan. Robinho en zijn advocaten gingen telkens in beroep, maar zijn nu dus uitgeprocedeerd.

De kans dat hij ook effectief achter de tralies belandt, is evenwel klein. Robinho vertoeft momenteel weer in zijn geboorteland. En in Brazilië worden zelden tot nooit burgers uitgeleverd aan andere landen. Allicht zal de Italiaanse justitie wel een Europees aanhoudingsbevel opstellen. Op die manier kan hij opgepakt worden als hij weer voet zet op Europese bodem en vervolgens toch uitgeleverd worden aan Italië.

GEVALLEN WONDERKIND
Robinho brak destijds op jonge leeftijd door bij Santos, waar hij werd weggeplukt door Real Madrid. Bij de Koninklijke werkte hij meer dan 100 wedstrijden af. Toch kon hij er zijn potentieel nooit echt waarmaken. Vervolgens trok de aanvaller naar Manchester City, om in 2010 naar AC Milan te verhuizen. Daar stond hij uiteindelijk een vijftal jaar onder contract. Nadien begon hij aan een trektocht over verschillende continenten. In 2020 maakte Robinho zich op voor een zoveelste avontuur bij Santos. Door de verkrachtingszaak ging die samenwerking echter niet door.

LEES OOK: Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Brazilië zou hem moeten uitleveren ...

Meest recent

De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

9
9
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

40
40
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

7
7
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

68
68
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

110
110
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

44
44
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

328
328
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

149
149
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

54
54
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

168
168
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

37
37
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

302
302
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

257
257
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

32
32
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

323
323
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

224
224
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

281
281
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

227
227
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

242
242
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

1041
1041
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

192
192
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

821
821
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

572
572
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

540
540
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

279
279

Meer sportnieuws