Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

269 stemmen
Robinho krijgt effectieve celstraf van 9 jaar

Hij stond destijds te boek als één van de grootste talenten ter wereld, een toekomstige Gouden Bal-winnaar. Maar Robinho kon de hoge verwachtingen nooit volledig inlossen en zakte gedurende zijn carrière steeds verder af. Daarnaast heeft de Braziliaan zich ook extra-sportief in de nesten gewerkt.


Zo werd Robinho voor de Italiaanse rechtbank van hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9 jaar. De 37-jarige werd in 2017 al schuldig bevonden voor zijn aandeel bij een groepsverkrachting in een Milanese nachtclub in 2013. Daar was hij destijds actief bij AC Milan. Robinho en zijn advocaten gingen telkens in beroep, maar zijn nu dus uitgeprocedeerd.

De kans dat hij ook effectief achter de tralies belandt, is evenwel klein. Robinho vertoeft momenteel weer in zijn geboorteland. En in Brazilië worden zelden tot nooit burgers uitgeleverd aan andere landen. Allicht zal de Italiaanse justitie wel een Europees aanhoudingsbevel opstellen. Op die manier kan hij opgepakt worden als hij weer voet zet op Europese bodem en vervolgens toch uitgeleverd worden aan Italië.

GEVALLEN WONDERKIND
Robinho brak destijds op jonge leeftijd door bij Santos, waar hij werd weggeplukt door Real Madrid. Bij de Koninklijke werkte hij meer dan 100 wedstrijden af. Toch kon hij er zijn potentieel nooit echt waarmaken. Vervolgens trok de aanvaller naar Manchester City, om in 2010 naar AC Milan te verhuizen. Daar stond hij uiteindelijk een vijftal jaar onder contract. Nadien begon hij aan een trektocht over verschillende continenten. In 2020 maakte Robinho zich op voor een zoveelste avontuur bij Santos. Door de verkrachtingszaak ging die samenwerking echter niet door.

Brazilië zou hem moeten uitleveren ...

Meest recent

Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

124
124
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

169
169
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

71
71
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

228
228
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

174
174
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

169
169
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

168
168
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

90
90
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

347
347
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

520
520
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

819
819
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

345
345
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

314
314
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

241
241
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

896
896
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1142
1142
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

153
153
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

185
185
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

38
38
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

522
522
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

319
319
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

597
597
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

685
685
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

180
180

Meer sportnieuws