KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

490
KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

Na het vertrek van verschillende sterkhouders in de zomermercato, kende KV Oostende een wisselvallige eerste helft van het seizoen. De Kustploeg wil zich in de komende maanden dus herpakken, maar zal dat wel met een andere coach moeten doen. Alexander Blessin gaat namelijk bij het Italiaanse Genoa aan de slag.


De Duitser werd in de zomer van 2020 aangesteld in de Diaz Arena. Hij werd weggeplukt uit de jeugdopleiding van RB Leipzig. Het duurde even alvorens hij zijn nieuwe ploeg op de rails kreeg, maar vervolgens liep het voor KVO als een trein. De Kustploeg groeide uit tot dé revelatie van het seizoen en streed tot het einde mee voor een plek in Play-Off I. Die prestaties zag hij beloond werd met de trofee van 'Trainer van het Jaar'.

In de huidige jaargang verliep het dus minder met Oostende, toch bleef het werk van Blessin geapprecieerd worden. Hij werd dan ook meermaals gelinkt aan een overstap naar de Belgische top. Onder meer Club Brugge werd geopperd als mogelijke bestemming, maar daar koos men na het vertrek van Philippe Clement voor Alfred Schreuder. Dat kwam Blessin uiteindelijk niet slecht uit, zo gaat hij nu zijn kans wagen in een topcompetitie.

ITALIAANSE DEGRADATIESTRIJD
Bij Genoa treedt hij in de voetsporen van Andriy Shevchenko. De voormalige topspits van onder meer AC Milan en Chelsea en ex-bondscoach van Oekraïne, betaalde gelag na de tegenvallende resultaten. Zo staat de club, waar Rode Duivel Zinho Vanheusden op huurbasis speelt, momenteel slechts voorlaatste in de Serie A. Blessin zal zijn handen dus meer dan vol hebben. Bij KVO moet men dus op zoek naar een nieuwe trainer. Assistent Markus Pflanz neemt voorlopig het roer over.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Blessin was een ideale coach voor een Belgische topclub ...

Meest recent

Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

8
8
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

153
153
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

67
67
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

119
119
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

17
17
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

64
64
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

404
404
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

82
82
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

497
497
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

138
138
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

749
749
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

71
71
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

80
80
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1020
1020
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

59
59
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

66
66
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

233
233
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

155
155
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

392
392
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

185
185
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

91
91
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

140
140
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

267
267
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

113
113
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

607
607

Meer sportnieuws