KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

door
KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

Na het vertrek van verschillende sterkhouders in de zomermercato, kende KV Oostende een wisselvallige eerste helft van het seizoen. De Kustploeg wil zich in de komende maanden dus herpakken, maar zal dat wel met een andere coach moeten doen. Alexander Blessin gaat namelijk bij het Italiaanse Genoa aan de slag.


De Duitser werd in de zomer van 2020 aangesteld in de Diaz Arena. Hij werd weggeplukt uit de jeugdopleiding van RB Leipzig. Het duurde even alvorens hij zijn nieuwe ploeg op de rails kreeg, maar vervolgens liep het voor KVO als een trein. De Kustploeg groeide uit tot dé revelatie van het seizoen en streed tot het einde mee voor een plek in Play-Off I. Die prestaties zag hij beloond werd met de trofee van 'Trainer van het Jaar'.

In de huidige jaargang verliep het dus minder met Oostende, toch bleef het werk van Blessin geapprecieerd worden. Hij werd dan ook meermaals gelinkt aan een overstap naar de Belgische top. Onder meer Club Brugge werd geopperd als mogelijke bestemming, maar daar koos men na het vertrek van Philippe Clement voor Alfred Schreuder. Dat kwam Blessin uiteindelijk niet slecht uit, zo gaat hij nu zijn kans wagen in een topcompetitie.

ITALIAANSE DEGRADATIESTRIJD
Bij Genoa treedt hij in de voetsporen van Andriy Shevchenko. De voormalige topspits van onder meer AC Milan en Chelsea en ex-bondscoach van Oekraïne, betaalde gelag na de tegenvallende resultaten. Zo staat de club, waar Rode Duivel Zinho Vanheusden op huurbasis speelt, momenteel slechts voorlaatste in de Serie A. Blessin zal zijn handen dus meer dan vol hebben. Bij KVO moet men dus op zoek naar een nieuwe trainer. Assistent Markus Pflanz neemt voorlopig het roer over.

LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

Blessin was een ideale coach voor een Belgische topclub ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

55
55
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

419
419
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

44
44
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

49
49
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

265
265
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

61
61
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

320
320
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

357
357
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

54
54
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

142
142
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

36
36
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

268
268
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

122
122
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

311
311
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

234
234
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

303
303
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

717
717
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws