KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

door
KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

Na het vertrek van verschillende sterkhouders in de zomermercato, kende KV Oostende een wisselvallige eerste helft van het seizoen. De Kustploeg wil zich in de komende maanden dus herpakken, maar zal dat wel met een andere coach moeten doen. Alexander Blessin gaat namelijk bij het Italiaanse Genoa aan de slag.


De Duitser werd in de zomer van 2020 aangesteld in de Diaz Arena. Hij werd weggeplukt uit de jeugdopleiding van RB Leipzig. Het duurde even alvorens hij zijn nieuwe ploeg op de rails kreeg, maar vervolgens liep het voor KVO als een trein. De Kustploeg groeide uit tot dé revelatie van het seizoen en streed tot het einde mee voor een plek in Play-Off I. Die prestaties zag hij beloond werd met de trofee van 'Trainer van het Jaar'.

In de huidige jaargang verliep het dus minder met Oostende, toch bleef het werk van Blessin geapprecieerd worden. Hij werd dan ook meermaals gelinkt aan een overstap naar de Belgische top. Onder meer Club Brugge werd geopperd als mogelijke bestemming, maar daar koos men na het vertrek van Philippe Clement voor Alfred Schreuder. Dat kwam Blessin uiteindelijk niet slecht uit, zo gaat hij nu zijn kans wagen in een topcompetitie.

ITALIAANSE DEGRADATIESTRIJD
Bij Genoa treedt hij in de voetsporen van Andriy Shevchenko. De voormalige topspits van onder meer AC Milan en Chelsea en ex-bondscoach van Oekraïne, betaalde gelag na de tegenvallende resultaten. Zo staat de club, waar Rode Duivel Zinho Vanheusden op huurbasis speelt, momenteel slechts voorlaatste in de Serie A. Blessin zal zijn handen dus meer dan vol hebben. Bij KVO moet men dus op zoek naar een nieuwe trainer. Assistent Markus Pflanz neemt voorlopig het roer over.

LEES OOK: Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Blessin was een ideale coach voor een Belgische topclub ...

Meest recent

Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

7
7
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

47
47
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

61
61
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

34
34
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

19
19
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

34
34
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

34
34
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

191
191
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

99
99
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

229
229
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

193
193
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

231
231
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

527
527
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

270
270
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

133
133
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

472
472
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

128
128
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

92
92
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

197
197
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

467
467
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

88
88
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

98
98
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

24
24
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

82
82
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

108
108

Meer sportnieuws