KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

490 stemmen
KV Oostende ziet Blessin per direct naar Serie A trekken

Na het vertrek van verschillende sterkhouders in de zomermercato, kende KV Oostende een wisselvallige eerste helft van het seizoen. De Kustploeg wil zich in de komende maanden dus herpakken, maar zal dat wel met een andere coach moeten doen. Alexander Blessin gaat namelijk bij het Italiaanse Genoa aan de slag.


De Duitser werd in de zomer van 2020 aangesteld in de Diaz Arena. Hij werd weggeplukt uit de jeugdopleiding van RB Leipzig. Het duurde even alvorens hij zijn nieuwe ploeg op de rails kreeg, maar vervolgens liep het voor KVO als een trein. De Kustploeg groeide uit tot dé revelatie van het seizoen en streed tot het einde mee voor een plek in Play-Off I. Die prestaties zag hij beloond werd met de trofee van 'Trainer van het Jaar'.

In de huidige jaargang verliep het dus minder met Oostende, toch bleef het werk van Blessin geapprecieerd worden. Hij werd dan ook meermaals gelinkt aan een overstap naar de Belgische top. Onder meer Club Brugge werd geopperd als mogelijke bestemming, maar daar koos men na het vertrek van Philippe Clement voor Alfred Schreuder. Dat kwam Blessin uiteindelijk niet slecht uit, zo gaat hij nu zijn kans wagen in een topcompetitie.

ITALIAANSE DEGRADATIESTRIJD
Bij Genoa treedt hij in de voetsporen van Andriy Shevchenko. De voormalige topspits van onder meer AC Milan en Chelsea en ex-bondscoach van Oekraïne, betaalde gelag na de tegenvallende resultaten. Zo staat de club, waar Rode Duivel Zinho Vanheusden op huurbasis speelt, momenteel slechts voorlaatste in de Serie A. Blessin zal zijn handen dus meer dan vol hebben. Bij KVO moet men dus op zoek naar een nieuwe trainer. Assistent Markus Pflanz neemt voorlopig het roer over.

LEES OOK: Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Blessin was een ideale coach voor een Belgische topclub ...

Meest recent

'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

13
13
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

21
21
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

21
21
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

76
76
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

82
82
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

31
31
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

283
283
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

60
60
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

226
226
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

300
300
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

98
98
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

56
56
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

373
373
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

56
56
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

248
248
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

471
471
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

135
135
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

758
758
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

302
302
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

386
386
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

636
636
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

159
159

Meer sportnieuws