Amateurvoetbal verwacht snel groen licht

door
Amateurvoetbal verwacht snel groen licht

Het is alweer een belangrijke week voor ons profvoetbal, maar ook voor de amateurreeksen. Zo komt er vrijdag immers opnieuw een Overlegcomité samen, waar naar alle waarschijnlijkheid ook de situatie in het voetbal zal worden besproken. Sedert eind december is er namelijk geen publiek meer welkom bij profwedstrijd, waarna de amateurclubs beslisten om hun wedstrijden zelfs op te schorten.


Financieel bleek het voor deze clubs immers niet haalbaar om draaiende te blijven zonder publiek, dus werd er beslist om alles ‘on hold’ te zetten. Echter verwacht Voetbal Vlaanderen wel dat de wedstrijden snel opnieuw kunnen worden opgestart, uiteraard mét de toelating om supporters te mogen/kunnen ontvangen.

Momenteel loopt de maatregel voor het weigeren van publiek bij voetbalwedstrijden immers tot 28 januari. Vanaf volgende week zou het dus mogelijk zijn om terug met publiek te kunnen spelen. Er mag worden verwacht dat dit op het Overlegcomité van komende vrijdag zal worden bekrachtigd.

Komend weekend geen wedstrijd
De kans bestaat zelfs dat er al vanaf dit weekend terug supporters worden toegelaten, maar spelen ze zullen ze in het amateurvoetbal nog niet doen. Te kort dag, zo zegt woordvoerder van Voetbal Vlaanderen, Nand De Klerck in Het Nieuwsblad. “Sowieso komen de eerste ploegen vanaf 1e nationale (amateurvoetbal) tot en met 4e provinciale dit weekend nog niet in actie, ook al beslist het Overlegcomité dat het voetbal met publiek opnieuw mag met onmiddellijke ingang.”

LEES OOK: Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Volgend weekend terug supporters?

Meest recent

'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

0
0
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

78
78
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

56
56
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

39
39
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

217
217
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

71
71
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

51
51
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

187
187
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

255
255
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

324
324
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

281
281
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

313
313
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

121
121
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

373
373
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

192
192
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

253
253
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

220
220
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

179
179
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

111
111
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

538
538
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

459
459
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

220
220
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

453
453
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

321
321

Meer sportnieuws