'Anderlecht drukt door voor spits én middenvelder'

door
'Anderlecht drukt door voor spits én middenvelder'

Anderlecht heeft zich tot dusver koest gehouden op de transfermarkt. Het liet Taylor Harwood-Bellis terugkeren naar Engeland, maar nieuwe spelers streken er tot dusver niet neer. CEO Peter Verbeke gaf enkele dagen geleden ook aan dat er eigenlijk geen inkomende transfers verwacht moeten worden, maar er lijkt nu toch werk gemaakt te worden van twee aanwinsten.


In de loop van de dag raakte al bekend dat Anderlecht, net als AA Gent, zijn oog laten vallen zou hebben op Gabriel Charpentier. De 22-jarige spits doet het dit seizoen goed bij Frosinone, dat hem huurt van Genoa. Het zou Paars-Wit zelfs menens zijn, want volgens verschillende Italiaanse bronnen zou het zelfs al contact opgenomen hebben met alle betrokken partijen - zowel de clubs als de speler. Voorlopig krijgt het echter nul op het rekest, maar de gesprekken blijven wel verderlopen.

Anderzijds komt Sky Sports nu ook met het bericht dat Anderlecht zijn oog laten vallen zou hebben op Matt O'Riley. De 21-jarige middenvelder is dit seizoen een smaakmaker bij de Engelse derdeklasser MK Dons, waar hij dit seizoen al goed was voor zeven goals en zes assists in 30 wedstrijden. Dat levert hem de nodige interesse op, want ook Blackburn, Huddersfield en Venezia zouden hem graag zien komen.

CELTIC
Het lijkt er echter op dat die clubs afgetroefd zullen worden door Celtic, dat de beste papieren zou hebben. De Schotse topclub zou al aan de onderhandelingstafel zitten met MK Dons en die gesprekken zouden goed verlopen. Ze zouden een bedrag van 1,8 miljoen euro veil hebben. O'Riley was in het verleden ook al in beeld bij Genk, toen hij nog in de jeugd van Fulham speelde. Een transfer naar Limburg kwam er toen niet en bij Fulham weigerde hij een nieuw contract, waarna hij na enkele maanden zonder club in januari 2021 bij MK Dons belandde.


LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Moet Anderlecht voor beiden doordrukken?

Meest recent

Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

4
4
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

21
21
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

221
221
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

460
460
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

106
106
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

260
260
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

157
157
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

39
39
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

597
597
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

65
65
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

262
262
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

210
210
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

232
232
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

491
491
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

52
52
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

696
696
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

127
127
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

166
166
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

169
169
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

294
294

Meer sportnieuws