'Anderlecht drukt door voor spits én middenvelder'

door
'Anderlecht drukt door voor spits én middenvelder'

Anderlecht heeft zich tot dusver koest gehouden op de transfermarkt. Het liet Taylor Harwood-Bellis terugkeren naar Engeland, maar nieuwe spelers streken er tot dusver niet neer. CEO Peter Verbeke gaf enkele dagen geleden ook aan dat er eigenlijk geen inkomende transfers verwacht moeten worden, maar er lijkt nu toch werk gemaakt te worden van twee aanwinsten.


In de loop van de dag raakte al bekend dat Anderlecht, net als AA Gent, zijn oog laten vallen zou hebben op Gabriel Charpentier. De 22-jarige spits doet het dit seizoen goed bij Frosinone, dat hem huurt van Genoa. Het zou Paars-Wit zelfs menens zijn, want volgens verschillende Italiaanse bronnen zou het zelfs al contact opgenomen hebben met alle betrokken partijen - zowel de clubs als de speler. Voorlopig krijgt het echter nul op het rekest, maar de gesprekken blijven wel verderlopen.

Anderzijds komt Sky Sports nu ook met het bericht dat Anderlecht zijn oog laten vallen zou hebben op Matt O'Riley. De 21-jarige middenvelder is dit seizoen een smaakmaker bij de Engelse derdeklasser MK Dons, waar hij dit seizoen al goed was voor zeven goals en zes assists in 30 wedstrijden. Dat levert hem de nodige interesse op, want ook Blackburn, Huddersfield en Venezia zouden hem graag zien komen.

CELTIC
Het lijkt er echter op dat die clubs afgetroefd zullen worden door Celtic, dat de beste papieren zou hebben. De Schotse topclub zou al aan de onderhandelingstafel zitten met MK Dons en die gesprekken zouden goed verlopen. Ze zouden een bedrag van 1,8 miljoen euro veil hebben. O'Riley was in het verleden ook al in beeld bij Genk, toen hij nog in de jeugd van Fulham speelde. Een transfer naar Limburg kwam er toen niet en bij Fulham weigerde hij een nieuw contract, waarna hij na enkele maanden zonder club in januari 2021 bij MK Dons belandde.


LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Moet Anderlecht voor beiden doordrukken?

Meest recent

'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

15
15
Alderweireld keihard voor Duivel: "Zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

280
280
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

113
113
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

58
58
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

79
79
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

136
136
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

382
382
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

201
201
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

86
86
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

310
310
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

287
287
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

155
155
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

449
449
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

261
261
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

563
563
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

68
68
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

81
81
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

456
456
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

91
91
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

115
115
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

176
176
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

59
59
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

171
171
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

229
229

Meer sportnieuws