Standard aanvaardt straf, maar sneert naar KBVB

door
Standard aanvaardt straf, maar sneert naar KBVB

Standard beleeft een woelig seizoen, met als absoluut dieptepunt wellicht de Waalse derby tegen Charleroi op 5 december. De Rouches kregen van hun rivaal een 0-3 om de oren en dat konden de fans niet verkroppen. Zij gooiden vuurpijlen en bestormden het veld, waardoor de wedstrijd uiteindelijk vroegtijdig gestaakt moest worden. De voetbalbond toonde zich niet mals voor de Rouches.


Zij legden Standard onlangs een zware sanctie af, want het zal twee wedstrijden achter gesloten deuren moeten afwerken. De sanctie gaat in zodra de coronamaatregelen versoepeld worden en er weer publiek toegelaten zal worden in de Belgische stadions. Standard geeft in een statement nu aan dat ze de sanctie zullen aanvaarden.

Desondanks is de club wel scherp voor de KBVB. "In dit opzicht betreurt Standard de Liège dat het niet gesteund werd door de Federatie en dat zij liever het hele stadion sluiten en zo de club maar ook al zijn supporters te straffen, in plaats van de daders van problemen aan te pakken", stelt de club in een statement. "Bovenop het feit dat dit juridisch betwistbaar is, kan het opleggen van sancties aan een grote meerderheid van de mensen die volledig derde partij zijn, de onveiligheid die recent in de meeste Belgische stadia heerste, niet effectief oplossen."

GEEN BAS
Standard geeft aan dat het enkel in beroep had kunnen gaan bij het BAS, omdat de wedstrijd gestaakt werd. Die procedure vindt de club te omslachtig en dus vindt ze het niet de moeite waard. De straf wordt dus met de nodige tegenzin aanvaard, waardoor er dus nog een tijdje geen publiek welkom zal zijn op Sclessin.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Is de kritiek van Standard terecht?

Meest recent

'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

1
1
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

19
19
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

23
23
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

64
64
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

75
75
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

29
29
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

30
30
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

55
55
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

393
393
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

90
90
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

87
87
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

99
99
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

152
152
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

33
33
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

227
227
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

58
58
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

57
57
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

229
229
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

88
88
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

50
50
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

66
66
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

101
101
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

143
143
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

124
124
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

357
357

Meer sportnieuws