Standard aanvaardt straf, maar sneert naar KBVB

door
Standard aanvaardt straf, maar sneert naar KBVB

Standard beleeft een woelig seizoen, met als absoluut dieptepunt wellicht de Waalse derby tegen Charleroi op 5 december. De Rouches kregen van hun rivaal een 0-3 om de oren en dat konden de fans niet verkroppen. Zij gooiden vuurpijlen en bestormden het veld, waardoor de wedstrijd uiteindelijk vroegtijdig gestaakt moest worden. De voetbalbond toonde zich niet mals voor de Rouches.


Zij legden Standard onlangs een zware sanctie af, want het zal twee wedstrijden achter gesloten deuren moeten afwerken. De sanctie gaat in zodra de coronamaatregelen versoepeld worden en er weer publiek toegelaten zal worden in de Belgische stadions. Standard geeft in een statement nu aan dat ze de sanctie zullen aanvaarden.

Desondanks is de club wel scherp voor de KBVB. "In dit opzicht betreurt Standard de Liège dat het niet gesteund werd door de Federatie en dat zij liever het hele stadion sluiten en zo de club maar ook al zijn supporters te straffen, in plaats van de daders van problemen aan te pakken", stelt de club in een statement. "Bovenop het feit dat dit juridisch betwistbaar is, kan het opleggen van sancties aan een grote meerderheid van de mensen die volledig derde partij zijn, de onveiligheid die recent in de meeste Belgische stadia heerste, niet effectief oplossen."

GEEN BAS
Standard geeft aan dat het enkel in beroep had kunnen gaan bij het BAS, omdat de wedstrijd gestaakt werd. Die procedure vindt de club te omslachtig en dus vindt ze het niet de moeite waard. De straf wordt dus met de nodige tegenzin aanvaard, waardoor er dus nog een tijdje geen publiek welkom zal zijn op Sclessin.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Is de kritiek van Standard terecht?

Meest recent

Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

13
13
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

20
20
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

33
33
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

24
24
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

83
83
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

40
40
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

156
156
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

68
68
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

55
55
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

282
282
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

58
58
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

53
53
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

277
277
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

126
126
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

168
168
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

141
141
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

131
131
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

179
179
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

134
134
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

139
139

Meer sportnieuws