'Anderlecht-titularis moet vrezen voor plek'

door
'Anderlecht-titularis moet vrezen voor plek'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend op KV Mechelen herpakken na het puntenverlies van afgelopen zondag tegen Standard. De vraag is of coach Vincent Kompany dan weer zal sleutelen aan zijn basiself. Op bepaalde positie heerst namelijk een gezonde concurrentie, zo ook in de defensie.


Wesley Hoedt is weliswaar incontournable, ook de back-posities staan normaal gezien vast. Maar voor het tweede plekje in het centrum van de verdediging lijkt een pittige concurrentiestrijd op komst. Lissandro Magallan wist de inmiddels vertrokken Taylor Harwood-Bellis uit de ploeg te spelen, maar komt nu tegenover Hannes Delcroix te staan. Het jeugdproduct is weer terug na maanden van blessureleed.

In principe heeft Delcroix een streepje voor en zal de Argentijn in de komende weken allicht weer plaats moeten maken. Maar La Dernière Heure ziet toch een aantal elementen die in het voordeel van de Ajax-huurling spelen. Zo lijkt Magallan fysiek iets sterker, zit hij goede vorm en toonde hij zich een complementair duo met Hoedt. "Met spelers als Magallan durft Kompany naar de oorlog trekken", klinkt het.

VOORDEEL DELCROIX
En toch lijkt Delcroix de strijd naar zijn hand te gaan zetten eenmaal hij weer in vorm is. Hij is veel beter vertrouwd met de speelstijl en is technisch ook sterker met de bal aan de voet. Bovendien is Magallan elke wedstrijd wel goed voor minstens één dure fout, terwijl Delcroix behoorlijk betrouwbaar is. En vooral: Kompany zal de kans niet laten liggen om een jeugdproduct in zijn ploeg te brengen. Als signaal naar de andere jongeren, maar ook met oog op een mogelijke doorverkoop.

LEES OOK: Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Indien beide spelers topfit, wie staat bij u dan in de basis?

Meest recent

STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

16
16
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

46
46
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

51
51
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

56
56
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

52
52
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

259
259
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

62
62
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

245
245
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

98
98
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

597
597
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

388
388
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

102
102
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

492
492
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

560
560
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

884
884
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

157
157
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

136
136
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

171
171
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

201
201
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

74
74
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

255
255
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

92
92
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

102
102
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

563
563

Meer sportnieuws