Africa Cup: Ghana met het schaamrood op de wangen naar huis

door
Africa Cup: Ghana met het schaamrood op de wangen naar huis

De eerste grote verrassing van de Africa Cup is een feit, want met Ghana moet een eerste kandidaat op de eindzege al het toernooi verlaten. De Black Stars, die het toernooi al vier keer op hun naam schreven, vliegen al na de groepsfase uit het toernooi. Ze lieten zich in hun slotmatch verrassen door de Comoren, die zo hun eerste zege ooit op het toernooi boekten.


Met Kortrijk-speler Selemani in de basis zorgden de Comoren dus voor een absolute stunt. Ze kwamen al zeer vroeg op voorsprong via Ben Nabouhane en leken helemaal in een zetel te zitten toen halfweg de eerste helft Ghana al met tien viel na rood voor André Ayew. Bovendien verdubbelde rond het uur Mogni de score nog eens.

Ghana reageerde door Paintsil (Genk) en Boakye in de strijd te gooien en die wissel leverde meteen resultaat op. Die laatste zorgde vier minuten later immers voor de aansluitingstreffer. Ghana leek nog helemaal over de Comoren te gaan na de gelijkmaker van Djiku in het slotkwartier, maar niets bleek minder waar. Mogni velde vijf minuten voor tijd het verdict en stuurt de viervoudige winnaar naar huis.

WATERKANS OP KWALIFICATIE
De Comoren maken zo in hun allereerste Africa Cup nog een waterkans op kwalificatie. Ze zullen moeten hopen dat ze daarvoor bij de vier beste derdes eindigen. Marokko en Gabon mogen wel al hun ticket voor de achtste finales boeken, nadat ze elkaar in hun slotwedstrijd in evenwicht hielden. Met een late gelijkmaker sleepte Hakimi nog een punt uit de brand voor Marokko.

LEES OOK: Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Kan Marokko de Africa Cup winnen?

Meest recent

'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

19
19
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

37
37
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

141
141
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

408
408
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

19
19
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

85
85
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

112
112
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

132
132
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

88
88
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

69
69
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

194
194
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

243
243
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

104
104
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

151
151
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

365
365
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

313
313
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

111
111
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

337
337
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

153
153
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

124
124
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

545
545
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

107
107
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

623
623

Meer sportnieuws