'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

245 stemmen
'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

Standard heeft er al een drukke transferperiode opzitten, waarin vier nieuwe spelers op Sclessin neerstreken en er met Hugo Siquet en Nicolas Gavory ook twee spelers verkocht werden. Ongetwijfeld zullen ze in Luik graag nog versterking willen, maar de belabberde financiën van de club dicteren dat er eerst spelers verkocht zullen moeten worden.


Een aantal spelers komen alvast niet echt in de plannen voor van Luka Elsner. Daar lijkt ook Mehdi Carcela stilaan bij te horen. De ervaren flankaanvaller leek aanvankelijk nochtans in ere hersteld te worden door de Sloveense trainer, nadat hij in het begin van het seizoen door Mbaye Leye helemaal opzijgeschoven was. Elsner haalde Carcela echter weer bij de selectie en gunde hem in elke wedstrijd minstens een invalbeurt.

Tot afgelopen weekend tenminste, want in de Clasico tegen Anderlecht bleef Carcela voor de eerste keer 90 minuten aan de bank gekluisterd. Een teken aan de wand was dat de 16-jarige Cihan Canak de voorkeur kreeg om in te vallen. Sudpresse weet dat er zondag zelfs al definitief een doek kan vallen over de toekomst van Carcela op Sclessin.

CLAUSULE
Carcela beschikt immers over een aflopend contract in Luik, maar daarin stond wel een clausule om dat nog met één jaar te verlengen. Dat zou automatisch gebeuren als hij in minstens 50 procent van de wedstrijden dit seizoen aan de aftrap zou komen. Als Carcela zondag echter niet start tegen Club Brugge - en daar lijkt het toch op - is dat echter mathematisch al niet meer mogelijk. Carcela stond immers nog maar in 3 van de 24 matchen dit seizoen aan de aftrap, wat betekent dat hij enkel met een basisplaats tegen Club en kwalificatie voor de play-offs nog de beoogde 50 procent kan halen.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Moet Standard proberen hem nog deze maand te lozen?

Meest recent

‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

24
24
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

9
9
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

14
14
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

143
143
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

95
95
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

65
65
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

76
76
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

122
122
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

366
366
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

120
120
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

122
122
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

173
173
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

213
213
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

218
218
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

171
171
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

295
295
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

406
406
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

546
546
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

83
83
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

469
469
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

660
660
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

260
260
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

312
312

Meer sportnieuws