'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

door
'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

Standard heeft er al een drukke transferperiode opzitten, waarin vier nieuwe spelers op Sclessin neerstreken en er met Hugo Siquet en Nicolas Gavory ook twee spelers verkocht werden. Ongetwijfeld zullen ze in Luik graag nog versterking willen, maar de belabberde financiën van de club dicteren dat er eerst spelers verkocht zullen moeten worden.


Een aantal spelers komen alvast niet echt in de plannen voor van Luka Elsner. Daar lijkt ook Mehdi Carcela stilaan bij te horen. De ervaren flankaanvaller leek aanvankelijk nochtans in ere hersteld te worden door de Sloveense trainer, nadat hij in het begin van het seizoen door Mbaye Leye helemaal opzijgeschoven was. Elsner haalde Carcela echter weer bij de selectie en gunde hem in elke wedstrijd minstens een invalbeurt.

Tot afgelopen weekend tenminste, want in de Clasico tegen Anderlecht bleef Carcela voor de eerste keer 90 minuten aan de bank gekluisterd. Een teken aan de wand was dat de 16-jarige Cihan Canak de voorkeur kreeg om in te vallen. Sudpresse weet dat er zondag zelfs al definitief een doek kan vallen over de toekomst van Carcela op Sclessin.

CLAUSULE
Carcela beschikt immers over een aflopend contract in Luik, maar daarin stond wel een clausule om dat nog met één jaar te verlengen. Dat zou automatisch gebeuren als hij in minstens 50 procent van de wedstrijden dit seizoen aan de aftrap zou komen. Als Carcela zondag echter niet start tegen Club Brugge - en daar lijkt het toch op - is dat echter mathematisch al niet meer mogelijk. Carcela stond immers nog maar in 3 van de 24 matchen dit seizoen aan de aftrap, wat betekent dat hij enkel met een basisplaats tegen Club en kwalificatie voor de play-offs nog de beoogde 50 procent kan halen.

LEES OOK: Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Moet Standard proberen hem nog deze maand te lozen?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

49
49
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

166
166
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

26
26
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

54
54
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

42
42
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

172
172
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

691
691
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws