'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

door
'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

Standard heeft er al een drukke transferperiode opzitten, waarin vier nieuwe spelers op Sclessin neerstreken en er met Hugo Siquet en Nicolas Gavory ook twee spelers verkocht werden. Ongetwijfeld zullen ze in Luik graag nog versterking willen, maar de belabberde financiën van de club dicteren dat er eerst spelers verkocht zullen moeten worden.


Een aantal spelers komen alvast niet echt in de plannen voor van Luka Elsner. Daar lijkt ook Mehdi Carcela stilaan bij te horen. De ervaren flankaanvaller leek aanvankelijk nochtans in ere hersteld te worden door de Sloveense trainer, nadat hij in het begin van het seizoen door Mbaye Leye helemaal opzijgeschoven was. Elsner haalde Carcela echter weer bij de selectie en gunde hem in elke wedstrijd minstens een invalbeurt.

Tot afgelopen weekend tenminste, want in de Clasico tegen Anderlecht bleef Carcela voor de eerste keer 90 minuten aan de bank gekluisterd. Een teken aan de wand was dat de 16-jarige Cihan Canak de voorkeur kreeg om in te vallen. Sudpresse weet dat er zondag zelfs al definitief een doek kan vallen over de toekomst van Carcela op Sclessin.

CLAUSULE
Carcela beschikt immers over een aflopend contract in Luik, maar daarin stond wel een clausule om dat nog met één jaar te verlengen. Dat zou automatisch gebeuren als hij in minstens 50 procent van de wedstrijden dit seizoen aan de aftrap zou komen. Als Carcela zondag echter niet start tegen Club Brugge - en daar lijkt het toch op - is dat echter mathematisch al niet meer mogelijk. Carcela stond immers nog maar in 3 van de 24 matchen dit seizoen aan de aftrap, wat betekent dat hij enkel met een basisplaats tegen Club en kwalificatie voor de play-offs nog de beoogde 50 procent kan halen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Moet Standard proberen hem nog deze maand te lozen?

Meest recent

Code rood voor Pro League: ultieme deadline bekend

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

15
15
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

81
81
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

504
504
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

100
100
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

53
53
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

49
49
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

37
37
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

630
630
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

266
266
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

108
108
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

428
428
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

141
141
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

192
192
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

157
157
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

104
104
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

111
111
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

122
122
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

323
323
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

546
546
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

383
383

Meer sportnieuws