'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

door
'Carcela krijgt zondag zekerheid over toekomst'

Standard heeft er al een drukke transferperiode opzitten, waarin vier nieuwe spelers op Sclessin neerstreken en er met Hugo Siquet en Nicolas Gavory ook twee spelers verkocht werden. Ongetwijfeld zullen ze in Luik graag nog versterking willen, maar de belabberde financiën van de club dicteren dat er eerst spelers verkocht zullen moeten worden.


Een aantal spelers komen alvast niet echt in de plannen voor van Luka Elsner. Daar lijkt ook Mehdi Carcela stilaan bij te horen. De ervaren flankaanvaller leek aanvankelijk nochtans in ere hersteld te worden door de Sloveense trainer, nadat hij in het begin van het seizoen door Mbaye Leye helemaal opzijgeschoven was. Elsner haalde Carcela echter weer bij de selectie en gunde hem in elke wedstrijd minstens een invalbeurt.

Tot afgelopen weekend tenminste, want in de Clasico tegen Anderlecht bleef Carcela voor de eerste keer 90 minuten aan de bank gekluisterd. Een teken aan de wand was dat de 16-jarige Cihan Canak de voorkeur kreeg om in te vallen. Sudpresse weet dat er zondag zelfs al definitief een doek kan vallen over de toekomst van Carcela op Sclessin.

CLAUSULE
Carcela beschikt immers over een aflopend contract in Luik, maar daarin stond wel een clausule om dat nog met één jaar te verlengen. Dat zou automatisch gebeuren als hij in minstens 50 procent van de wedstrijden dit seizoen aan de aftrap zou komen. Als Carcela zondag echter niet start tegen Club Brugge - en daar lijkt het toch op - is dat echter mathematisch al niet meer mogelijk. Carcela stond immers nog maar in 3 van de 24 matchen dit seizoen aan de aftrap, wat betekent dat hij enkel met een basisplaats tegen Club en kwalificatie voor de play-offs nog de beoogde 50 procent kan halen.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Moet Standard proberen hem nog deze maand te lozen?

Meest recent

‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

1
1
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

19
19
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

20
20
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

60
60
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

104
104
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

48
48
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

134
134
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

125
125
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

199
199
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

81
81
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

93
93
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

44
44
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

306
306
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

215
215
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

272
272
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

373
373
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

157
157
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

308
308
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1244
1244
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

115
115
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

55
55
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

696
696
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

264
264
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

746
746

Meer sportnieuws