'Kortrijk aan de haal met Anderlecht-talent'

337
'Kortrijk aan de haal met Anderlecht-talent'

Door het recente akkoord onder de aandeelhouders heeft RSC Anderlecht weer financiële ademruimte, maar de schuldenberg is nog lang niet volledig weggewerkt. Om dat te doen blijft Paars-Wit rekenen op de doorstroming vanuit de eigen jeugd. Al moet het zijn talenten dan wel aan boord zien te houden.


En dat is allesbehalve evident. Goudklompje Rayane Bounida lijkt alvast op weg naar de uitgang. En Paars-Wit dreigt nog een andere veelbelovende jongeling kwijt te spelen. Zo stelt La Dernière Heure dat Nayel Mehssatou na het seizoen vertrekt. De 19-jarige vleugelback heeft momenteel een aflopend contract en die overeenkomst werd niet verlengd. KV Kortrijk maakt nu gretig gebruik van die situatie. Zo zouden de Kerels hem een voorcontract hebben laten ondertekenen. Na het seizoen maakt Mehssatou transfervrij de overstap naar het Guldensporenstadion.

Pech dus voor Anderlecht. De Belg met Chileense roots kreeg tijdens de voorbereiding af en toe zijn kans bij de grote jongens en liet toen ook aardige dingen zien. Maar die optredens kregen geen vervolg gedurende het seizoen. Zo blijft het voorlopig wachten op zijn officiële debuut bij de eerste ploeg. Het zal op termijn dus moeten blijken in welke mate het vertrek van Mehssatou een verlies is voor de Brusselaars.

DUBBELE KLAP
In ieder geval deelt KVK zo opnieuw een klapje uit aan Paars-Wit. Zo geraakte maandag bekend dat de West-Vlamingen doordrukken voor de komst van Bryan Reynolds. Die stond lang op de radar bij Anderlecht op de radar stond, maar wou naar een club waar hij zeker was van speelminuten. De Amerikaanse rechtsback zou een half seizoen gehuurd worden van AS Roma, vervolgens kan Mehssatou het stokje van hem overnemen. Kortrijk anticipeert zo perfect op het vertrek van Gilles Dewaele, die vorige week bij Standard tekende.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Kompany moet weer meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

22
22
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

42
42
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

34
34
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

43
43
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

14
14
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

349
349
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

82
82
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

278
278
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

320
320
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

149
149
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws