'Kortrijk aan de haal met Anderlecht-talent'

door
'Kortrijk aan de haal met Anderlecht-talent'

Door het recente akkoord onder de aandeelhouders heeft RSC Anderlecht weer financiële ademruimte, maar de schuldenberg is nog lang niet volledig weggewerkt. Om dat te doen blijft Paars-Wit rekenen op de doorstroming vanuit de eigen jeugd. Al moet het zijn talenten dan wel aan boord zien te houden.


En dat is allesbehalve evident. Goudklompje Rayane Bounida lijkt alvast op weg naar de uitgang. En Paars-Wit dreigt nog een andere veelbelovende jongeling kwijt te spelen. Zo stelt La Dernière Heure dat Nayel Mehssatou na het seizoen vertrekt. De 19-jarige vleugelback heeft momenteel een aflopend contract en die overeenkomst werd niet verlengd. KV Kortrijk maakt nu gretig gebruik van die situatie. Zo zouden de Kerels hem een voorcontract hebben laten ondertekenen. Na het seizoen maakt Mehssatou transfervrij de overstap naar het Guldensporenstadion.

Pech dus voor Anderlecht. De Belg met Chileense roots kreeg tijdens de voorbereiding af en toe zijn kans bij de grote jongens en liet toen ook aardige dingen zien. Maar die optredens kregen geen vervolg gedurende het seizoen. Zo blijft het voorlopig wachten op zijn officiële debuut bij de eerste ploeg. Het zal op termijn dus moeten blijken in welke mate het vertrek van Mehssatou een verlies is voor de Brusselaars.

DUBBELE KLAP
In ieder geval deelt KVK zo opnieuw een klapje uit aan Paars-Wit. Zo geraakte maandag bekend dat de West-Vlamingen doordrukken voor de komst van Bryan Reynolds. Die stond lang op de radar bij Anderlecht op de radar stond, maar wou naar een club waar hij zeker was van speelminuten. De Amerikaanse rechtsback zou een half seizoen gehuurd worden van AS Roma, vervolgens kan Mehssatou het stokje van hem overnemen. Kortrijk anticipeert zo perfect op het vertrek van Gilles Dewaele, die vorige week bij Standard tekende.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Kompany moet weer meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

195
195
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

716
716
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

683
683
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws