'Buchanan krijgt domper na Club Brugge-debuut'

864 stemmen
'Buchanan krijgt domper na Club Brugge-debuut'

Club Brugge heeft zijn eerste wedstrijd onder coach Alfred Schreuder gewonnen en wil komend weekend bevestigen op het veld van Standard. De Nederlandse trainer kan dan weer beschikken over zijn landgenoot Noa Lang. De vraag is echter wie plaats zal moeten ruimen in de basis.


Analist Gert Verheyen meent het antwoord alvast te kennen. In een uitgebreide analyse voor Het Nieuwsblad stelt de oud-aanvaller dat Tajon Buchanan naast de ploeg zal vallen. De Canadese winger maakte zaterdag zijn officiële debuut maar kon volgens Verheyen onvoldoende overtuigen. Door hem te slachtofferen zouden er verder ook amper tactische verschuivingen moeten gebeuren om Lang weer in de basiself in te passen.

Of Schreuder daar ook zo over denkt valt voorlopig af te wachten. De coach toonde zich vlak na de match immers wél erg enthousiast over het optreden van Buchanan. "Tajon heeft een enorme drive en enorme bereidheid. Hij blijft negentig minuten gaan. Jammer dat hij zichzelf niet beloonde met een doelpunt", reageerde de trainer op de clubwebstek. En ook tijdens het oefenkamp in Marbella liet hij al een veelbelovende indruk achter.

ALTERNATIEVEN
Bovendien zijn er nog andere alternatieven om Lang in te passen. Zo zou Bas Dost zijn plek in de basisploeg opnieuw kunnen afstaan aan Charles De Ketelaere, al is die kans eerder klein. En andere optie is om Hans Vanaken in een iets lagere rol uit te spelen, zodat hij dat ook al bij de nationale ploeg deed. Dan zou De Ketelaere de 'nummer 10' worden en verdwijnt Mats Rits uit de basis. Uitkijken dus naar komende zondag.

LEES OOK: Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Vond u Buchanan overtuigen bij zijn debuut?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

24
24
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

29
29
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

199
199
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

115
115
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

216
216
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

266
266
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

124
124
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

565
565
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

177
177
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

488
488
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

720
720
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

758
758
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

523
523
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

374
374
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1254
1254
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

472
472
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

409
409
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws