'Buchanan krijgt domper na Club Brugge-debuut'

door
'Buchanan krijgt domper na Club Brugge-debuut'

Club Brugge heeft zijn eerste wedstrijd onder coach Alfred Schreuder gewonnen en wil komend weekend bevestigen op het veld van Standard. De Nederlandse trainer kan dan weer beschikken over zijn landgenoot Noa Lang. De vraag is echter wie plaats zal moeten ruimen in de basis.


Analist Gert Verheyen meent het antwoord alvast te kennen. In een uitgebreide analyse voor Het Nieuwsblad stelt de oud-aanvaller dat Tajon Buchanan naast de ploeg zal vallen. De Canadese winger maakte zaterdag zijn officiële debuut maar kon volgens Verheyen onvoldoende overtuigen. Door hem te slachtofferen zouden er verder ook amper tactische verschuivingen moeten gebeuren om Lang weer in de basiself in te passen.

Of Schreuder daar ook zo over denkt valt voorlopig af te wachten. De coach toonde zich vlak na de match immers wél erg enthousiast over het optreden van Buchanan. "Tajon heeft een enorme drive en enorme bereidheid. Hij blijft negentig minuten gaan. Jammer dat hij zichzelf niet beloonde met een doelpunt", reageerde de trainer op de clubwebstek. En ook tijdens het oefenkamp in Marbella liet hij al een veelbelovende indruk achter.

ALTERNATIEVEN
Bovendien zijn er nog andere alternatieven om Lang in te passen. Zo zou Bas Dost zijn plek in de basisploeg opnieuw kunnen afstaan aan Charles De Ketelaere, al is die kans eerder klein. En andere optie is om Hans Vanaken in een iets lagere rol uit te spelen, zodat hij dat ook al bij de nationale ploeg deed. Dan zou De Ketelaere de 'nummer 10' worden en verdwijnt Mats Rits uit de basis. Uitkijken dus naar komende zondag.

LEES OOK: 'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Vond u Buchanan overtuigen bij zijn debuut?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

17
17
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

17
17
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

31
31
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

145
145
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

72
72
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

104
104
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

188
188
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

119
119
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

77
77
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

94
94
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

269
269
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

883
883
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

93
93
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

347
347
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

479
479
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

394
394
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

722
722
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

538
538
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

375
375
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

286
286

Meer sportnieuws