'Buchanan krijgt domper na Club Brugge-debuut'

door
'Buchanan krijgt domper na Club Brugge-debuut'

Club Brugge heeft zijn eerste wedstrijd onder coach Alfred Schreuder gewonnen en wil komend weekend bevestigen op het veld van Standard. De Nederlandse trainer kan dan weer beschikken over zijn landgenoot Noa Lang. De vraag is echter wie plaats zal moeten ruimen in de basis.


Analist Gert Verheyen meent het antwoord alvast te kennen. In een uitgebreide analyse voor Het Nieuwsblad stelt de oud-aanvaller dat Tajon Buchanan naast de ploeg zal vallen. De Canadese winger maakte zaterdag zijn officiële debuut maar kon volgens Verheyen onvoldoende overtuigen. Door hem te slachtofferen zouden er verder ook amper tactische verschuivingen moeten gebeuren om Lang weer in de basiself in te passen.

Of Schreuder daar ook zo over denkt valt voorlopig af te wachten. De coach toonde zich vlak na de match immers wél erg enthousiast over het optreden van Buchanan. "Tajon heeft een enorme drive en enorme bereidheid. Hij blijft negentig minuten gaan. Jammer dat hij zichzelf niet beloonde met een doelpunt", reageerde de trainer op de clubwebstek. En ook tijdens het oefenkamp in Marbella liet hij al een veelbelovende indruk achter.

ALTERNATIEVEN
Bovendien zijn er nog andere alternatieven om Lang in te passen. Zo zou Bas Dost zijn plek in de basisploeg opnieuw kunnen afstaan aan Charles De Ketelaere, al is die kans eerder klein. En andere optie is om Hans Vanaken in een iets lagere rol uit te spelen, zodat hij dat ook al bij de nationale ploeg deed. Dan zou De Ketelaere de 'nummer 10' worden en verdwijnt Mats Rits uit de basis. Uitkijken dus naar komende zondag.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

Vond u Buchanan overtuigen bij zijn debuut?

Meest recent

Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

1
1
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

92
92
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

265
265
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

246
246
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

22
22
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

229
229
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

95
95
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

42
42
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

89
89
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

73
73
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

311
311
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

207
207
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

208
208
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

195
195
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

118
118
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

290
290
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

323
323
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

888
888
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

59
59
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

374
374
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

78
78
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1357
1357
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

432
432
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147

Meer sportnieuws