Deschacht: "Anderlecht kan dubbel pakken dit seizoen"

door
Deschacht:

RSC Anderlecht heeft de competitie met een valse noot hervat. De Brusselaars waren zondag op eigen veld nochtans lange tijd baas tegen een erg matig Standard, maar gaf in de slotfase voor de zoveelste keer belangrijke punten uit handen (1-1). Desondanks blijft Olivier Deschacht volop geloven in het succes voor zijn ex-club.


In een uitgebreide analyse bij de krant Het Nieuwsblad stelt Deschacht dat zelfs de dubbel dit jaar niet uitgesloten is voor Paars-Wit. De bekerfinale is volgens hem alvast een must, in de halve finales moet er absoluut zien afgerekend worden met KAS Eupen. Daarnaast is de voormalige verdediger er ook van overtuigd dat Anderlecht zal meedoen voor de titel, op voorwaarde dat de Champions' Play-Off wordt gehaald.

En daar zou het schoentje wel eens kunnen knellen. Ook dit jaar wordt de belangrijkste nacompetitie immers met slechts vier ploegen gespeeld en de plaatsjes zijn bijzonder duur. Zeker door de verrassend goede prestaties van Union SG. Indien de leider het komende vierluik (tegen KRC Genk, Club Brugge, Anderlecht en Antwerp) kan doorkomen zonder al te grote kleerscheuren, lijkt een plek in de Champions' Play-Off binnen voor de promovendus.

GEVAAR VAN GENK EN GENT
Ook Club Brugge lijkt een zekerheid voor de top 4. En dus zal Anderlecht vooral moeten afrekenen met Antwerp, maar ook met KRC Genk en AA Gent. Die twee laatste ploegen zijn na een zwakke competitiestart bezig aan een indrukwekkende remonte in het klassement. Op papier hebben zij, net als Antwerp, alvast meer dan voldoende kwaliteit om de Champions' Play-Off te halen. Het belooft dus nog een spannende strijd te worden voor RSCA. Al mag het dan geen overbodig puntenverlies blijven leiden.

LEES OOK: 'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

Anderlecht pakt dit seizoen een prijs ...

Meest recent

'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

49
49
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

95
95
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

207
207
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

51
51
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

104
104
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

163
163
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

164
164
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

42
42
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

262
262
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

84
84
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

61
61
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

23
23
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

213
213
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

432
432
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

150
150
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

162
162
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

87
87
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

148
148
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

516
516
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

180
180
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

105
105
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

689
689
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

53
53
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

1007
1007

Meer sportnieuws