FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

door
FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

In Zürich werden vanavond de Best FIFA Awards uitgereikt. Dé hoofdrol van de avond was weggelegd voor Robert Lewandowski. De Pool werd namelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot beste voetballer van het jaar. Naast die prijs werden ook heel wat nevenprijzen uitgereikt. Cristiano Ronaldo was één van de gegadigden. 


Cristiano Ronaldo haalde de top drie van het eindklassement uiteindelijk niet. Wél waren zijn prestaties van het voorbije jaar genoeg voor een plaats in het beste elftal van het voorbije jaar. Daarnaast kreeg de Portugees ook nog de FIFA Special Award toegereikt. Ronaldo kreeg die trofee naar aanleiding van zijn uitzonderlijke prestaties bij het Portugese elftal. Daar breekt hij alle records, en kroonde hij zich vorig jaar zelfs tot de speler met het meeste interlandgoals aller tijden. Hij snoepte dat record af van de Iranees Ali Daei. 

De aanvaller van Manchester United was dan ook in de wolken met zijn prijs. "Ik wil mijn familie en vrienden bedanken voor de voorbije jaren. Ook zonder mijn ploegmaats bij Portugal had ik deze prestatie nooit kunnen bereiken. Ik had nooit gedacht dat ik het vorige record van 109 interlanddoelpunten kon verbreken. Inmiddels zit ik al aan 115 treffers. Ik ben bijzonder trots", aldus Ronaldo. 

Einde van carrière nog niet in zicht

Wie denkt dat de inmiddels 36-jarige Cristiano Ronaldo aan stoppen denkt, slaat de bal overigens goed mis. Gisteren gaf de Portugees nog aan dat hij desnoods wil blijven voetballen tot zijn 42ste. "Ik voel dat ik nog niet aan het einde van mijn kunnen zit. Genetisch voel ik mij eigenlijk dertig jaar. Dat zegt genoeg", liet de Portugees uitschijnen in de Engelse pers. Het staat dus vast dat de talrijke Ronaldo-fans nog jaren zullen kunnen genieten van hun legende. 

LEES OOK: 'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Zal Ronaldo nog tot zijn 42ste voetballen?

Meest recent

Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

9
9
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

20
20
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

93
93
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

227
227
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

135
135
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

92
92
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

496
496
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

709
709
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

56
56
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

287
287
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

30
30
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

504
504
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

417
417
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

515
515
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

623
623
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

346
346
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

598
598
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

451
451
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

233
233
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

536
536
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

644
644
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

555
555
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

138
138
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

243
243

Meer sportnieuws