FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

door
FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

In Zürich werden vanavond de Best FIFA Awards uitgereikt. Dé hoofdrol van de avond was weggelegd voor Robert Lewandowski. De Pool werd namelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot beste voetballer van het jaar. Naast die prijs werden ook heel wat nevenprijzen uitgereikt. Cristiano Ronaldo was één van de gegadigden. 


Cristiano Ronaldo haalde de top drie van het eindklassement uiteindelijk niet. Wél waren zijn prestaties van het voorbije jaar genoeg voor een plaats in het beste elftal van het voorbije jaar. Daarnaast kreeg de Portugees ook nog de FIFA Special Award toegereikt. Ronaldo kreeg die trofee naar aanleiding van zijn uitzonderlijke prestaties bij het Portugese elftal. Daar breekt hij alle records, en kroonde hij zich vorig jaar zelfs tot de speler met het meeste interlandgoals aller tijden. Hij snoepte dat record af van de Iranees Ali Daei. 

De aanvaller van Manchester United was dan ook in de wolken met zijn prijs. "Ik wil mijn familie en vrienden bedanken voor de voorbije jaren. Ook zonder mijn ploegmaats bij Portugal had ik deze prestatie nooit kunnen bereiken. Ik had nooit gedacht dat ik het vorige record van 109 interlanddoelpunten kon verbreken. Inmiddels zit ik al aan 115 treffers. Ik ben bijzonder trots", aldus Ronaldo. 

Einde van carrière nog niet in zicht

Wie denkt dat de inmiddels 36-jarige Cristiano Ronaldo aan stoppen denkt, slaat de bal overigens goed mis. Gisteren gaf de Portugees nog aan dat hij desnoods wil blijven voetballen tot zijn 42ste. "Ik voel dat ik nog niet aan het einde van mijn kunnen zit. Genetisch voel ik mij eigenlijk dertig jaar. Dat zegt genoeg", liet de Portugees uitschijnen in de Engelse pers. Het staat dus vast dat de talrijke Ronaldo-fans nog jaren zullen kunnen genieten van hun legende. 

LEES OOK: Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Zal Ronaldo nog tot zijn 42ste voetballen?

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

45
45
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

58
58
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

49
49
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

169
169
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

75
75
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

414
414
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

370
370
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

396
396
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

565
565
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

185
185
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

254
254
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

304
304
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

127
127
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

75
75
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

217
217
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

190
190
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

302
302
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

295
295
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

264
264
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

265
265
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

323
323

Meer sportnieuws