FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

door
FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

In Zürich werden vanavond de Best FIFA Awards uitgereikt. Dé hoofdrol van de avond was weggelegd voor Robert Lewandowski. De Pool werd namelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot beste voetballer van het jaar. Naast die prijs werden ook heel wat nevenprijzen uitgereikt. Cristiano Ronaldo was één van de gegadigden. 


Cristiano Ronaldo haalde de top drie van het eindklassement uiteindelijk niet. Wél waren zijn prestaties van het voorbije jaar genoeg voor een plaats in het beste elftal van het voorbije jaar. Daarnaast kreeg de Portugees ook nog de FIFA Special Award toegereikt. Ronaldo kreeg die trofee naar aanleiding van zijn uitzonderlijke prestaties bij het Portugese elftal. Daar breekt hij alle records, en kroonde hij zich vorig jaar zelfs tot de speler met het meeste interlandgoals aller tijden. Hij snoepte dat record af van de Iranees Ali Daei. 

De aanvaller van Manchester United was dan ook in de wolken met zijn prijs. "Ik wil mijn familie en vrienden bedanken voor de voorbije jaren. Ook zonder mijn ploegmaats bij Portugal had ik deze prestatie nooit kunnen bereiken. Ik had nooit gedacht dat ik het vorige record van 109 interlanddoelpunten kon verbreken. Inmiddels zit ik al aan 115 treffers. Ik ben bijzonder trots", aldus Ronaldo. 

Einde van carrière nog niet in zicht

Wie denkt dat de inmiddels 36-jarige Cristiano Ronaldo aan stoppen denkt, slaat de bal overigens goed mis. Gisteren gaf de Portugees nog aan dat hij desnoods wil blijven voetballen tot zijn 42ste. "Ik voel dat ik nog niet aan het einde van mijn kunnen zit. Genetisch voel ik mij eigenlijk dertig jaar. Dat zegt genoeg", liet de Portugees uitschijnen in de Engelse pers. Het staat dus vast dat de talrijke Ronaldo-fans nog jaren zullen kunnen genieten van hun legende. 

LEES OOK: Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Zal Ronaldo nog tot zijn 42ste voetballen?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

182
182
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

116
116
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

68
68
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

238
238
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

542
542
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

205
205
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

556
556
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

367
367
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

251
251
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

27
27
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

72
72
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

357
357
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

89
89
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

34
34
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1756
1756
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

355
355
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

262
262
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

153
153
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

237
237
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

96
96
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

156
156
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

516
516
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws