FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

door
FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

In Zürich werden vanavond de Best FIFA Awards uitgereikt. Dé hoofdrol van de avond was weggelegd voor Robert Lewandowski. De Pool werd namelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot beste voetballer van het jaar. Naast die prijs werden ook heel wat nevenprijzen uitgereikt. Cristiano Ronaldo was één van de gegadigden. 


Cristiano Ronaldo haalde de top drie van het eindklassement uiteindelijk niet. Wél waren zijn prestaties van het voorbije jaar genoeg voor een plaats in het beste elftal van het voorbije jaar. Daarnaast kreeg de Portugees ook nog de FIFA Special Award toegereikt. Ronaldo kreeg die trofee naar aanleiding van zijn uitzonderlijke prestaties bij het Portugese elftal. Daar breekt hij alle records, en kroonde hij zich vorig jaar zelfs tot de speler met het meeste interlandgoals aller tijden. Hij snoepte dat record af van de Iranees Ali Daei. 

De aanvaller van Manchester United was dan ook in de wolken met zijn prijs. "Ik wil mijn familie en vrienden bedanken voor de voorbije jaren. Ook zonder mijn ploegmaats bij Portugal had ik deze prestatie nooit kunnen bereiken. Ik had nooit gedacht dat ik het vorige record van 109 interlanddoelpunten kon verbreken. Inmiddels zit ik al aan 115 treffers. Ik ben bijzonder trots", aldus Ronaldo. 

Einde van carrière nog niet in zicht

Wie denkt dat de inmiddels 36-jarige Cristiano Ronaldo aan stoppen denkt, slaat de bal overigens goed mis. Gisteren gaf de Portugees nog aan dat hij desnoods wil blijven voetballen tot zijn 42ste. "Ik voel dat ik nog niet aan het einde van mijn kunnen zit. Genetisch voel ik mij eigenlijk dertig jaar. Dat zegt genoeg", liet de Portugees uitschijnen in de Engelse pers. Het staat dus vast dat de talrijke Ronaldo-fans nog jaren zullen kunnen genieten van hun legende. 

LEES OOK: Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

Zal Ronaldo nog tot zijn 42ste voetballen?

Meest recent

Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

26
26
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

25
25
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

124
124
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

57
57
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

109
109
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

101
101
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

200
200
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

446
446
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

95
95
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

199
199
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

52
52
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

171
171
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

83
83
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

139
139
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

291
291
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

269
269
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

137
137
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

306
306
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

225
225
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

245
245
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

847
847
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

263
263
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

687
687
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

138
138
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

89
89

Meer sportnieuws