FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

214 stemmen
FIFA beloont Cristiano Ronaldo voor unieke prestatie

In Zürich werden vanavond de Best FIFA Awards uitgereikt. Dé hoofdrol van de avond was weggelegd voor Robert Lewandowski. De Pool werd namelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot beste voetballer van het jaar. Naast die prijs werden ook heel wat nevenprijzen uitgereikt. Cristiano Ronaldo was één van de gegadigden. 


Cristiano Ronaldo haalde de top drie van het eindklassement uiteindelijk niet. Wél waren zijn prestaties van het voorbije jaar genoeg voor een plaats in het beste elftal van het voorbije jaar. Daarnaast kreeg de Portugees ook nog de FIFA Special Award toegereikt. Ronaldo kreeg die trofee naar aanleiding van zijn uitzonderlijke prestaties bij het Portugese elftal. Daar breekt hij alle records, en kroonde hij zich vorig jaar zelfs tot de speler met het meeste interlandgoals aller tijden. Hij snoepte dat record af van de Iranees Ali Daei. 

De aanvaller van Manchester United was dan ook in de wolken met zijn prijs. "Ik wil mijn familie en vrienden bedanken voor de voorbije jaren. Ook zonder mijn ploegmaats bij Portugal had ik deze prestatie nooit kunnen bereiken. Ik had nooit gedacht dat ik het vorige record van 109 interlanddoelpunten kon verbreken. Inmiddels zit ik al aan 115 treffers. Ik ben bijzonder trots", aldus Ronaldo. 

Einde van carrière nog niet in zicht

Wie denkt dat de inmiddels 36-jarige Cristiano Ronaldo aan stoppen denkt, slaat de bal overigens goed mis. Gisteren gaf de Portugees nog aan dat hij desnoods wil blijven voetballen tot zijn 42ste. "Ik voel dat ik nog niet aan het einde van mijn kunnen zit. Genetisch voel ik mij eigenlijk dertig jaar. Dat zegt genoeg", liet de Portugees uitschijnen in de Engelse pers. Het staat dus vast dat de talrijke Ronaldo-fans nog jaren zullen kunnen genieten van hun legende. 

LEES OOK: Veronique De Kock en Ronaldo: één bericht veranderde allés

Zal Ronaldo nog tot zijn 42ste voetballen?

Meest recent

‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

90
90
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

36
36
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

25
25
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

53
53
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

159
159
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

244
244
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

123
123
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

240
240
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

99
99
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

195
195
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

289
289
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

72
72
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

577
577
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

72
72
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

223
223
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

99
99
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

113
113
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

51
51
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

47
47
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

492
492
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

54
54
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

249
249
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

93
93
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

79
79

Meer sportnieuws