Milan verliest na knotsgek slot, Mertens doet uitstekende zaak

door
Milan verliest na knotsgek slot, Mertens doet uitstekende zaak

Op maandagavond worden naar goede gewoonte nog heel wat wedstrijden afgewerkt. Ondanks het feit dat er in België geen partijen op het programma stonden, werd er in Italië lustig gevoetbald. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen laagvlieger Spezia. Napoli stond op zijn beurt dan weer voor een verplaatsing richting Bologna. 


Beide clubs dienden zich te verzekeren van een driepunter indien ze in het zog van leider Inter wilden blijven. Milan begon in het eigen San Siro uitstekend tegen Spezia. Met een startende Saelemaekers tussen de lijnen werden de bezoekers meteen weggedrukt. Na een karrenvracht aan kansen leek Theo Hernandez vanaf de stip te gaan zorgen voor de openingstreffer. De Fransman faalde echter, maar dat nam niet weg dat de Rossoneri met een minieme voorsprong ging rusten. Na een defensieve blunder profiteerde Leao maximaal door de 1-0 over doelman Provedel binnen te stiften. 

In de tweede helft tapte Spezia uit een ander vaatje. Ondanks het overwicht van de thuisploeg counterde het team van Thiago Motta er lustig op los. Een halfuur voor het eindsignaal zorgde de Colombiaan Agudelo dan ook voor de verdiende gelijkmaker. Milan bleef te hard op zoek naar de winnende treffer, waardoor er steeds meer ruimte achterin kwam. Na een slotoffensief in minuut 94 werd de Rossoneri koud gepakt op de counter. De Ghanees Gyasi werd uiteindelijk dé matchwinnaar na een doelpunt in het absolute slot van de partij. Door het verlies kan Inter terug een voorsprong van vijf punten uitbouwen op de stadsgenoot. 

Napoli doet wat het moet doen

In de partij tussen Bologna en Napoli stonden twee Belgen aan de aftrap. Bij de thuisploeg was dat Arthur Theate, en bij de bezoekers uit Napels ging de eer naar Dries Mertens. Die laatste zag zijn ploeggenoot Hirving Lozano na twintig minuten al de openingstreffer maken via Elmas. In het begin van de tweede helft besliste de Mexicaan de wedstrijd met zijn tweede doelpunt van de avond. Door de driepunter doet Napoli een gouden zaak in het klassement, en staat het nu op twee punten van Milan. 

LEES OOK: 'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

9
9
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

24
24
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

122
122
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

15
15
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

52
52
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

87
87
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

552
552
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

128
128
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

181
181
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

401
401
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

76
76
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

153
153
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

117
117
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

91
91
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

70
70
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

150
150
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

151
151
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

205
205
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

306
306
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

107
107
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

220
220
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

150
150

Meer sportnieuws