Milan verliest na knotsgek slot, Mertens doet uitstekende zaak

door
Milan verliest na knotsgek slot, Mertens doet uitstekende zaak

Op maandagavond worden naar goede gewoonte nog heel wat wedstrijden afgewerkt. Ondanks het feit dat er in België geen partijen op het programma stonden, werd er in Italië lustig gevoetbald. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen laagvlieger Spezia. Napoli stond op zijn beurt dan weer voor een verplaatsing richting Bologna. 


Beide clubs dienden zich te verzekeren van een driepunter indien ze in het zog van leider Inter wilden blijven. Milan begon in het eigen San Siro uitstekend tegen Spezia. Met een startende Saelemaekers tussen de lijnen werden de bezoekers meteen weggedrukt. Na een karrenvracht aan kansen leek Theo Hernandez vanaf de stip te gaan zorgen voor de openingstreffer. De Fransman faalde echter, maar dat nam niet weg dat de Rossoneri met een minieme voorsprong ging rusten. Na een defensieve blunder profiteerde Leao maximaal door de 1-0 over doelman Provedel binnen te stiften. 

In de tweede helft tapte Spezia uit een ander vaatje. Ondanks het overwicht van de thuisploeg counterde het team van Thiago Motta er lustig op los. Een halfuur voor het eindsignaal zorgde de Colombiaan Agudelo dan ook voor de verdiende gelijkmaker. Milan bleef te hard op zoek naar de winnende treffer, waardoor er steeds meer ruimte achterin kwam. Na een slotoffensief in minuut 94 werd de Rossoneri koud gepakt op de counter. De Ghanees Gyasi werd uiteindelijk dé matchwinnaar na een doelpunt in het absolute slot van de partij. Door het verlies kan Inter terug een voorsprong van vijf punten uitbouwen op de stadsgenoot. 

Napoli doet wat het moet doen

In de partij tussen Bologna en Napoli stonden twee Belgen aan de aftrap. Bij de thuisploeg was dat Arthur Theate, en bij de bezoekers uit Napels ging de eer naar Dries Mertens. Die laatste zag zijn ploeggenoot Hirving Lozano na twintig minuten al de openingstreffer maken via Elmas. In het begin van de tweede helft besliste de Mexicaan de wedstrijd met zijn tweede doelpunt van de avond. Door de driepunter doet Napoli een gouden zaak in het klassement, en staat het nu op twee punten van Milan. 

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

9
9
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

15
15
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

12
12
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

28
28
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

94
94
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

106
106
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

36
36
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

88
88
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

155
155
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

38
38
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

36
36
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

144
144
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

266
266
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

76
76
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

42
42
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

173
173
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

251
251
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

194
194
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

349
349
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

603
603
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

221
221

Meer sportnieuws