Milan verliest na knotsgek slot, Mertens doet uitstekende zaak

door
Milan verliest na knotsgek slot, Mertens doet uitstekende zaak

Op maandagavond worden naar goede gewoonte nog heel wat wedstrijden afgewerkt. Ondanks het feit dat er in België geen partijen op het programma stonden, werd er in Italië lustig gevoetbald. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen laagvlieger Spezia. Napoli stond op zijn beurt dan weer voor een verplaatsing richting Bologna. 


Beide clubs dienden zich te verzekeren van een driepunter indien ze in het zog van leider Inter wilden blijven. Milan begon in het eigen San Siro uitstekend tegen Spezia. Met een startende Saelemaekers tussen de lijnen werden de bezoekers meteen weggedrukt. Na een karrenvracht aan kansen leek Theo Hernandez vanaf de stip te gaan zorgen voor de openingstreffer. De Fransman faalde echter, maar dat nam niet weg dat de Rossoneri met een minieme voorsprong ging rusten. Na een defensieve blunder profiteerde Leao maximaal door de 1-0 over doelman Provedel binnen te stiften. 

In de tweede helft tapte Spezia uit een ander vaatje. Ondanks het overwicht van de thuisploeg counterde het team van Thiago Motta er lustig op los. Een halfuur voor het eindsignaal zorgde de Colombiaan Agudelo dan ook voor de verdiende gelijkmaker. Milan bleef te hard op zoek naar de winnende treffer, waardoor er steeds meer ruimte achterin kwam. Na een slotoffensief in minuut 94 werd de Rossoneri koud gepakt op de counter. De Ghanees Gyasi werd uiteindelijk dé matchwinnaar na een doelpunt in het absolute slot van de partij. Door het verlies kan Inter terug een voorsprong van vijf punten uitbouwen op de stadsgenoot. 

Napoli doet wat het moet doen

In de partij tussen Bologna en Napoli stonden twee Belgen aan de aftrap. Bij de thuisploeg was dat Arthur Theate, en bij de bezoekers uit Napels ging de eer naar Dries Mertens. Die laatste zag zijn ploeggenoot Hirving Lozano na twintig minuten al de openingstreffer maken via Elmas. In het begin van de tweede helft besliste de Mexicaan de wedstrijd met zijn tweede doelpunt van de avond. Door de driepunter doet Napoli een gouden zaak in het klassement, en staat het nu op twee punten van Milan. 

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

68
68
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

23
23
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

224
224
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

16
16
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

287
287
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

105
105
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

218
218
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

377
377
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

252
252
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

264
264
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

461
461
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

274
274
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

241
241
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

295
295
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

153
153
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

330
330
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

81
81
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

238
238
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

388
388
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

308
308
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

311
311
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

407
407
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

374
374

Meer sportnieuws