Vandenbempt geeft Elsner grote pluim

door
Vandenbempt geeft Elsner grote pluim

Standard is het tweede seizoensdeel begonnen met een gelijkspel op RSC Anderlecht. De Rouches scoorden laat via Dragus en pakten zo een onverhoopt punt in een partij waarin ze duidelijk onderlagen.


Anderlecht kon zijn dominantie echter niet omzetten in een geruststellende voorsprong. Enkel Yari Verschaeren kon raak treffen in de 32ste minuut na knap voorbereidend werk van Joshua Zirkzee. Paars-Wit slaagde er daarna niet in om de score uit te diepen en kreeg dus nog het deksel op de neus. Het was Denis Dragus die een te korte terugspeelbal van Sergio Gomez onderschepte en even later beheerst afwerkte, nadat hij eerst Hendrik Van Crombrugge goed omspeeld had. 

Standard blijft met het gelijkspel wel onderin aanmodderen. De Luikenaars tellen momenteel 24 punten. Dat zijn er - met een wedstrijd minder - 5 meer dan voorlaatste en provinciegenoot RFC Seraing. Volgende week staan Luka Elsner en co voor een aartsmoeilijke opdracht. Ze krijgen dan namelijk het bezoek van Club Brugge, dat een degelijke start maakte onder nieuwe coach Alfred Schreuder. Standard wil Blauw-Zwart graag punten afsnoepen, terwijl de landskampioen 6 op 6 wil boeken in zijn eerste twee wedstrijden in 2022.

PLUIM VOOR ELSNER

Bij Sporza zag analist Peter Vandenbempt een moedig Standard. Hij vond ook dat coach Luka Elsner goed ingreep met gepaste vervangingen. "Standard heeft wel gestreden. De wissels van Elsner zoals Dragus en Pavlovic brachten toch een soort nieuwe schwung en dynamiek. De laatste 10 minuten voelde je toch dat het nog verkeerd kon lopen voor Anderlecht en dat is ook geschied", aldus Vandenbempt. 

LEES OOK: 'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Pakt Standard iets tegen Club Brugge?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

27
27
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

326
326
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

30
30
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

130
130
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

171
171
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

183
183
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

259
259
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

166
166
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

258
258
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

208
208
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

284
284
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2769
2769
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

577
577
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

381
381
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

302
302
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

213
213
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

440
440
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

175
175
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1285
1285
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

533
533
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1680
1680
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

490
490
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

646
646

Meer sportnieuws