OHL krijgt volle lading na 'misplaatst theaterstuk'

door
OHL krijgt volle lading na 'misplaatst theaterstuk'

De eerste speeldag van 2022 verliep in de Jupiler Pro League allesbehalve vlekkeloos. Zulte Waregem-KV Oostende werd uitgesteld wegens een corona-uitbraak, terwijl Seraing-Union vroegtijdig gestaakt moest worden door dichte mist. En dan was er ook nog het debacle rond OH Leuven-KV Mechelen.


Beide teams zouden mekaar normaal gezien zaterdagnamiddag treffen op Den Dreef. De bezoekers hadden echter te maken met een pak corona-besmettingen, waaronder twee doelmannen uit de A-kern. Toch besloot de Pro League om de aanvraag tot uitstel af te wijzen. Men oordeelde namelijk dat derde doelman Maxime Wenssens geen volwaardig lid is van de A-kern en dat de KVM daardoor niet voldeed aan de voorwaarden van het protocol.

Die beslissing leidde tot heel wat onvrede bij de Mechelaars. Uiteindelijk ging Malinwa zelfs over tot een staking en reisde men niet af naar Leuven. Iets wat men daags voordien al communiceerde en in aanloop naar het oorspronkelijke aftrapuur meermaals herhaald werd. Desondanks was OHL toch op de afspraak. Er werd zelfs opgewarmd en de Leuvenaars stuurden een officiële wedstrijdopstelling de wereld in, ook al had men toen al lang door dat de partij niet zou doorgaan.

MISPLAATST THEATER
Analist Peter Vandenbempt vindt de houding van de Vlaams-Brabanders niet echt gepast. In zijn analyse voor Sporza toont hij zich dan ook erg scherp. "Ik moet eerlijk zeggen: ik vond het theater van en in Leuven volstrekt overbodig en misplaatst", aldus Vandenbemt. "Ploegopstellingen rondsturen, KVM welkom heten, opwarmen alsof Mechelen nog elk moment van de bus zou stappen... Volgens Marc Brys was het zelfs een mentale beproeving geweest voor zijn spelers, die voorbereiding zonder te weten of Mechelen zou komen. Ze moeten er wel zijn, net als de scheidsrechters, maar het had toch allemaal met wat meer klasse gekund."

LEES OOK: Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen
457

De wedstrijd had altijd uitgesteld moeten worden ...

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

10
10
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

53
53
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

49
49
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

32
32
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

82
82
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

115
115
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

185
185
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

70
70
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

413
413
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

124
124
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

146
146
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

283
283
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

134
134
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

132
132
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

70
70
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

108
108
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

314
314
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

237
237
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

129
129
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

167
167
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

251
251
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

36
36
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

175
175
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws