OHL krijgt volle lading na 'misplaatst theaterstuk'

door
OHL krijgt volle lading na 'misplaatst theaterstuk'

De eerste speeldag van 2022 verliep in de Jupiler Pro League allesbehalve vlekkeloos. Zulte Waregem-KV Oostende werd uitgesteld wegens een corona-uitbraak, terwijl Seraing-Union vroegtijdig gestaakt moest worden door dichte mist. En dan was er ook nog het debacle rond OH Leuven-KV Mechelen.


Beide teams zouden mekaar normaal gezien zaterdagnamiddag treffen op Den Dreef. De bezoekers hadden echter te maken met een pak corona-besmettingen, waaronder twee doelmannen uit de A-kern. Toch besloot de Pro League om de aanvraag tot uitstel af te wijzen. Men oordeelde namelijk dat derde doelman Maxime Wenssens geen volwaardig lid is van de A-kern en dat de KVM daardoor niet voldeed aan de voorwaarden van het protocol.

Die beslissing leidde tot heel wat onvrede bij de Mechelaars. Uiteindelijk ging Malinwa zelfs over tot een staking en reisde men niet af naar Leuven. Iets wat men daags voordien al communiceerde en in aanloop naar het oorspronkelijke aftrapuur meermaals herhaald werd. Desondanks was OHL toch op de afspraak. Er werd zelfs opgewarmd en de Leuvenaars stuurden een officiële wedstrijdopstelling de wereld in, ook al had men toen al lang door dat de partij niet zou doorgaan.

MISPLAATST THEATER
Analist Peter Vandenbempt vindt de houding van de Vlaams-Brabanders niet echt gepast. In zijn analyse voor Sporza toont hij zich dan ook erg scherp. "Ik moet eerlijk zeggen: ik vond het theater van en in Leuven volstrekt overbodig en misplaatst", aldus Vandenbemt. "Ploegopstellingen rondsturen, KVM welkom heten, opwarmen alsof Mechelen nog elk moment van de bus zou stappen... Volgens Marc Brys was het zelfs een mentale beproeving geweest voor zijn spelers, die voorbereiding zonder te weten of Mechelen zou komen. Ze moeten er wel zijn, net als de scheidsrechters, maar het had toch allemaal met wat meer klasse gekund."

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

De wedstrijd had altijd uitgesteld moeten worden ...

Meest recent

'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

8
8
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

23
23
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

27
27
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

205
205
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

53
53
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

44
44
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

317
317
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

400
400
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

318
318
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

432
432
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

645
645
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

823
823
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

534
534
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1298
1298
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

847
847
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

460
460
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1148
1148
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

138
138
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

236
236
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

241
241
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

680
680
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446

Meer sportnieuws