'Terugkeer Lang eist verrassend slachtoffer'

door
'Terugkeer Lang eist verrassend slachtoffer'

Club Brugge heeft zijn eerste officiële wedstrijd onder het bewind van Alfred Schreuder al winnend kunnen afsluiten. De regerende landskampioen haalde het op eigen veld verdiend met 2-0 van STVV. De hand van de nieuwe coach was meteen zichtbaar, al zal hij komend weekend opnieuw aan zijn elftal moeten sleutelen.


Schreuder kon tegen de Kanaries immers niet rekenen op zijn landgenoot Noa Lang, die geschorst moest toekijken na zijn uitbarstingen tegen Cercle Brugge vlak voor nieuwjaar. Komend weekend is de runner-up van de Gouden Schoen echter weer beschikbaar en normaal gezien verschijnt Lang dan meteen weer in de basis. De vraag is evenwel wie tegen Standard moet plaats maken voor de 22-jarige smaakmaker.

Het meest logische zou zijn dat Tajon Buchanan zijn basisplek weer afstaat. Maar de Canadese nieuwkomer liet tegen STVV een veelbelovende indruk achter en oogstte achteraf heel wat lof bij zijn coach. Bovendien moet hij één van de toekomstige steunpilaren worden. Volgens Het Laatste Nieuws is er dan ook een andere en verrassende basisspeler die zich zorgen moet maken: Mats Rits.

VANAKEN ALS 8
Niet dat Lang volgend weekend plots op het middenveld geposteerd zal worden. Maar Schreuder zou er voor kunnen opteren om Hans Vanaken in een iets lagere rol uit te spelen, op de positie van Rits dus. Dat deed de Limburger ook al bij de Rode Duivels. Op die manier kan Lang of Charles De Ketelaere de nummer 10-positie gaan bekleden. Bovendien werd deze speelwijze ook al tijdens de stage in Marbella toegepast. Een andere optie is om Bas Dost eruit te halen en CDK weer centraal te zetten, maar die kans lijkt klein.

LEES OOK: ‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Vanaken kan perfect de rol van Rits overnemen ...

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

34
34
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

147
147
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

21
21
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

169
169
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

31
31
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

381
381
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

143
143
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

157
157
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

57
57
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

315
315
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

67
67
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

189
189
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

155
155
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

81
81
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

224
224
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

249
249
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

226
226
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

39
39
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

407
407
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

137
137
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

315
315

Meer sportnieuws