'Terugkeer Lang eist verrassend slachtoffer'

door
'Terugkeer Lang eist verrassend slachtoffer'

Club Brugge heeft zijn eerste officiële wedstrijd onder het bewind van Alfred Schreuder al winnend kunnen afsluiten. De regerende landskampioen haalde het op eigen veld verdiend met 2-0 van STVV. De hand van de nieuwe coach was meteen zichtbaar, al zal hij komend weekend opnieuw aan zijn elftal moeten sleutelen.


Schreuder kon tegen de Kanaries immers niet rekenen op zijn landgenoot Noa Lang, die geschorst moest toekijken na zijn uitbarstingen tegen Cercle Brugge vlak voor nieuwjaar. Komend weekend is de runner-up van de Gouden Schoen echter weer beschikbaar en normaal gezien verschijnt Lang dan meteen weer in de basis. De vraag is evenwel wie tegen Standard moet plaats maken voor de 22-jarige smaakmaker.

Het meest logische zou zijn dat Tajon Buchanan zijn basisplek weer afstaat. Maar de Canadese nieuwkomer liet tegen STVV een veelbelovende indruk achter en oogstte achteraf heel wat lof bij zijn coach. Bovendien moet hij één van de toekomstige steunpilaren worden. Volgens Het Laatste Nieuws is er dan ook een andere en verrassende basisspeler die zich zorgen moet maken: Mats Rits.

VANAKEN ALS 8
Niet dat Lang volgend weekend plots op het middenveld geposteerd zal worden. Maar Schreuder zou er voor kunnen opteren om Hans Vanaken in een iets lagere rol uit te spelen, op de positie van Rits dus. Dat deed de Limburger ook al bij de Rode Duivels. Op die manier kan Lang of Charles De Ketelaere de nummer 10-positie gaan bekleden. Bovendien werd deze speelwijze ook al tijdens de stage in Marbella toegepast. Een andere optie is om Bas Dost eruit te halen en CDK weer centraal te zetten, maar die kans lijkt klein.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Vanaken kan perfect de rol van Rits overnemen ...

Meest recent

'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

8
8
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

27
27
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

279
279
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

13
13
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

136
136
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

161
161
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

132
132
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

302
302
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

232
232
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

131
131
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

590
590
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

145
145
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

49
49
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

167
167
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

170
170
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

575
575
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

133
133
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

225
225
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

54
54
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

192
192
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

159
159

Meer sportnieuws