Fabuleuze Courtois gaat hele wereld rond

1715
Fabuleuze Courtois gaat hele wereld rond

Het kalenderjaar 2022 is nog geen drie weken ver, maar Real Madrid heeft zijn eerste grote prijs al vast. De Koninklijke legde zondagavond immers beslag op de Spaanse Supercopa door af te rekenen met Athletic Bilbao: 0-2. En in de finale was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Thibaut Courtois.


Zo dreigde het in de slotfase nog een benauwde situatie te worden voor Real, toen Eder Militao een penalty veroorzaakte en met rood van het veld werd gestuurd. Een aansluitingstreffer zou de Basken een pak vertrouwen geven met oog op het slotoffensief. Maar die aansluitingstreffer kwam er uiteindelijk niet. Zo kroonde Courtois zich tot de grote held door de penalty van Raul Garcia te stoppen.

De Limburger pakte uit met een geweldige beenveeg en hield op die manier de weg open voor zijn ploeg om de trofee mee naar de Spaanse hoofdstad te pakken. De beelden van zijn spectaculaire actie werden opgepikt door tal van grote sportmedia zoals ESPN en gingen in een mum van tijd de wereld rond. Superlatieven zoals 'sensationeel', 'ongelooflijk' en 'beste doelman ter wereld' werden niet gespaard.

VOLLE PRIJZENKAST
Voor Courtois was het zelf alweer zijn 12de grote prijs in het buitenland. De doelman zelf onderstreepte achteraf nog eens het belang van zijn redding. "Als ze de strafschop hadden gescoord, waren er nog 7 à 8 minuten over. En dat zouden moeilijke minuten geworden zijn, want met een mannetje meer zouden ze iedereen naar voren hebben gestuurd. Als het 2-2 werd, zou het ook lastig zijn geweest met tien man in de extra tijd. Ik ben dus heel blij met deze trofee", reageerde bij achteraf in de Spaanse pers.

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Courtois is dit seizoen de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

26
26
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

28
28
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

21
21
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

91
91
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

72
72
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

39
39
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

22
22
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

206
206
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

116
116
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

105
105
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

322
322
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

63
63
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

67
67
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

299
299
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

235
235
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

191
191
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

118
118
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws