'Zes clubs moeten licentie vrezen in Propere Handen-affaire'

2046
'Zes clubs moeten licentie vrezen in Propere Handen-affaire'

Na een onderzoek van meer dan drie jaar hebben de speurders van het federaal parket hun gedeelte van het zogenaamde Propere Handen-dossier afgerond. De juridische veldslag kan dus stilaan losbarsten. Zo werden maar liefst 56 verdachten voor de raadkamer gesleept en daarbij zitten heel wat personen die momenteel nog steeds in het voetbal actief zijn.


Het is aan de raadkamer om te beslissen of er voldoende bewijzen zijn om bepaalde verdachten effectief voor de rechter te doen verschijnen. Dat komen we in de loop van 2022 te weten. In ieder geval zijn er dus ook heel wat huidige medewerkers en bestuurslui uit de Jupiler Pro League betrokken. Denk bijvoorbeeld aan Mehdi Bayat (Charleroi), Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert (Club Brugge), Michel Louwagie (AA Gent), Bruno Venanzi (Standard), Mattias Leterme (KV Kortrijk), Filip Aerden (KRC Genk), ... . In totaal zijn er zes eersteklassers waar minstens één van de verdachten actief is. En dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

Zo meldt Het Laatste Nieuws via De Morgen dat de licentie van deze clubs in het gevaar kan komen. Concreet geldt dit als "een verbonden juridische entiteit minder dan drie kalenderjaren voor de licentieaanvraag is veroordeeld wegens witwassen, mensenhandel of bendevorming", aldus het nieuwe bondsreglement. En met 'juridische entiteit' doelt men op een persoon met minstens 10% van de aandelen of een bepaald stemrecht.

THEORETISCHE DEGRADATIE
Volgens HLN zouden de verdachten in het geval van een veroordeling dus hun aandelen moeten verkopen tot minder dan 10% én een stap opzij moeten zetten in hun bestuursfunctie, voor minstens drie jaar. Zo niet, zou de proflicentie van de betrokken clubs dus in gevaar kunnen komen en dreigt degradatie naar de amateur-reeksen. Al is het maar de vraag of het ook effectief zover zal komen. "Meer dan een theorie is dit toch niet, dat gaat er echt niet van komen", opperde analist Peter Vandenbempt eerder al.

LEES OOK: Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

Bij een veroordeling, moet deze persoon geweerd worden uit het voetbal ...

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

17
17
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

20
20
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

10
10
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

32
32
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

56
56
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

100
100
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

327
327
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

87
87
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

31
31
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

126
126
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

155
155
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

393
393
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

51
51
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

430
430
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

183
183
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

190
190
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

591
591
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

162
162
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

174
174
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

795
795
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

115
115

Meer sportnieuws