'Zes clubs moeten licentie vrezen in Propere Handen-affaire'

door
'Zes clubs moeten licentie vrezen in Propere Handen-affaire'

Na een onderzoek van meer dan drie jaar hebben de speurders van het federaal parket hun gedeelte van het zogenaamde Propere Handen-dossier afgerond. De juridische veldslag kan dus stilaan losbarsten. Zo werden maar liefst 56 verdachten voor de raadkamer gesleept en daarbij zitten heel wat personen die momenteel nog steeds in het voetbal actief zijn.


Het is aan de raadkamer om te beslissen of er voldoende bewijzen zijn om bepaalde verdachten effectief voor de rechter te doen verschijnen. Dat komen we in de loop van 2022 te weten. In ieder geval zijn er dus ook heel wat huidige medewerkers en bestuurslui uit de Jupiler Pro League betrokken. Denk bijvoorbeeld aan Mehdi Bayat (Charleroi), Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert (Club Brugge), Michel Louwagie (AA Gent), Bruno Venanzi (Standard), Mattias Leterme (KV Kortrijk), Filip Aerden (KRC Genk), ... . In totaal zijn er zes eersteklassers waar minstens één van de verdachten actief is. En dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

Zo meldt Het Laatste Nieuws via De Morgen dat de licentie van deze clubs in het gevaar kan komen. Concreet geldt dit als "een verbonden juridische entiteit minder dan drie kalenderjaren voor de licentieaanvraag is veroordeeld wegens witwassen, mensenhandel of bendevorming", aldus het nieuwe bondsreglement. En met 'juridische entiteit' doelt men op een persoon met minstens 10% van de aandelen of een bepaald stemrecht.

THEORETISCHE DEGRADATIE
Volgens HLN zouden de verdachten in het geval van een veroordeling dus hun aandelen moeten verkopen tot minder dan 10% én een stap opzij moeten zetten in hun bestuursfunctie, voor minstens drie jaar. Zo niet, zou de proflicentie van de betrokken clubs dus in gevaar kunnen komen en dreigt degradatie naar de amateur-reeksen. Al is het maar de vraag of het ook effectief zover zal komen. "Meer dan een theorie is dit toch niet, dat gaat er echt niet van komen", opperde analist Peter Vandenbempt eerder al.

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Bij een veroordeling, moet deze persoon geweerd worden uit het voetbal ...

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

18
18
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

95
95
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

67
67
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

79
79
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

43
43
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

73
73
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

215
215
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

207
207
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

70
70
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

309
309
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

262
262
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

377
377
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

584
584
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

231
231
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

172
172
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

121
121
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

96
96
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

282
282
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

686
686
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

143
143

Meer sportnieuws