Inter en Atalanta houden Italiaanse titelstrijd spannend

door
Inter en Atalanta houden Italiaanse titelstrijd spannend

In de Serie A stond er zondagavond nog een absolute topper op het programma, want met Internazionale speelde de regerende kampioen en huidige leider tegen Atalanta, de voorlopige nummer vier in de rangschikking. De uitslag van die match kon richtinggevend zijn voor het verdere verloop van de titelstrijd, maar de twee teams besloten het spannend te houden.


In een prangende kraker bleef het immers 0-0 in het Stadio Giuseppe Meazza. Beide teams kregen wel kansen op een doelpunt en bijhorende overwinning, maar scoren lukte niet. Daarmee maakte Atalanta een einde aan een straffe reeks van Inter, dat sinds november maar liefst acht competitiewedstrijden op een rij gewonnen had. Ze pakten bovendien ook nog eens de Italiaanse Supercup tegen Juventus.

Door het gelijkspel blijft de titelstrijd ook bijzonder spannend. Inter blijft voorlopig wel alleen aan de leiding, maar ziet eerste achtervolger AC Milan in de nek hijgen. De stadsgenoot volgt op twee punten en kan maandag zelfs tijdelijk de koppositie overnemen mits winst tegen Spezia. Napoli volgt als derde op zeven punten, terwijl Atalanta op de vierde plaats op acht punten blijft hangen.

UITKIJKEN NAAR FEBRUARI
Het wordt daardoor extra uitkijken naar februari, want dan staan er nog enkele kleppers op het programma. De belangrijkste is op 5 februari, want dan spelen Inter en AC Milan de stadsderby. Zoals de situatie er nu voorstaat, zal dan ook de koppositie op het spel staan. 


LEES OOK: 'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Zal Inter zijn titel met succes verdedigen?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

15
15
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

73
73
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

196
196
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

309
309
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

314
314
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

71
71
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

235
235
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

204
204
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

179
179
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

489
489
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

311
311
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

562
562
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

583
583
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

678
678
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

140
140
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

552
552
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1243
1243
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

751
751
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

237
237
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

461
461
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

348
348
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

624
624
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1004
1004
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

352
352
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

851
851

Meer sportnieuws