De Bruyne doet Engelse monden openvallen

1011
De Bruyne doet Engelse monden openvallen

In de Premier League heeft Manchester City opnieuw een grote stap richting de titel gezet. De regerende kampioen won zaterdagmiddag met 1-0 van eerste achtervolger Chelsea FC en vergrootte zijn kloof zo tot alweer 13 punten. Een zege die voor een groot deel aan Kevin De Bruyne te danken was.


De Rode Duivel vertolkte op het middenveld weer een bepalende rol en besliste de wedstrijd uiteindelijk met een lekker doelpunt. Na de match oogstte hij dan ook heel wat lof in de Engelse pers. "Zijn werklust en pressing waren excellent, daar deed hij ook nog eens een doelpunt van topkwaliteit bovenop", schrijft men bij Manchester Evening News. "De aanvoerder was betrokken bij de beste kansen in de eerste helft. Hij bleef ook erg betrouwbaar op de stilstaande fases en scoorde op uitstekende wijze", aldus The Independent.

Net zoals de meeste andere media, verkoos ook Sky Sports hem tot 'Man van de Match'. "Er is iets speciaal aan een speler wanneer zijn 'typisch doelpunt' een briljant krulschot aan de rand van de zestien is. De Bruyne creëerde het meeste kansen bij City en leverde ook, verrassend, de meeste dribbels af. Hij, en bij uitbreiding de hele ploeg, zit in erg goede doen. De kwaliteit die hij op het veld brengt is onweerstaanbaar."

KROONJUWEEL
Bij The Telegraph vond men wel dat het even duurde alvorens KDB echt onder stoom kwam. "Het was één van zijn rustigere matchen, tot hij in de tweede helft uitpakte met een briljante openingsgoal. Eerder had hij ook al zijn klasse getoond met een heerlijke vrije trap." Slotwoord is voor Phil McNulty, analist bij BBC. "De Bruyne is het kroonjuweel op de kroon van City. De ietwat lome stijl van de Belg wordt telkens onderbroken door flitsen van snelheid, kracht en een dodelijke nauwkeurigheid. Dat maakte Chelsea af."

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

De Bruyne zou bij elke ploeg ter wereld in de basis staan ...

Meest recent

OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

9
9
Ongeziene jackpot Club Brugge: drie recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

23
23
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

16
16
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

8
8
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

32
32
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

31
31
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

70
70
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

174
174
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

12
12
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

80
80
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

246
246
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

101
101
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

30
30
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

71
71
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

173
173
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

40
40
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

125
125
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

70
70
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

62
62
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

53
53

Meer sportnieuws