De Bruyne doet Engelse monden openvallen

door
De Bruyne doet Engelse monden openvallen

In de Premier League heeft Manchester City opnieuw een grote stap richting de titel gezet. De regerende kampioen won zaterdagmiddag met 1-0 van eerste achtervolger Chelsea FC en vergrootte zijn kloof zo tot alweer 13 punten. Een zege die voor een groot deel aan Kevin De Bruyne te danken was.


De Rode Duivel vertolkte op het middenveld weer een bepalende rol en besliste de wedstrijd uiteindelijk met een lekker doelpunt. Na de match oogstte hij dan ook heel wat lof in de Engelse pers. "Zijn werklust en pressing waren excellent, daar deed hij ook nog eens een doelpunt van topkwaliteit bovenop", schrijft men bij Manchester Evening News. "De aanvoerder was betrokken bij de beste kansen in de eerste helft. Hij bleef ook erg betrouwbaar op de stilstaande fases en scoorde op uitstekende wijze", aldus The Independent.

Net zoals de meeste andere media, verkoos ook Sky Sports hem tot 'Man van de Match'. "Er is iets speciaal aan een speler wanneer zijn 'typisch doelpunt' een briljant krulschot aan de rand van de zestien is. De Bruyne creëerde het meeste kansen bij City en leverde ook, verrassend, de meeste dribbels af. Hij, en bij uitbreiding de hele ploeg, zit in erg goede doen. De kwaliteit die hij op het veld brengt is onweerstaanbaar."

KROONJUWEEL
Bij The Telegraph vond men wel dat het even duurde alvorens KDB echt onder stoom kwam. "Het was één van zijn rustigere matchen, tot hij in de tweede helft uitpakte met een briljante openingsgoal. Eerder had hij ook al zijn klasse getoond met een heerlijke vrije trap." Slotwoord is voor Phil McNulty, analist bij BBC. "De Bruyne is het kroonjuweel op de kroon van City. De ietwat lome stijl van de Belg wordt telkens onderbroken door flitsen van snelheid, kracht en een dodelijke nauwkeurigheid. Dat maakte Chelsea af."

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

De Bruyne zou bij elke ploeg ter wereld in de basis staan ...

Meest recent

Vandenbroeck deelt transfer mee: "Komt naar Zulte Waregem"

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

18
18
'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

62
62
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

68
68
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

437
437
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

101
101
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

37
37
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

74
74
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

240
240
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

166
166
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

28
28
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

459
459
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

312
312
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

131
131
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

322
322
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

638
638
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

88
88
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

354
354
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

244
244
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

170
170
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

188
188
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

281
281
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

769
769
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

444
444
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

504
504

Meer sportnieuws