De Bruyne doet Engelse monden openvallen

door
De Bruyne doet Engelse monden openvallen

In de Premier League heeft Manchester City opnieuw een grote stap richting de titel gezet. De regerende kampioen won zaterdagmiddag met 1-0 van eerste achtervolger Chelsea FC en vergrootte zijn kloof zo tot alweer 13 punten. Een zege die voor een groot deel aan Kevin De Bruyne te danken was.


De Rode Duivel vertolkte op het middenveld weer een bepalende rol en besliste de wedstrijd uiteindelijk met een lekker doelpunt. Na de match oogstte hij dan ook heel wat lof in de Engelse pers. "Zijn werklust en pressing waren excellent, daar deed hij ook nog eens een doelpunt van topkwaliteit bovenop", schrijft men bij Manchester Evening News. "De aanvoerder was betrokken bij de beste kansen in de eerste helft. Hij bleef ook erg betrouwbaar op de stilstaande fases en scoorde op uitstekende wijze", aldus The Independent.

Net zoals de meeste andere media, verkoos ook Sky Sports hem tot 'Man van de Match'. "Er is iets speciaal aan een speler wanneer zijn 'typisch doelpunt' een briljant krulschot aan de rand van de zestien is. De Bruyne creëerde het meeste kansen bij City en leverde ook, verrassend, de meeste dribbels af. Hij, en bij uitbreiding de hele ploeg, zit in erg goede doen. De kwaliteit die hij op het veld brengt is onweerstaanbaar."

KROONJUWEEL
Bij The Telegraph vond men wel dat het even duurde alvorens KDB echt onder stoom kwam. "Het was één van zijn rustigere matchen, tot hij in de tweede helft uitpakte met een briljante openingsgoal. Eerder had hij ook al zijn klasse getoond met een heerlijke vrije trap." Slotwoord is voor Phil McNulty, analist bij BBC. "De Bruyne is het kroonjuweel op de kroon van City. De ietwat lome stijl van de Belg wordt telkens onderbroken door flitsen van snelheid, kracht en een dodelijke nauwkeurigheid. Dat maakte Chelsea af."

LEES OOK: ‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

De Bruyne zou bij elke ploeg ter wereld in de basis staan ...

Meest recent

Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

3
3
Anderlecht na ‘vertrek’ Hazard: ‘volgende sterkhouder volgt’

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

30
30
'Salah, Casemiro én Neymar in dezelfde competitie'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

6
6
RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

46
46
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

42
42
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

8
8
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

104
104
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

39
39
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

83
83
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

33
33
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

143
143
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

62
62
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

328
328
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

54
54
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

36
36
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

37
37
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

661
661
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

163
163
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

156
156
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

148
148
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

111
111
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

116
116
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

201
201

Meer sportnieuws