Nederlandse steun: "Lang is beste in België"

door
Nederlandse steun:

Club Brugge won zaterdagavond met 2-0 van STVV in de eerste officiële wedstrijd onder het bewind van Alfred Schreuder. De coach moest het wel zonder de geschorste Noa Lang doen. Die kreeg op die manier wat extra tijd om zijn teleurstelling van afgelopen woensdag te verwerken.


Tijdens de uitreiking van de Gouden Schoen moest Lang immers de duimen leggen voor Paul Onuachu. De Nigeriaanse spits van KRC Genk haalde het uiteindelijk met 61 punten voor de smaakmaker van Club Brugge. Hoewel hij achteraf beweerde dat een landstitel voor hem meer waarde heeft dan zo'n individuele prijs, kwam de teleurstelling zichtbaar hard aan. "Ik denk dat iedereen weet wie eigenlijk de beste voetballer is. En dat ben ik", maakte hij nog eens duidelijk na de uitreiking.

En de Oranje-international krijgt nu steun uit eigen land. Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, vindt dat zijn landgenoot gelijk had met die laatste uitspraak. "Lang vindt zichzelf de beste voetballer van België, helaas moet ik hem wel gelijk geven", klonk het bij Kick Off. "Natuurlijk is hij de beste speler in België. Hij heeft ook het meeste indruk gemaakt. Alleen hebben zijn maniertjes hem de das omgedaan."

SCHIJT AAN IEDEREEN
Ook in Nederland droeg Lang al de reputatie met zich mee dat hij een moeilijke jongen zou zijn. En volgens Driessen gaat daar niet snel verandering in komen. "Dat zit nu eenmaal in de persoonlijkheid van die jongen en dat gaat er echt nooit uitgaan. Over tien jaar praten we er nog steeds zo over. Of hij moet een zodanige ontwikkeling doormaken. Maar het is misschien ook zijn grote kracht: die onbevangenheid en schijt hebben aan alles en iedereen."

LEES OOK: Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Puur voetbaltechnisch had Lang de Gouden Schoen verdient ...

Meest recent

Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

9
9
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

171
171
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

13
13
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

226
226
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

239
239
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

59
59
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

91
91
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

424
424
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

575
575
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

154
154
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

82
82
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

71
71
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

46
46
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

774
774
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

298
298
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

113
113
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

472
472
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

149
149
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

214
214
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

208
208
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

176
176
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

107
107
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

117
117
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

73
73

Meer sportnieuws