'Frenkie op weg naar uitgang: bod van 40 miljoen'

door
'Frenkie op weg naar uitgang: bod van 40 miljoen'

FC Barcelona maakte woensdagavond geen slechte beurt in de supercopa-Clasico, maar moest finaal toch weer zijn meerdere erkennen in Real Madrid. Het is dan ook duidelijk dat coach Xavi Hernandez nog wat extra versterking kan gebruiken. Maar daar heeft men eerst vers kapitaal voor nodig.


Zoals geweten kampt Barça met zware financiële problemen en die situatie heeft een grote invloed op de Spaanse Financial Fair Play-regels, die betrekking hebben op de salarisuitgaven. Zo moet de club zich telkens door allerlei bochten wringen om aanwinsten te kunnen inschrijven voor La Liga. De verkoop van een grote klepper zou echter voor de nodige ademruimte kunnen zorgen. Maar de Catalanen willen goudhaantjes als Pedri, Gavi en Ansu Fati niet laten gaan. En dus komen andere grote namen in aanmerking voor zo'n transfer.

Frenkie de Jong is daar één van. Na zijn straffe prestaties bij Ajax, werd de Nederlandse middenvelder getipt als één van de grootste talenten in het Europese voetbal. Barcelona betaalde dan ook meer dan 75 miljoen euro om hem naar Camp Nou te halen. Daar liet hij in eerste instantie ook een goede indruk achter. Maar dit seizoen laat De Jong het helemaal afweten. De clubleiding zou dan ook niet weigerachtig staan tegenover een vertrek. En de Oranje-international kan ondanks zijn matige prestaties ook rekenen op de nodige interesse.

BOD VAN 40 MILJOEN
Volgens The Daily Mail zou Chelsea FC behoorlijk concreet zijn. De Champions League-houder zou inmiddels zelfs een openingsbod hebben uitgebracht van zo'n 40 miljoen euro. Dat is evenwel niet voldoende, Barça verlangt minstens 50 miljoen euro met daar nog allerlei variabelen bij. Ook is een overgang allicht pas na het seizoen aan de orde. Bovendien heerst er de nodige concurrentie voor de Blues. Zo zou ook Bayern München de Nederlander graag willen binnen halen.

LEES OOK: 'Vini zorgt voor aardschok: supertransfer van 150 miljoen'

Barça moet De Jong laten gaan ...

Meest recent

Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

31
31
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

25
25
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

35
35
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

34
34
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

65
65
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

136
136
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

619
619
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

292
292
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

229
229
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

67
67
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

67
67
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

102
102
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

282
282
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

165
165
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

305
305
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

621
621
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

528
528
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

226
226
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

348
348
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

230
230
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

529
529
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

258
258
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

189
189
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

47
47

Meer sportnieuws