'Frenkie op weg naar uitgang: bod van 40 miljoen'

door
'Frenkie op weg naar uitgang: bod van 40 miljoen'

FC Barcelona maakte woensdagavond geen slechte beurt in de supercopa-Clasico, maar moest finaal toch weer zijn meerdere erkennen in Real Madrid. Het is dan ook duidelijk dat coach Xavi Hernandez nog wat extra versterking kan gebruiken. Maar daar heeft men eerst vers kapitaal voor nodig.


Zoals geweten kampt Barça met zware financiële problemen en die situatie heeft een grote invloed op de Spaanse Financial Fair Play-regels, die betrekking hebben op de salarisuitgaven. Zo moet de club zich telkens door allerlei bochten wringen om aanwinsten te kunnen inschrijven voor La Liga. De verkoop van een grote klepper zou echter voor de nodige ademruimte kunnen zorgen. Maar de Catalanen willen goudhaantjes als Pedri, Gavi en Ansu Fati niet laten gaan. En dus komen andere grote namen in aanmerking voor zo'n transfer.

Frenkie de Jong is daar één van. Na zijn straffe prestaties bij Ajax, werd de Nederlandse middenvelder getipt als één van de grootste talenten in het Europese voetbal. Barcelona betaalde dan ook meer dan 75 miljoen euro om hem naar Camp Nou te halen. Daar liet hij in eerste instantie ook een goede indruk achter. Maar dit seizoen laat De Jong het helemaal afweten. De clubleiding zou dan ook niet weigerachtig staan tegenover een vertrek. En de Oranje-international kan ondanks zijn matige prestaties ook rekenen op de nodige interesse.

BOD VAN 40 MILJOEN
Volgens The Daily Mail zou Chelsea FC behoorlijk concreet zijn. De Champions League-houder zou inmiddels zelfs een openingsbod hebben uitgebracht van zo'n 40 miljoen euro. Dat is evenwel niet voldoende, Barça verlangt minstens 50 miljoen euro met daar nog allerlei variabelen bij. Ook is een overgang allicht pas na het seizoen aan de orde. Bovendien heerst er de nodige concurrentie voor de Blues. Zo zou ook Bayern München de Nederlander graag willen binnen halen.

LEES OOK: Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

Barça moet De Jong laten gaan ...

Meest recent

NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

10
10
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

69
69
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

55
55
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

72
72
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

29
29
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

153
153
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

29
29
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

79
79
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

412
412
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

188
188
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

85
85
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

242
242
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

341
341
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

256
256
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

513
513
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

430
430
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

158
158
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

37
37
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

92
92
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

89
89
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

96
96
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

178
178

Meer sportnieuws