'Frenkie op weg naar uitgang: bod van 40 miljoen'

door
'Frenkie op weg naar uitgang: bod van 40 miljoen'

FC Barcelona maakte woensdagavond geen slechte beurt in de supercopa-Clasico, maar moest finaal toch weer zijn meerdere erkennen in Real Madrid. Het is dan ook duidelijk dat coach Xavi Hernandez nog wat extra versterking kan gebruiken. Maar daar heeft men eerst vers kapitaal voor nodig.


Zoals geweten kampt Barça met zware financiële problemen en die situatie heeft een grote invloed op de Spaanse Financial Fair Play-regels, die betrekking hebben op de salarisuitgaven. Zo moet de club zich telkens door allerlei bochten wringen om aanwinsten te kunnen inschrijven voor La Liga. De verkoop van een grote klepper zou echter voor de nodige ademruimte kunnen zorgen. Maar de Catalanen willen goudhaantjes als Pedri, Gavi en Ansu Fati niet laten gaan. En dus komen andere grote namen in aanmerking voor zo'n transfer.

Frenkie de Jong is daar één van. Na zijn straffe prestaties bij Ajax, werd de Nederlandse middenvelder getipt als één van de grootste talenten in het Europese voetbal. Barcelona betaalde dan ook meer dan 75 miljoen euro om hem naar Camp Nou te halen. Daar liet hij in eerste instantie ook een goede indruk achter. Maar dit seizoen laat De Jong het helemaal afweten. De clubleiding zou dan ook niet weigerachtig staan tegenover een vertrek. En de Oranje-international kan ondanks zijn matige prestaties ook rekenen op de nodige interesse.

BOD VAN 40 MILJOEN
Volgens The Daily Mail zou Chelsea FC behoorlijk concreet zijn. De Champions League-houder zou inmiddels zelfs een openingsbod hebben uitgebracht van zo'n 40 miljoen euro. Dat is evenwel niet voldoende, Barça verlangt minstens 50 miljoen euro met daar nog allerlei variabelen bij. Ook is een overgang allicht pas na het seizoen aan de orde. Bovendien heerst er de nodige concurrentie voor de Blues. Zo zou ook Bayern München de Nederlander graag willen binnen halen.

LEES OOK: Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Barça moet De Jong laten gaan ...

Meest recent

Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

0
0
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

13
13
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

31
31
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

81
81
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

35
35
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

118
118
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

118
118
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

188
188
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

73
73
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

88
88
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

40
40
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

295
295
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

208
208
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

267
267
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

362
362
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

150
150
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

295
295
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1183
1183
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

115
115
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

55
55
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

679
679
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

260
260
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

730
730
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

191
191

Meer sportnieuws