Gouden zet Belhocine: "Hij zat kapot"

door
Gouden zet Belhocine:

KV Kortrijk is met een goed resultaat aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Zo behaalden de Kerels een puntje op het veld van AA Gent: 2-2-. En dat hadden ze voor een groot deel te danken aan Dylan Mbayo, de jonge aanvaller nam tegen zijn ex-club beide goals voor zijn rekening.


KVK was al snel op voorsprong gekomen, maar de Buffalo's bogen de scheve situatie op eigen veld helemaal om in hun voordeel. Een Gentse zege leek dan ook in de maak. Tot Mbayo in de extra tijd nog een tweede keer de netten kon laten trillen. Een erg belangrijk doelpunt dus, al stond de aanvaller voor hetzelfde geld niet eens meer op het veld.

Mbayo had immers al een hele wedstrijd lang het beste van zichzelf gegeven en zat op zijn tandvlees, toch besloot Karim Belhocine hem niet te wisselen. "Dylan zat kapot, hij had overal gelopen waar nodig. Ik kon hem vervangen maar ik opteerde ervoor om hem diep voorin te zetten. Ik vermoedde dat hij daar nog wel een bruikbare bal zou krijgen", verklaarde de trainer op de Kortrijkse clubwebsite.

KRITISCHE PAPA
Een gouden zet dus van Belhocine, al ging het meeste krediet natuurlijk naar Mbayo zelf. Die had na de match meteen contact met zijn vader Marcel Mbayo, zelf natuurlijk een ex-profvoetballer. "Ja, ik heb hem al aan de telefoon gehad. Hij mocht er helaas niet bij zijn. Eerst gaf hij me al wat minpuntjes aan die beter moeten, maar dan feliciteerde hij me ook met mijn goals", reageerde de 20-jarige.

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Het seizoen van KVK is tot dusver geslaagd ...

Meest recent

'Afscheid in schoonheid: jackpot wenkt voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

32
32
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

279
279
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

119
119
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

121
121
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

73
73
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

159
159
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

71
71
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

258
258
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

906
906
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

285
285
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

321
321
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

86
86
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

411
411
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

187
187
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

334
334
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

124
124
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

134
134
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

275
275
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

209
209
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

462
462
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

403
403
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

439
439

Meer sportnieuws