Gouden zet Belhocine: "Hij zat kapot"

122 stemmen
Gouden zet Belhocine:

KV Kortrijk is met een goed resultaat aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Zo behaalden de Kerels een puntje op het veld van AA Gent: 2-2-. En dat hadden ze voor een groot deel te danken aan Dylan Mbayo, de jonge aanvaller nam tegen zijn ex-club beide goals voor zijn rekening.


KVK was al snel op voorsprong gekomen, maar de Buffalo's bogen de scheve situatie op eigen veld helemaal om in hun voordeel. Een Gentse zege leek dan ook in de maak. Tot Mbayo in de extra tijd nog een tweede keer de netten kon laten trillen. Een erg belangrijk doelpunt dus, al stond de aanvaller voor hetzelfde geld niet eens meer op het veld.

Mbayo had immers al een hele wedstrijd lang het beste van zichzelf gegeven en zat op zijn tandvlees, toch besloot Karim Belhocine hem niet te wisselen. "Dylan zat kapot, hij had overal gelopen waar nodig. Ik kon hem vervangen maar ik opteerde ervoor om hem diep voorin te zetten. Ik vermoedde dat hij daar nog wel een bruikbare bal zou krijgen", verklaarde de trainer op de Kortrijkse clubwebsite.

KRITISCHE PAPA
Een gouden zet dus van Belhocine, al ging het meeste krediet natuurlijk naar Mbayo zelf. Die had na de match meteen contact met zijn vader Marcel Mbayo, zelf natuurlijk een ex-profvoetballer. "Ja, ik heb hem al aan de telefoon gehad. Hij mocht er helaas niet bij zijn. Eerst gaf hij me al wat minpuntjes aan die beter moeten, maar dan feliciteerde hij me ook met mijn goals", reageerde de 20-jarige.

LEES OOK: KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

Het seizoen van KVK is tot dusver geslaagd ...

Meest recent

'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

22
22
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

17
17
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

37
37
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

30
30
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

184
184
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

143
143
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

182
182
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

98
98
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

131
131
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

296
296
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

276
276
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

221
221
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

182
182
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

276
276
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

86
86
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

520
520
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

234
234
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

388
388
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

184
184
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

124
124
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

499
499

Meer sportnieuws