Gouden zet Belhocine: "Hij zat kapot"

door
Gouden zet Belhocine:

KV Kortrijk is met een goed resultaat aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Zo behaalden de Kerels een puntje op het veld van AA Gent: 2-2-. En dat hadden ze voor een groot deel te danken aan Dylan Mbayo, de jonge aanvaller nam tegen zijn ex-club beide goals voor zijn rekening.


KVK was al snel op voorsprong gekomen, maar de Buffalo's bogen de scheve situatie op eigen veld helemaal om in hun voordeel. Een Gentse zege leek dan ook in de maak. Tot Mbayo in de extra tijd nog een tweede keer de netten kon laten trillen. Een erg belangrijk doelpunt dus, al stond de aanvaller voor hetzelfde geld niet eens meer op het veld.

Mbayo had immers al een hele wedstrijd lang het beste van zichzelf gegeven en zat op zijn tandvlees, toch besloot Karim Belhocine hem niet te wisselen. "Dylan zat kapot, hij had overal gelopen waar nodig. Ik kon hem vervangen maar ik opteerde ervoor om hem diep voorin te zetten. Ik vermoedde dat hij daar nog wel een bruikbare bal zou krijgen", verklaarde de trainer op de Kortrijkse clubwebsite.

KRITISCHE PAPA
Een gouden zet dus van Belhocine, al ging het meeste krediet natuurlijk naar Mbayo zelf. Die had na de match meteen contact met zijn vader Marcel Mbayo, zelf natuurlijk een ex-profvoetballer. "Ja, ik heb hem al aan de telefoon gehad. Hij mocht er helaas niet bij zijn. Eerst gaf hij me al wat minpuntjes aan die beter moeten, maar dan feliciteerde hij me ook met mijn goals", reageerde de 20-jarige.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Het seizoen van KVK is tot dusver geslaagd ...

Meest recent

'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

3
3
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

7
7
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

75
75
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

28
28
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

131
131
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

65
65
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

69
69
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

287
287
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

204
204
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

289
289
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

281
281
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

402
402
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

341
341
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

251
251
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

186
186
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

100
100
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

270
270
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

132
132

Meer sportnieuws