'Theate staat voor nieuwe supertransfer'

1117 stemmen
'Theate staat voor nieuwe supertransfer'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal daarvan kon inmiddels een goede indruk achter laten in het buitenland. Zo ook Arthur Theate, die bij Bologna aan de slag ging. De jonge verdediger zou weldra zelfs een nieuwe toptransfer kunnen maken.


Theate heeft tot dusver een opmerkelijk carrièreverloop achter de rug. Als jonge snaak werkte hij zijn opleiding af bij KRC Genk en Standard, maar de Rouches zagen geen toekomst in. Vervolgens belandde hij als transfervrije speler bij KV Oostende. Daar brak hij echter helemaal door en groeide hij uit tot één van de smaakmakers in de JPL. Afgelopen zomer werd de 21-jarige verdediger beloond met een miljoenentransfer (huur + verplichte aankoopoptie) naar Bologna. En ook in de Serie A doet hij het uitstekend.

Die prestaties leverden hem in het najaar al zijn debuut voor de Rode Duivels op. Daar komt mogelijk ook een nieuwe toptransfer bovenop. Zo meldt Tuttosport dat AC Milan, momenteel 2de in de Serie A, erg gecharmeerd is en inmiddels ook al navraag heeft gedaan. Een winterse transfer is evenwel niet aan de orde. Theate kwam dit seizoen immers al uit voor KVO en Bologna, hij kan dus niet voor een derde Europese ploeg in actie komen.

20 MILJOEN
In de komende maanden kan hij zich bij Bologna dus nog wat meer in de kijker gaan spelen en ook zijn marktwaarde verder opwaarderen. Al zal zijn huidige werkgever nu al de jackpot vragen voor de verdediger. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat er nu al een vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro circuleert. Niet slecht voor een speler die dik anderhalf jaar geleden nog zonder club zat.

LEES OOK: Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

Wie zou u momenteel meepakken naar het WK?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

17
17
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

21
21
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

30
30
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

27
27
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

42
42
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

66
66
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

114
114
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

140
140
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

172
172
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

564
564
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

287
287
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

140
140
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

156
156
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

125
125
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

155
155
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

145
145
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

56
56
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

404
404
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

226
226
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

254
254
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

399
399
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

542
542
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

117
117
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

318
318

Meer sportnieuws