'Theate staat voor nieuwe supertransfer'

door
'Theate staat voor nieuwe supertransfer'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal daarvan kon inmiddels een goede indruk achter laten in het buitenland. Zo ook Arthur Theate, die bij Bologna aan de slag ging. De jonge verdediger zou weldra zelfs een nieuwe toptransfer kunnen maken.


Theate heeft tot dusver een opmerkelijk carrièreverloop achter de rug. Als jonge snaak werkte hij zijn opleiding af bij KRC Genk en Standard, maar de Rouches zagen geen toekomst in. Vervolgens belandde hij als transfervrije speler bij KV Oostende. Daar brak hij echter helemaal door en groeide hij uit tot één van de smaakmakers in de JPL. Afgelopen zomer werd de 21-jarige verdediger beloond met een miljoenentransfer (huur + verplichte aankoopoptie) naar Bologna. En ook in de Serie A doet hij het uitstekend.

Die prestaties leverden hem in het najaar al zijn debuut voor de Rode Duivels op. Daar komt mogelijk ook een nieuwe toptransfer bovenop. Zo meldt Tuttosport dat AC Milan, momenteel 2de in de Serie A, erg gecharmeerd is en inmiddels ook al navraag heeft gedaan. Een winterse transfer is evenwel niet aan de orde. Theate kwam dit seizoen immers al uit voor KVO en Bologna, hij kan dus niet voor een derde Europese ploeg in actie komen.

20 MILJOEN
In de komende maanden kan hij zich bij Bologna dus nog wat meer in de kijker gaan spelen en ook zijn marktwaarde verder opwaarderen. Al zal zijn huidige werkgever nu al de jackpot vragen voor de verdediger. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat er nu al een vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro circuleert. Niet slecht voor een speler die dik anderhalf jaar geleden nog zonder club zat.

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Wie zou u momenteel meepakken naar het WK?

Meest recent

Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

18
18
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

15
15
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

143
143
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

58
58
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

184
184
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

167
167
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

566
566
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

89
89
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

154
154
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

351
351
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

52
52
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

265
265
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

296
296
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

112
112
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

589
589
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

48
48
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

97
97
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

192
192
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

777
777
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

105
105
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

384
384
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

300
300
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1548
1548
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

580
580

Meer sportnieuws