'Propere Handen-bom: clubs moeten licentie vrezen'

door
'Propere Handen-bom: clubs moeten licentie vrezen'

Na meer dan drie jaar hebben de speurders van het federaal parket het Propere Handen-onderzoek afgerond. En dus kan de juridische veldslag van start gaan. Zo werden maar liefst 56 verdachten voor de raadkamer gesleept en daarbij zitten heel wat personen die momenteel nog steeds in het voetbal actief zijn.


Het is aan de raadkamer om te beslissen of er voldoende bewijzen zijn om bepaalde verdachten effectief voor de rechter te doen verschijnen. Dat komen we in de loop van 2022 te weten. In ieder geval zijn er dus ook heel wat huidige medewerkers en bestuurslui uit de Jupiler Pro League betrokken. Denk bijvoorbeeld aan Mehdi Bayat, Bart Verhaeghe, Michel Louwagie, Bruno Venanzi, Vincent Mannaert, ... . De kans dat deze zaak ook sportieve gevolgen zal hebben voor hun clubs is evenwel bijzonder klein. Al zou dat in principe wel kunnen.

Zo stelt Peter Vandenbempt dat een veroordeling op zich een invloed zou kunnen hebben op het verkrijgen van een proflicentie. "Het is zo dat wanneer bestuurders op het moment dat ze definitief veroordeeld worden voor mensenhandel, bendevorming of corruptie en al drie jaar actief zijn bij die club, dat die club dan voor het volgende seizoen geen proflicentie krijgt en dus niet kan deelnemen aan het profvoetbal", klinkt het bij Sporza.

NIET MEER DAN THEORIE
Maar de kans dat het zover ook komt, is volgens Vandenbempt nagenoeg onbestaande. "Meer dan een theorie is dat toch niet, dat gaat er echt niet van komen", is de commentator/analist klaar en duidelijk. Kris Luyckx, advocaat van Dejan Veljkovic, liet eerder al verstaan dat als de voetbalbond consequent is, er ook bepaalde clubs zouden moeten degraderen. Maar ook dat klopt volgens Vandenbempt niet. "Sportieve gevolgen zullen er niet zijn, niet op korte termijn en ook niet op langere termijn", maakt hij zich sterk.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

De betrokken clubs moeten een sportieve sanctie krijgen ...

Meest recent

Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

55
55
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

23
23
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

66
66
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

18
18
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

49
49
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

45
45
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

155
155
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

192
192
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

792
792
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

37
37
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

500
500
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

338
338
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

129
129
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

731
731
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

638
638
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

232
232
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

137
137
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

87
87
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

57
57
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

894
894
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

330
330
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

119
119
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

549
549
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

164
164

Meer sportnieuws