'Propere Handen-bom: clubs moeten licentie vrezen'

door
'Propere Handen-bom: clubs moeten licentie vrezen'

Na meer dan drie jaar hebben de speurders van het federaal parket het Propere Handen-onderzoek afgerond. En dus kan de juridische veldslag van start gaan. Zo werden maar liefst 56 verdachten voor de raadkamer gesleept en daarbij zitten heel wat personen die momenteel nog steeds in het voetbal actief zijn.


Het is aan de raadkamer om te beslissen of er voldoende bewijzen zijn om bepaalde verdachten effectief voor de rechter te doen verschijnen. Dat komen we in de loop van 2022 te weten. In ieder geval zijn er dus ook heel wat huidige medewerkers en bestuurslui uit de Jupiler Pro League betrokken. Denk bijvoorbeeld aan Mehdi Bayat, Bart Verhaeghe, Michel Louwagie, Bruno Venanzi, Vincent Mannaert, ... . De kans dat deze zaak ook sportieve gevolgen zal hebben voor hun clubs is evenwel bijzonder klein. Al zou dat in principe wel kunnen.

Zo stelt Peter Vandenbempt dat een veroordeling op zich een invloed zou kunnen hebben op het verkrijgen van een proflicentie. "Het is zo dat wanneer bestuurders op het moment dat ze definitief veroordeeld worden voor mensenhandel, bendevorming of corruptie en al drie jaar actief zijn bij die club, dat die club dan voor het volgende seizoen geen proflicentie krijgt en dus niet kan deelnemen aan het profvoetbal", klinkt het bij Sporza.

NIET MEER DAN THEORIE
Maar de kans dat het zover ook komt, is volgens Vandenbempt nagenoeg onbestaande. "Meer dan een theorie is dat toch niet, dat gaat er echt niet van komen", is de commentator/analist klaar en duidelijk. Kris Luyckx, advocaat van Dejan Veljkovic, liet eerder al verstaan dat als de voetbalbond consequent is, er ook bepaalde clubs zouden moeten degraderen. Maar ook dat klopt volgens Vandenbempt niet. "Sportieve gevolgen zullen er niet zijn, niet op korte termijn en ook niet op langere termijn", maakt hij zich sterk.

LEES OOK: Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

De betrokken clubs moeten een sportieve sanctie krijgen ...

Meest recent

'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

5
5
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

33
33
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

97
97
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

113
113
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

192
192
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

30
30
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

80
80
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

119
119
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

570
570
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

141
141
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

199
199
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

407
407
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

86
86
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

185
185
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

141
141
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

98
98
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

76
76
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

166
166
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

161
161
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

217
217
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

111
111
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

319
319
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

111
111

Meer sportnieuws