Toptransfer Lamkel Zé nabij: wie van de 5?

1065 stemmen
Toptransfer Lamkel Zé nabij: wie van de 5?

Oud-Heverlee Leuven, Standard en KV Kortrijk worden genoemd om Didier Lamkel Zé uit handen te nemen van Antwerp FC. De Kameroener zou bij elk van deze clubs ongetwijfeld een grote meerwaarde zijn. Anderzijds zijn de specifieke transfer- en sportieve situaties bij OH Leuven, Standard en Kortrijk zeer uiteenlopend. Daarnaast werpt ook Raja Casablanca zich op als een potentiële overnemer en heerst er interesse vanuit Qatar. Of blijft Lamkel Zé alsnog aan boord op de Bosuil?


ANTWERP FC

Didier Lamkel Zé zkt. club. Eerder deze week verbrak de Kameroense flankaanvaller zijn huurcontract bij de Slovaakse topclub DAC 1904. En dat deed hij om twee redenen: Lamkel Zé vindt dat hij een hoger sportief niveau aankan én hij wil terug dichter bij zijn vriendin en familie gaan wonen. De 25-jarige keert op papier terug naar Antwerp FC, waar hij nog een contract heeft lopen tot eind juni 2023. Maar op de Bosuil heeft hij geen grote toekomst meer.

Zelf sloot hij een terugkeer naar Antwerp FC nooit uit. “Waarom zou ik geen comeback kunnen maken?” verklaarde Didier Lamkel Zé enkele maanden geleden in een interview met Gazet van Antwerpen. Toen was er weliswaar nog geen sprake van een vervroegde beëindiging van zijn huurcontract bij DAC. Gisteren (vrijdag) liet Brian Priske zich alvast voor het eerst openlijk uit over zijn plannen met Lamkel Zé.



“Het was de bedoeling dat hij daar tot het einde van het seizoen zou spelen, maar ik heb ook gehoord dat hij er intussen al vertrokken is. Ik weet eerlijk gezegd ook niet wat er nu gaat gebeuren", werd de Deense coach geciteerd door Het Nieuwsblad. “Of het een optie is dat hij terug naar hier komt? Dat weet ik niet. Voorlopig is dat alleszins niet aan de orde” aldus Priske.

TE GOED VOOR SLOVAKIJE

Het ziet er dus naar uit dat een nieuwe (huur)transfer zich opdringt voor Didier Lamkel Zé. Er heerst alvast een grote interesse in het Kameroense woelwater, die in huurdienst bij DAC de beste flankaanvaller van de Slovaakse competitie was. Lamkel Zé was er de best presterende flankspeler op het gebied van offensieve regelmaat, de kwaliteit van de voorzetten én de dribbels. De 25-jarige scoorde tevens hoog bij de passing (eerste), dreiging voor het doel (2de) en de kwaliteit van zijn offensieve acties (2de).



Didier Lamkel Zé ambieert duidelijk een hoger niveau dan de Slovaakse competitie en hij krijgt dus overschot van gelijk. Bovendien was het zijn doel om zich bij DAC 1904 in de kijker te spelen van de Kameroense nationale ploeg met het oog op de Africa Cup, een doelstelling die hij uiteindelijk niet behaalde. En dan heeft Lamkel Zé dus helemaal niets meer te zoeken in de Slovaakse competitie.

GEGEERD OP DE MARKT

De grote vraag luidt nu welke club er bereid is om Didier Lamkel Zé aan te trekken. Op basis van zijn sportieve kwaliteiten kan hij moeiteloos meedraaien bij een Belgische topclub, maar de verschillende kandidaat-overnemers stellen zich eerder terughoudend op want de Kameroener is namelijk een garantie op incidenten, akkefietjes en onprofessioneel gedrag. Naar verluidt zorgde hij bij DAC trouwens ook al voor problemen.



Bovendien strijkt Didier Lamkel Zé bij Antwerp FC een stevig loon op van maar liefst 600 duizend euro: een dure vogel met andere woorden. Toch werd hij in de huidige wintermercato, nog vóór zijn huurcontract bij DAC 1904 verbroken werd, al gelinkt aan verschillende clubs. De interesse kwam voornamelijk van Standard, Oud-Heverlee Leuven, KV Kortrijk, Raja Casablanca en vanuit Qatarese hoek.

OUD-HEVERLEE LEUVEN

De complexe handleiding die bij Didier Lamkel Zé hoort, schrikt Marc Brys alvast niet af. Enkele maanden geleden verklaarde Brys nog dat een potentiële samenwerking met de Kameroener een echte uitdaging zou zijn. Eéntje waar Brys allerminst schrik voor heeft. “Het zou dom zijn als we niet geïnteresseerd waren in hem”, zei de coach van OH Leuven deze week aan Het Laatste Nieuws.

“Hij moet zich ook opnieuw profileren denk ik, dus zo kan het een win-win-situatie zijn. Zoals verschillende andere ploegen hadden ook wij interesse, maar als hij niet in België mag voetballen... We zullen zien”, aldus Marc Brys. OH Leuven maakte alvast plaats vrij in de A-kern door Barnabas Bese (vrije transfer) en Kawin Thamsatchanan (Port FC) van de hand te doen.



Anderzijds is het duidelijk dat Oud-Heverlee Leuven in januari nog flink wat versterking wil binnenhalen, want voorlopig staat de inkomende teller nog steeds op nul. Naast Didier Lamkel Zé wordt de club alvast gelinkt aan twee aanvallende doelwitten. Abderrahim Deghmoum (ES Sétif) is een aanvallende middenvelder en Gianni Bruno (AA Gent) bewees al meermaals zijn talent om doelpunten te maken.

STANDARD

Ook Standard werd deze maand in verband gebracht met Didier Lamkel Zé, maar tot verdere uitspraken of uitlatingen in de pers kwam het (nog?) niet. ‘t Is wel een feit dat de Rouches koortsachtig op zoek zijn naar kwalitatieve versterkingen. Standard haalde in januari maar liefst vier aanwinsten aan boord: Gilles Dewaele (KV Kortrijk), Joachim Van Damme (KV Mechelen), Renaud Emond (FC Nantes) en Mathieu Cafaro (Stade Reims). Geen enkele andere ploeg uit de Jupiler Pro League toonde zich slagvaardiger op de transfermarkt.



Standard zal zich wellicht niet beperken tot deze vier winteraanwinsten, want naast Didier Lamkel Zé staan er nog een hele resem andere targets op de shortlist - de ene wat haalbaarder dan de andere: Jordan Botaka (AA Gent), Faïz Selemani (KV Kortrijk), Jean-Luc Dompé (Zulte Waregem), Mergim Vojvoda (Torino), Mitchell Dijks (Bologna), Clément Grenier (zonder club), Marley Aké (Juventus) en Adrien Bongiovanni (zonder club).

KV KORTRIJK

Ook KV Kortrijk laat zich voorlopig niet openlijk uit over de potentiële komst van Didier Lamkel Zé. In het Guldensporenstadion moet er in elk geval dringend versterking komen want trainer Karim Belhocine zag onlangs drie spelers definitief de club verlaten: Gilles Dewaele (Standard), Timothy Derijck (Zulte Waregem) en Brendan Hines-Ike (DC United). Daarnaast wordt Faïz Selemani genoemd bij Standard. Langs de inkomende zijde werd Tsuyoshi Watanabe (FC Tokio) aangetrokken en toont Veekaa - naast Lamkel Zé - ook interesse in Olivier N’Zi (SV Kapfenberg). Er staat dus nog het één en ander te gebeuren in Zuid-West-Vlaanderen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Welke club moet Lamkel Zé halen?

Meest recent

Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

6
6
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

3
3
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

38
38
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

137
137
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

162
162
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

119
119
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

256
256
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

386
386
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

271
271
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

121
121
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

68
68
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

340
340
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

386
386
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

268
268
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

202
202
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

378
378
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

327
327
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

90
90
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

319
319
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

330
330
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

556
556
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

400
400
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

301
301
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

538
538
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

174
174

Meer sportnieuws