Toptransfer Lamkel Zé nabij: wie van de 5?

1065 stemmen
Toptransfer Lamkel Zé nabij: wie van de 5?

Oud-Heverlee Leuven, Standard en KV Kortrijk worden genoemd om Didier Lamkel Zé uit handen te nemen van Antwerp FC. De Kameroener zou bij elk van deze clubs ongetwijfeld een grote meerwaarde zijn. Anderzijds zijn de specifieke transfer- en sportieve situaties bij OH Leuven, Standard en Kortrijk zeer uiteenlopend. Daarnaast werpt ook Raja Casablanca zich op als een potentiële overnemer en heerst er interesse vanuit Qatar. Of blijft Lamkel Zé alsnog aan boord op de Bosuil?


ANTWERP FC

Didier Lamkel Zé zkt. club. Eerder deze week verbrak de Kameroense flankaanvaller zijn huurcontract bij de Slovaakse topclub DAC 1904. En dat deed hij om twee redenen: Lamkel Zé vindt dat hij een hoger sportief niveau aankan én hij wil terug dichter bij zijn vriendin en familie gaan wonen. De 25-jarige keert op papier terug naar Antwerp FC, waar hij nog een contract heeft lopen tot eind juni 2023. Maar op de Bosuil heeft hij geen grote toekomst meer.

Zelf sloot hij een terugkeer naar Antwerp FC nooit uit. “Waarom zou ik geen comeback kunnen maken?” verklaarde Didier Lamkel Zé enkele maanden geleden in een interview met Gazet van Antwerpen. Toen was er weliswaar nog geen sprake van een vervroegde beëindiging van zijn huurcontract bij DAC. Gisteren (vrijdag) liet Brian Priske zich alvast voor het eerst openlijk uit over zijn plannen met Lamkel Zé.



“Het was de bedoeling dat hij daar tot het einde van het seizoen zou spelen, maar ik heb ook gehoord dat hij er intussen al vertrokken is. Ik weet eerlijk gezegd ook niet wat er nu gaat gebeuren", werd de Deense coach geciteerd door Het Nieuwsblad. “Of het een optie is dat hij terug naar hier komt? Dat weet ik niet. Voorlopig is dat alleszins niet aan de orde” aldus Priske.

TE GOED VOOR SLOVAKIJE

Het ziet er dus naar uit dat een nieuwe (huur)transfer zich opdringt voor Didier Lamkel Zé. Er heerst alvast een grote interesse in het Kameroense woelwater, die in huurdienst bij DAC de beste flankaanvaller van de Slovaakse competitie was. Lamkel Zé was er de best presterende flankspeler op het gebied van offensieve regelmaat, de kwaliteit van de voorzetten én de dribbels. De 25-jarige scoorde tevens hoog bij de passing (eerste), dreiging voor het doel (2de) en de kwaliteit van zijn offensieve acties (2de).



Didier Lamkel Zé ambieert duidelijk een hoger niveau dan de Slovaakse competitie en hij krijgt dus overschot van gelijk. Bovendien was het zijn doel om zich bij DAC 1904 in de kijker te spelen van de Kameroense nationale ploeg met het oog op de Africa Cup, een doelstelling die hij uiteindelijk niet behaalde. En dan heeft Lamkel Zé dus helemaal niets meer te zoeken in de Slovaakse competitie.

GEGEERD OP DE MARKT

De grote vraag luidt nu welke club er bereid is om Didier Lamkel Zé aan te trekken. Op basis van zijn sportieve kwaliteiten kan hij moeiteloos meedraaien bij een Belgische topclub, maar de verschillende kandidaat-overnemers stellen zich eerder terughoudend op want de Kameroener is namelijk een garantie op incidenten, akkefietjes en onprofessioneel gedrag. Naar verluidt zorgde hij bij DAC trouwens ook al voor problemen.



Bovendien strijkt Didier Lamkel Zé bij Antwerp FC een stevig loon op van maar liefst 600 duizend euro: een dure vogel met andere woorden. Toch werd hij in de huidige wintermercato, nog vóór zijn huurcontract bij DAC 1904 verbroken werd, al gelinkt aan verschillende clubs. De interesse kwam voornamelijk van Standard, Oud-Heverlee Leuven, KV Kortrijk, Raja Casablanca en vanuit Qatarese hoek.

OUD-HEVERLEE LEUVEN

De complexe handleiding die bij Didier Lamkel Zé hoort, schrikt Marc Brys alvast niet af. Enkele maanden geleden verklaarde Brys nog dat een potentiële samenwerking met de Kameroener een echte uitdaging zou zijn. Eéntje waar Brys allerminst schrik voor heeft. “Het zou dom zijn als we niet geïnteresseerd waren in hem”, zei de coach van OH Leuven deze week aan Het Laatste Nieuws.

“Hij moet zich ook opnieuw profileren denk ik, dus zo kan het een win-win-situatie zijn. Zoals verschillende andere ploegen hadden ook wij interesse, maar als hij niet in België mag voetballen... We zullen zien”, aldus Marc Brys. OH Leuven maakte alvast plaats vrij in de A-kern door Barnabas Bese (vrije transfer) en Kawin Thamsatchanan (Port FC) van de hand te doen.



Anderzijds is het duidelijk dat Oud-Heverlee Leuven in januari nog flink wat versterking wil binnenhalen, want voorlopig staat de inkomende teller nog steeds op nul. Naast Didier Lamkel Zé wordt de club alvast gelinkt aan twee aanvallende doelwitten. Abderrahim Deghmoum (ES Sétif) is een aanvallende middenvelder en Gianni Bruno (AA Gent) bewees al meermaals zijn talent om doelpunten te maken.

STANDARD

Ook Standard werd deze maand in verband gebracht met Didier Lamkel Zé, maar tot verdere uitspraken of uitlatingen in de pers kwam het (nog?) niet. ‘t Is wel een feit dat de Rouches koortsachtig op zoek zijn naar kwalitatieve versterkingen. Standard haalde in januari maar liefst vier aanwinsten aan boord: Gilles Dewaele (KV Kortrijk), Joachim Van Damme (KV Mechelen), Renaud Emond (FC Nantes) en Mathieu Cafaro (Stade Reims). Geen enkele andere ploeg uit de Jupiler Pro League toonde zich slagvaardiger op de transfermarkt.



Standard zal zich wellicht niet beperken tot deze vier winteraanwinsten, want naast Didier Lamkel Zé staan er nog een hele resem andere targets op de shortlist - de ene wat haalbaarder dan de andere: Jordan Botaka (AA Gent), Faïz Selemani (KV Kortrijk), Jean-Luc Dompé (Zulte Waregem), Mergim Vojvoda (Torino), Mitchell Dijks (Bologna), Clément Grenier (zonder club), Marley Aké (Juventus) en Adrien Bongiovanni (zonder club).

KV KORTRIJK

Ook KV Kortrijk laat zich voorlopig niet openlijk uit over de potentiële komst van Didier Lamkel Zé. In het Guldensporenstadion moet er in elk geval dringend versterking komen want trainer Karim Belhocine zag onlangs drie spelers definitief de club verlaten: Gilles Dewaele (Standard), Timothy Derijck (Zulte Waregem) en Brendan Hines-Ike (DC United). Daarnaast wordt Faïz Selemani genoemd bij Standard. Langs de inkomende zijde werd Tsuyoshi Watanabe (FC Tokio) aangetrokken en toont Veekaa - naast Lamkel Zé - ook interesse in Olivier N’Zi (SV Kapfenberg). Er staat dus nog het één en ander te gebeuren in Zuid-West-Vlaanderen.

LEES OOK: Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Welke club moet Lamkel Zé halen?

Meest recent

Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

63
63
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

227
227
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

69
69
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

16
16
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

178
178
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

65
65
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

62
62
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

43
43
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

334
334
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

191
191
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

231
231
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

118
118
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

153
153
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

392
392
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

285
285
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

246
246
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

206
206
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

297
297
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

236
236
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

96
96
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

561
561
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

244
244
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

410
410
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

191
191

Meer sportnieuws