Toptransfer Lamkel Zé nabij: wie van de 5?

door
Toptransfer Lamkel Zé nabij: wie van de 5?

Oud-Heverlee Leuven, Standard en KV Kortrijk worden genoemd om Didier Lamkel Zé uit handen te nemen van Antwerp FC. De Kameroener zou bij elk van deze clubs ongetwijfeld een grote meerwaarde zijn. Anderzijds zijn de specifieke transfer- en sportieve situaties bij OH Leuven, Standard en Kortrijk zeer uiteenlopend. Daarnaast werpt ook Raja Casablanca zich op als een potentiële overnemer en heerst er interesse vanuit Qatar. Of blijft Lamkel Zé alsnog aan boord op de Bosuil?


ANTWERP FC

Didier Lamkel Zé zkt. club. Eerder deze week verbrak de Kameroense flankaanvaller zijn huurcontract bij de Slovaakse topclub DAC 1904. En dat deed hij om twee redenen: Lamkel Zé vindt dat hij een hoger sportief niveau aankan én hij wil terug dichter bij zijn vriendin en familie gaan wonen. De 25-jarige keert op papier terug naar Antwerp FC, waar hij nog een contract heeft lopen tot eind juni 2023. Maar op de Bosuil heeft hij geen grote toekomst meer.

Zelf sloot hij een terugkeer naar Antwerp FC nooit uit. “Waarom zou ik geen comeback kunnen maken?” verklaarde Didier Lamkel Zé enkele maanden geleden in een interview met Gazet van Antwerpen. Toen was er weliswaar nog geen sprake van een vervroegde beëindiging van zijn huurcontract bij DAC. Gisteren (vrijdag) liet Brian Priske zich alvast voor het eerst openlijk uit over zijn plannen met Lamkel Zé.



“Het was de bedoeling dat hij daar tot het einde van het seizoen zou spelen, maar ik heb ook gehoord dat hij er intussen al vertrokken is. Ik weet eerlijk gezegd ook niet wat er nu gaat gebeuren", werd de Deense coach geciteerd door Het Nieuwsblad. “Of het een optie is dat hij terug naar hier komt? Dat weet ik niet. Voorlopig is dat alleszins niet aan de orde” aldus Priske.

TE GOED VOOR SLOVAKIJE

Het ziet er dus naar uit dat een nieuwe (huur)transfer zich opdringt voor Didier Lamkel Zé. Er heerst alvast een grote interesse in het Kameroense woelwater, die in huurdienst bij DAC de beste flankaanvaller van de Slovaakse competitie was. Lamkel Zé was er de best presterende flankspeler op het gebied van offensieve regelmaat, de kwaliteit van de voorzetten én de dribbels. De 25-jarige scoorde tevens hoog bij de passing (eerste), dreiging voor het doel (2de) en de kwaliteit van zijn offensieve acties (2de).



Didier Lamkel Zé ambieert duidelijk een hoger niveau dan de Slovaakse competitie en hij krijgt dus overschot van gelijk. Bovendien was het zijn doel om zich bij DAC 1904 in de kijker te spelen van de Kameroense nationale ploeg met het oog op de Africa Cup, een doelstelling die hij uiteindelijk niet behaalde. En dan heeft Lamkel Zé dus helemaal niets meer te zoeken in de Slovaakse competitie.

GEGEERD OP DE MARKT

De grote vraag luidt nu welke club er bereid is om Didier Lamkel Zé aan te trekken. Op basis van zijn sportieve kwaliteiten kan hij moeiteloos meedraaien bij een Belgische topclub, maar de verschillende kandidaat-overnemers stellen zich eerder terughoudend op want de Kameroener is namelijk een garantie op incidenten, akkefietjes en onprofessioneel gedrag. Naar verluidt zorgde hij bij DAC trouwens ook al voor problemen.



Bovendien strijkt Didier Lamkel Zé bij Antwerp FC een stevig loon op van maar liefst 600 duizend euro: een dure vogel met andere woorden. Toch werd hij in de huidige wintermercato, nog vóór zijn huurcontract bij DAC 1904 verbroken werd, al gelinkt aan verschillende clubs. De interesse kwam voornamelijk van Standard, Oud-Heverlee Leuven, KV Kortrijk, Raja Casablanca en vanuit Qatarese hoek.

OUD-HEVERLEE LEUVEN

De complexe handleiding die bij Didier Lamkel Zé hoort, schrikt Marc Brys alvast niet af. Enkele maanden geleden verklaarde Brys nog dat een potentiële samenwerking met de Kameroener een echte uitdaging zou zijn. Eéntje waar Brys allerminst schrik voor heeft. “Het zou dom zijn als we niet geïnteresseerd waren in hem”, zei de coach van OH Leuven deze week aan Het Laatste Nieuws.

“Hij moet zich ook opnieuw profileren denk ik, dus zo kan het een win-win-situatie zijn. Zoals verschillende andere ploegen hadden ook wij interesse, maar als hij niet in België mag voetballen... We zullen zien”, aldus Marc Brys. OH Leuven maakte alvast plaats vrij in de A-kern door Barnabas Bese (vrije transfer) en Kawin Thamsatchanan (Port FC) van de hand te doen.



Anderzijds is het duidelijk dat Oud-Heverlee Leuven in januari nog flink wat versterking wil binnenhalen, want voorlopig staat de inkomende teller nog steeds op nul. Naast Didier Lamkel Zé wordt de club alvast gelinkt aan twee aanvallende doelwitten. Abderrahim Deghmoum (ES Sétif) is een aanvallende middenvelder en Gianni Bruno (AA Gent) bewees al meermaals zijn talent om doelpunten te maken.

STANDARD

Ook Standard werd deze maand in verband gebracht met Didier Lamkel Zé, maar tot verdere uitspraken of uitlatingen in de pers kwam het (nog?) niet. ‘t Is wel een feit dat de Rouches koortsachtig op zoek zijn naar kwalitatieve versterkingen. Standard haalde in januari maar liefst vier aanwinsten aan boord: Gilles Dewaele (KV Kortrijk), Joachim Van Damme (KV Mechelen), Renaud Emond (FC Nantes) en Mathieu Cafaro (Stade Reims). Geen enkele andere ploeg uit de Jupiler Pro League toonde zich slagvaardiger op de transfermarkt.



Standard zal zich wellicht niet beperken tot deze vier winteraanwinsten, want naast Didier Lamkel Zé staan er nog een hele resem andere targets op de shortlist - de ene wat haalbaarder dan de andere: Jordan Botaka (AA Gent), Faïz Selemani (KV Kortrijk), Jean-Luc Dompé (Zulte Waregem), Mergim Vojvoda (Torino), Mitchell Dijks (Bologna), Clément Grenier (zonder club), Marley Aké (Juventus) en Adrien Bongiovanni (zonder club).

KV KORTRIJK

Ook KV Kortrijk laat zich voorlopig niet openlijk uit over de potentiële komst van Didier Lamkel Zé. In het Guldensporenstadion moet er in elk geval dringend versterking komen want trainer Karim Belhocine zag onlangs drie spelers definitief de club verlaten: Gilles Dewaele (Standard), Timothy Derijck (Zulte Waregem) en Brendan Hines-Ike (DC United). Daarnaast wordt Faïz Selemani genoemd bij Standard. Langs de inkomende zijde werd Tsuyoshi Watanabe (FC Tokio) aangetrokken en toont Veekaa - naast Lamkel Zé - ook interesse in Olivier N’Zi (SV Kapfenberg). Er staat dus nog het één en ander te gebeuren in Zuid-West-Vlaanderen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Welke club moet Lamkel Zé halen?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

32
32
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

72
72
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

132
132
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

189
189
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

89
89
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

105
105
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

161
161
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

260
260
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

64
64
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

386
386
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

243
243
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

390
390
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

470
470
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

365
365
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

250
250
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

734
734
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

431
431
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

151
151
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

648
648
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

71
71
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

876
876

Meer sportnieuws