Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

door
Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

Vanavond wordt met AA Gent-KV Kortrijk de terugronde – al zijn daar eigenlijk al vier wedstrijden van afgewerkt – op gang getrapt. Hoe dan ook de eerste wedstrijd na de winterstop, tijd dus om eens terug te blikken op hoe het seizoen tot nog toe al is verlopen dachten ze bij Sport/Voetbalmagazine.


Dat in de vorm van een ultiem elftal na 21 speeldagen. Daarin is voornamelijk leider Union goed vertegenwoordigd. Geen verrassing uiteraard, gezien de promovendus erg boven de verwachtingen presteert, en momenteel riant op kop staat met zeven punten voorsprong op Club Brugge. Van Der Heyden, Nielsen en het gouden spitsenduo Undav-Vanzeir krijgen dan ook een plaats in het team.

Voor het overige telt geen enkele club meer dan één speler in de ploeg van Sport/Voetbalmagazine. Tussen de palen vinden we Jean Butez van Antwerp, die naast Van Der Heyden ook Jack Hendry (Club Brugge) en Michael Ngadeu (AA Gent) voor zich krijgt. Op de flanken is er plaats voor dé seizoensrevelatie Sergio Gomez (Anderlecht), en Junya Ito van Racing Genk. Rob Schoofs (KV Mechelen) en Ryota Morioka (Charleroi) moeten de aanvoer verzorgen voor Vanzeir en Undav.

Top drie Gouden Schoen ontbreekt
Best een fraai elftal dus, waar één ding toch best wel opvallend is. Zo is er immers geen spoor van de top drie van de Gouden Schoen. Winnaar Paul Onuachu kende tot nog toe een wisselvallig seizoen, en is zijn ontbreken dan ook best logisch te noemen. Ook bij Noa Lang is dit zeker niet onbegrijpelijk, maar Charles De Ketelaere had hier zeker niet in misstaan.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Akkoord met het elftal?

Meest recent

Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

14
14
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

5
5
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

164
164
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

101
101
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

29
29
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

34
34
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

86
86
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

176
176
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

270
270
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

470
470
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

196
196
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

181
181
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

167
167
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

142
142
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

451
451
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

281
281
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1014
1014
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

598
598
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

72
72
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

518
518
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

153
153
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

166
166
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

316
316
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

144
144
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

88
88

Meer sportnieuws