Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

door
Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

Vanavond wordt met AA Gent-KV Kortrijk de terugronde – al zijn daar eigenlijk al vier wedstrijden van afgewerkt – op gang getrapt. Hoe dan ook de eerste wedstrijd na de winterstop, tijd dus om eens terug te blikken op hoe het seizoen tot nog toe al is verlopen dachten ze bij Sport/Voetbalmagazine.


Dat in de vorm van een ultiem elftal na 21 speeldagen. Daarin is voornamelijk leider Union goed vertegenwoordigd. Geen verrassing uiteraard, gezien de promovendus erg boven de verwachtingen presteert, en momenteel riant op kop staat met zeven punten voorsprong op Club Brugge. Van Der Heyden, Nielsen en het gouden spitsenduo Undav-Vanzeir krijgen dan ook een plaats in het team.

Voor het overige telt geen enkele club meer dan één speler in de ploeg van Sport/Voetbalmagazine. Tussen de palen vinden we Jean Butez van Antwerp, die naast Van Der Heyden ook Jack Hendry (Club Brugge) en Michael Ngadeu (AA Gent) voor zich krijgt. Op de flanken is er plaats voor dé seizoensrevelatie Sergio Gomez (Anderlecht), en Junya Ito van Racing Genk. Rob Schoofs (KV Mechelen) en Ryota Morioka (Charleroi) moeten de aanvoer verzorgen voor Vanzeir en Undav.

Top drie Gouden Schoen ontbreekt
Best een fraai elftal dus, waar één ding toch best wel opvallend is. Zo is er immers geen spoor van de top drie van de Gouden Schoen. Winnaar Paul Onuachu kende tot nog toe een wisselvallig seizoen, en is zijn ontbreken dan ook best logisch te noemen. Ook bij Noa Lang is dit zeker niet onbegrijpelijk, maar Charles De Ketelaere had hier zeker niet in misstaan.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Akkoord met het elftal?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

70
70
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

167
167
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

201
201
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

71
71
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

133
133
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

22
22
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

100
100
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

277
277
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

69
69
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

133
133
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

174
174
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

197
197
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

91
91
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

81
81
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

222
222
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

269
269
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

157
157
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

217
217
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

187
187
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

355
355
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

468
468

Meer sportnieuws