Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

128 stemmen
Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

Vanavond wordt met AA Gent-KV Kortrijk de terugronde – al zijn daar eigenlijk al vier wedstrijden van afgewerkt – op gang getrapt. Hoe dan ook de eerste wedstrijd na de winterstop, tijd dus om eens terug te blikken op hoe het seizoen tot nog toe al is verlopen dachten ze bij Sport/Voetbalmagazine.


Dat in de vorm van een ultiem elftal na 21 speeldagen. Daarin is voornamelijk leider Union goed vertegenwoordigd. Geen verrassing uiteraard, gezien de promovendus erg boven de verwachtingen presteert, en momenteel riant op kop staat met zeven punten voorsprong op Club Brugge. Van Der Heyden, Nielsen en het gouden spitsenduo Undav-Vanzeir krijgen dan ook een plaats in het team.

Voor het overige telt geen enkele club meer dan één speler in de ploeg van Sport/Voetbalmagazine. Tussen de palen vinden we Jean Butez van Antwerp, die naast Van Der Heyden ook Jack Hendry (Club Brugge) en Michael Ngadeu (AA Gent) voor zich krijgt. Op de flanken is er plaats voor dé seizoensrevelatie Sergio Gomez (Anderlecht), en Junya Ito van Racing Genk. Rob Schoofs (KV Mechelen) en Ryota Morioka (Charleroi) moeten de aanvoer verzorgen voor Vanzeir en Undav.

Top drie Gouden Schoen ontbreekt
Best een fraai elftal dus, waar één ding toch best wel opvallend is. Zo is er immers geen spoor van de top drie van de Gouden Schoen. Winnaar Paul Onuachu kende tot nog toe een wisselvallig seizoen, en is zijn ontbreken dan ook best logisch te noemen. Ook bij Noa Lang is dit zeker niet onbegrijpelijk, maar Charles De Ketelaere had hier zeker niet in misstaan.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Akkoord met het elftal?

Meest recent

Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

13
13
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

27
27
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

390
390
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

21
21
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

164
164
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

139
139
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

337
337
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

341
341
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

294
294
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

68
68
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

93
93
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

156
156
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

85
85
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

188
188
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

155
155
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

130
130
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

249
249
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

500
500
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

314
314
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

147
147
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

40
40

Meer sportnieuws