Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

128
Elftal van de heenronde: Union alomtegenwoordig

Vanavond wordt met AA Gent-KV Kortrijk de terugronde – al zijn daar eigenlijk al vier wedstrijden van afgewerkt – op gang getrapt. Hoe dan ook de eerste wedstrijd na de winterstop, tijd dus om eens terug te blikken op hoe het seizoen tot nog toe al is verlopen dachten ze bij Sport/Voetbalmagazine.


Dat in de vorm van een ultiem elftal na 21 speeldagen. Daarin is voornamelijk leider Union goed vertegenwoordigd. Geen verrassing uiteraard, gezien de promovendus erg boven de verwachtingen presteert, en momenteel riant op kop staat met zeven punten voorsprong op Club Brugge. Van Der Heyden, Nielsen en het gouden spitsenduo Undav-Vanzeir krijgen dan ook een plaats in het team.

Voor het overige telt geen enkele club meer dan één speler in de ploeg van Sport/Voetbalmagazine. Tussen de palen vinden we Jean Butez van Antwerp, die naast Van Der Heyden ook Jack Hendry (Club Brugge) en Michael Ngadeu (AA Gent) voor zich krijgt. Op de flanken is er plaats voor dé seizoensrevelatie Sergio Gomez (Anderlecht), en Junya Ito van Racing Genk. Rob Schoofs (KV Mechelen) en Ryota Morioka (Charleroi) moeten de aanvoer verzorgen voor Vanzeir en Undav.

Top drie Gouden Schoen ontbreekt
Best een fraai elftal dus, waar één ding toch best wel opvallend is. Zo is er immers geen spoor van de top drie van de Gouden Schoen. Winnaar Paul Onuachu kende tot nog toe een wisselvallig seizoen, en is zijn ontbreken dan ook best logisch te noemen. Ook bij Noa Lang is dit zeker niet onbegrijpelijk, maar Charles De Ketelaere had hier zeker niet in misstaan.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Akkoord met het elftal?

Meest recent

Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

0
0
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

2
2
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

3
3
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

72
72
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

66
66
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

123
123
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

149
149
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

326
326
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

305
305
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

295
295
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

42
42
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

304
304
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

76
76
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

153
153
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

141
141
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

82
82
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

56
56
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

374
374
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

55
55

Meer sportnieuws