Vanhaezebrouck insinueert belangenconflict Club Brugge

door
Vanhaezebrouck insinueert belangenconflict Club Brugge

Hein Vanhaezebrouck komt vanavond met AA Gent als eerste club opnieuw in actie na de winterstop, maar dat had de coach van de Buffalo’s graag anders gezien. Tijdens zijn persconferentie liet hij namelijk verstaan dat het hervatten van de competitie met één of meerdere weken uit te stellen, de beste beslissing zou geweest zijn.


Dat uiteraard door de omikronvariant die flink de ronde doet, en tal van besmettingen oplevert, ook bij de clubs in de Jupiler Pro League. “Er is geen enkele variant zo besmettelijk als deze omikron. Dat hebben de Pro League en de kalendercommissie blijkbaar niet begrepen”, was Vanhaezebrouck duidelijk in zijn betoog.

In tussentijd kwam de Pro League al met een reactie op Vanhaezebrouck. "Dat protocol is opgesteld in overleg met Engelse en Nederlandse teamdokters en de virologen én is goedgekeurd door de Algemene Vergadering van de Pro League, waar de clubs zelf in zetelen", sprak woordvoerder Stijn van Bever, die ook meegaf dat niets de clubs ervan weerhoudt om zelf meer te testen.

Prik naar Club Brugge?
Naar verluidt zou zender Eleven ook druk hebben uitgeoefend, door te stellen dat er weinig of geen inhaalmomenten meer zouden zijn. De bekerwedstrijden zouden bovendien sowieso plaats moeten vinden, en is er geen uitstel mogelijk. Totaal absurd volgens Vanhaezebrouck, die in zijn klaagzang ook een belangenconflict van Club Brugge (de tegenstander van Gent in de beker) lijkt te insinueren.

“Tot begin april kun je matchen uitstellen. Maar de halve finale van de beker kan niet uitgesteld worden. Waarom moet daar een uitzondering voor gemaakt worden. Zijn er ploegen die hopen dat Kameroen – Marokko soms de finale van de Afrika Cup wordt?”, doelde Vanhaezebrouck immers op het feit dat de Buffalo’s momenteel ook enkele sterkhouders moeten missen door internationale verplichtingen. Dat met Michael Ngadeu en Tarik Tissoudali.

LEES OOK: 'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Begrijp je de frustratie van HVH?

Meest recent

Terugkeer Lukaku, Qatarees geld: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag de topper op eigen veld tegen Club Brugge af. Voor de ...

20
20
Kapblok staat al klaar: volgend trainersontslag in JPL?

De interland-periode staat opnieuw voor de deur en dat is geen goed nieuws voor coaches die moeten ...

50
50
Opstellingen: Hayen wisselt één keer tegen avontuurlijk RSCA

Daags voor de laatste interland-periode van het kalenderjaar, staat een absolute kraker op het ...

121
121
Vanaken verklapt: 'Dáárom speel ik zo graag tegen Anderlecht'

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een bijzonder fraaie affiche op het programma. Met RSC ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Mythische transfer Lewandowski, winterleegloop Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

129
129
Anderlecht-Club Brugge: Hasi & Hayen hakken knopen door

Alle ogen zijn straks gericht op de kraker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. In aanloop naar dat ...

211
211
'Anderlecht en Club Brugge strijden om ruwe diamant'

Om 13u30 staat dé klassieker op het programma, want in een uitverkocht Lotto Park ontvangt ...

176
176
Uitstel van executie: Wils alsnog weg bij Antwerp?

Een zucht van opluchting zaterdag op de Bosuil, waar Antwerp met 3-1 won van La Louvière. ...

106
106
Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Na intensief overleg tussen vertegenwoordigers uit het profvoetbal stelde Bernard Quintin, minister ...

85
85
'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Terwijl de discussie omtrent de tv-rechten volop aan de gang is wordt er binnen de Pro League achter ...

201
201
Anderlecht meldt groot nieuws: Vandenhaute verlaat de club

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de topper tegen Club Brugge, maar enkele uren voor deze ...

406
406
Bosz haalt snoeihard uit na ontslag Heitinga

John Heitinga werd ontslagen bij Ajax. Peter Bosz is trainer van grote rivaal PSV en werkte in het ...

67
67
'Miljoenenbom bij Anderlecht: transferwaanzin voor topspits'

Anderlecht voelt een miljoenenbom tikken onder zijn winterplan: een 17-jarige linksbuiten uit Polen ...

398
398
Union SG aan zet: breekt het eindelijk de vloek?

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar de Spanjaarden waren veel ...

51
51
Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

109
109
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

119
119
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

135
135
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

171
171
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

185
185
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

265
265
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

85
85
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

390
390
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

55
55
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

161
161
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

72
72

Meer sportnieuws