Schreuder voorziet debutant in basiself

door
Schreuder voorziet debutant in basiself

Ook voor Club Brugge zit de winterstop er inmiddels op, zaterdagavond hervat de landskampioen met een thuismatch tegen STVV. Dat duel wordt meteen het grote debuut van Alfred Schreuder als hoofdcoach van Blauw-Zwart. Het wordt dus uitkijken naar hoe de Nederlander zijn pionnen zal posteren.


Schreuder werd vlak na de jaarwissel aangesteld als opvolger van Philippe Clement, die zijn geluk ging beproeven bij AS Monaco. De nieuwe hoofdtrainer kreeg tijdens de oefenstage in Spanje alvast de gelegenheid om meteen zijn stempel te drukken. Uiteraard zal hij nog wat meer tijd nodig hebben om zijn visie volledig tot uiting te laten brengen, maar Schreuder is tevreden met hoe zijn ploeg er momenteel voorstaat.

Al wil hij voorlopig geen uitsluitsel geven over de speelwijze die hij zal hanteren. De Nederlander verlangt vooral de nodige stabiliteit van zijn manschappen. "Voor de match tegen STVV ben ik eruit, maar ik vind dat een ploeg twee verschillende systemen moet beheersen", klonk het op zijn persbabbel. "Daar hebben we ook aandacht aan besteed vorige week, dat je in het systeem kan wisselen van systeem. Ik spreek ook liever over 'veldbezetting' in plaats van 'systemen'."

BUCHANAN BASIS
Naast Schreuder staat ook aanwinst Tajon Buchanan voor zijn debuut. De Canadees kon Schreuder alvast charmeren en mag, mede door de schorsing van Noa Lang, hopen op een basisstek. "Hij heeft een hele goeie indruk gemaakt, de kans bestaat zeker dat hij start. Club heeft altijd belang bij goeie spelers en Tajon is er zeker zo één. Het is altijd een welgekomen versterking voor de club.

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Club moet zich deze winter nog verder versterken ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

101
101
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

87
87
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

304
304
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

430
430
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

159
159
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

137
137
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

330
330
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

106
106
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

105
105
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

249
249
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

73
73
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

46
46
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

190
190
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

275
275
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

82
82
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

375
375
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

262
262
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

207
207

Meer sportnieuws