'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

door
'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

De Rode Duivels staan in 2022 andermaal voor een erg belangrijk kalenderjaar. De apotheose volgt uiteraard tijdens het winterse WK, daarnaast mikken ze op een nieuw ticket voor de Final Four van de Nations League. In maart volgt dan weer een belangrijk trainingskamp met oog op de verdere toekomst van de nationale ploeg.


Normaal zouden Roberto Martinez en zijn manschappen dan naar Qatar trekken, maar door de corona-omstandigheden blijven ze allicht op Belgische bodem. De initiële plannen zijn evenwel nog niet veranderd. Zo blijft het de bedoeling dat enkel spelers met minder dan 50 caps zullen opgeroepen worden voor deze stage. Op die manier wil men de vernieuwing inzetten met oog op de periode na het WK. Al valt die 'vernieuwing' wel met een korrel zout te nemen.

In een interview met RTBF laat Martinez immers verstaan dat er geen nieuwe namen uit de beloften-selectie zullen worden opgeroepen. "Deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

KAMEROEN OF SENEGAL
Met die conservatieve keuze neemt Martinez wel een groot risico. Zo zou deze beslissing Onana wel eens in de handen van een ander land kunnen duwen. Journalist Sacha Tavolieri, die goede banden onderhoudt met de middenvelder, stelt namelijk dat hij wel eens voor Kameroen of Senegal zou kunnen kiezen. Dat zijn de twee landen waar zijn roots liggen. Onana liet zowel bij zijn club Lille OSC als bij de jonge Duivels al veelbelovende dingen zien. Als hij voor een ander land kiest, zou dat wel eens een aanzienlijk verlies kunnen worden.

LEES OOK: 'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Martinez moet zijn selectie dringend verjongen ...

Meest recent

'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

5
5
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

36
36
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

29
29
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

31
31
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

35
35
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

63
63
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

58
58
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

142
142
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

52
52
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

321
321
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

220
220
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

617
617
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

141
141
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

354
354
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

67
67
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

393
393
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

545
545
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

688
688
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

148
148
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

272
272
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

27
27
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

414
414

Meer sportnieuws