'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

door
'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

De Rode Duivels staan in 2022 andermaal voor een erg belangrijk kalenderjaar. De apotheose volgt uiteraard tijdens het winterse WK, daarnaast mikken ze op een nieuw ticket voor de Final Four van de Nations League. In maart volgt dan weer een belangrijk trainingskamp met oog op de verdere toekomst van de nationale ploeg.


Normaal zouden Roberto Martinez en zijn manschappen dan naar Qatar trekken, maar door de corona-omstandigheden blijven ze allicht op Belgische bodem. De initiële plannen zijn evenwel nog niet veranderd. Zo blijft het de bedoeling dat enkel spelers met minder dan 50 caps zullen opgeroepen worden voor deze stage. Op die manier wil men de vernieuwing inzetten met oog op de periode na het WK. Al valt die 'vernieuwing' wel met een korrel zout te nemen.

In een interview met RTBF laat Martinez immers verstaan dat er geen nieuwe namen uit de beloften-selectie zullen worden opgeroepen. "Deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

KAMEROEN OF SENEGAL
Met die conservatieve keuze neemt Martinez wel een groot risico. Zo zou deze beslissing Onana wel eens in de handen van een ander land kunnen duwen. Journalist Sacha Tavolieri, die goede banden onderhoudt met de middenvelder, stelt namelijk dat hij wel eens voor Kameroen of Senegal zou kunnen kiezen. Dat zijn de twee landen waar zijn roots liggen. Onana liet zowel bij zijn club Lille OSC als bij de jonge Duivels al veelbelovende dingen zien. Als hij voor een ander land kiest, zou dat wel eens een aanzienlijk verlies kunnen worden.

LEES OOK: Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

Martinez moet zijn selectie dringend verjongen ...

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

20
20
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

43
43
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

22
22
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

44
44
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

226
226
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

266
266
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

168
168
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

209
209
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

247
247
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

476
476
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

92
92
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

158
158
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

207
207
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

110
110
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

58
58
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

152
152
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

223
223
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

147
147
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

611
611

Meer sportnieuws