'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

door
'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

De Rode Duivels staan in 2022 andermaal voor een erg belangrijk kalenderjaar. De apotheose volgt uiteraard tijdens het winterse WK, daarnaast mikken ze op een nieuw ticket voor de Final Four van de Nations League. In maart volgt dan weer een belangrijk trainingskamp met oog op de verdere toekomst van de nationale ploeg.


Normaal zouden Roberto Martinez en zijn manschappen dan naar Qatar trekken, maar door de corona-omstandigheden blijven ze allicht op Belgische bodem. De initiële plannen zijn evenwel nog niet veranderd. Zo blijft het de bedoeling dat enkel spelers met minder dan 50 caps zullen opgeroepen worden voor deze stage. Op die manier wil men de vernieuwing inzetten met oog op de periode na het WK. Al valt die 'vernieuwing' wel met een korrel zout te nemen.

In een interview met RTBF laat Martinez immers verstaan dat er geen nieuwe namen uit de beloften-selectie zullen worden opgeroepen. "Deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

KAMEROEN OF SENEGAL
Met die conservatieve keuze neemt Martinez wel een groot risico. Zo zou deze beslissing Onana wel eens in de handen van een ander land kunnen duwen. Journalist Sacha Tavolieri, die goede banden onderhoudt met de middenvelder, stelt namelijk dat hij wel eens voor Kameroen of Senegal zou kunnen kiezen. Dat zijn de twee landen waar zijn roots liggen. Onana liet zowel bij zijn club Lille OSC als bij de jonge Duivels al veelbelovende dingen zien. Als hij voor een ander land kiest, zou dat wel eens een aanzienlijk verlies kunnen worden.

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Martinez moet zijn selectie dringend verjongen ...

Meest recent

"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

21
21
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

129
129
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

107
107
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

100
100
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

67
67
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

102
102
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

118
118
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

111
111
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

81
81
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

215
215
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

135
135
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

164
164
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

254
254
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

249
249
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

136
136
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

232
232
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

415
415
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

113
113
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

673
673
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

334
334
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

511
511
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

439
439
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

447
447
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

80
80

Meer sportnieuws