'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

door
'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

De Rode Duivels staan in 2022 andermaal voor een erg belangrijk kalenderjaar. De apotheose volgt uiteraard tijdens het winterse WK, daarnaast mikken ze op een nieuw ticket voor de Final Four van de Nations League. In maart volgt dan weer een belangrijk trainingskamp met oog op de verdere toekomst van de nationale ploeg.


Normaal zouden Roberto Martinez en zijn manschappen dan naar Qatar trekken, maar door de corona-omstandigheden blijven ze allicht op Belgische bodem. De initiële plannen zijn evenwel nog niet veranderd. Zo blijft het de bedoeling dat enkel spelers met minder dan 50 caps zullen opgeroepen worden voor deze stage. Op die manier wil men de vernieuwing inzetten met oog op de periode na het WK. Al valt die 'vernieuwing' wel met een korrel zout te nemen.

In een interview met RTBF laat Martinez immers verstaan dat er geen nieuwe namen uit de beloften-selectie zullen worden opgeroepen. "Deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

KAMEROEN OF SENEGAL
Met die conservatieve keuze neemt Martinez wel een groot risico. Zo zou deze beslissing Onana wel eens in de handen van een ander land kunnen duwen. Journalist Sacha Tavolieri, die goede banden onderhoudt met de middenvelder, stelt namelijk dat hij wel eens voor Kameroen of Senegal zou kunnen kiezen. Dat zijn de twee landen waar zijn roots liggen. Onana liet zowel bij zijn club Lille OSC als bij de jonge Duivels al veelbelovende dingen zien. Als hij voor een ander land kiest, zou dat wel eens een aanzienlijk verlies kunnen worden.

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Martinez moet zijn selectie dringend verjongen ...

Meest recent

'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

3
3
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

45
45
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

89
89
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

24
24
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

177
177
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

70
70
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

73
73
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

97
97
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

287
287
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

86
86
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

414
414
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

216
216
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

52
52
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

63
63
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

192
192
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

425
425
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

552
552
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

72
72
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

78
78
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1098
1098
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

283
283
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

940
940
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

242
242
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

479
479

Meer sportnieuws