'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

door
'Martinez neemt enorm risico met toptalent'

De Rode Duivels staan in 2022 andermaal voor een erg belangrijk kalenderjaar. De apotheose volgt uiteraard tijdens het winterse WK, daarnaast mikken ze op een nieuw ticket voor de Final Four van de Nations League. In maart volgt dan weer een belangrijk trainingskamp met oog op de verdere toekomst van de nationale ploeg.


Normaal zouden Roberto Martinez en zijn manschappen dan naar Qatar trekken, maar door de corona-omstandigheden blijven ze allicht op Belgische bodem. De initiële plannen zijn evenwel nog niet veranderd. Zo blijft het de bedoeling dat enkel spelers met minder dan 50 caps zullen opgeroepen worden voor deze stage. Op die manier wil men de vernieuwing inzetten met oog op de periode na het WK. Al valt die 'vernieuwing' wel met een korrel zout te nemen.

In een interview met RTBF laat Martinez immers verstaan dat er geen nieuwe namen uit de beloften-selectie zullen worden opgeroepen. "Deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

KAMEROEN OF SENEGAL
Met die conservatieve keuze neemt Martinez wel een groot risico. Zo zou deze beslissing Onana wel eens in de handen van een ander land kunnen duwen. Journalist Sacha Tavolieri, die goede banden onderhoudt met de middenvelder, stelt namelijk dat hij wel eens voor Kameroen of Senegal zou kunnen kiezen. Dat zijn de twee landen waar zijn roots liggen. Onana liet zowel bij zijn club Lille OSC als bij de jonge Duivels al veelbelovende dingen zien. Als hij voor een ander land kiest, zou dat wel eens een aanzienlijk verlies kunnen worden.

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Martinez moet zijn selectie dringend verjongen ...

Meest recent

Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

27
27
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

122
122
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

103
103
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

94
94
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

222
222
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

88
88
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

126
126
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

161
161
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

190
190
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

255
255
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

235
235
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

129
129
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

806
806
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

399
399
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

213
213
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

103
103
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

157
157
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

202
202
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

220
220
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

243
243
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

182
182
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

779
779
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

343
343
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

32
32

Meer sportnieuws