'Standard verliest na Siquet nog een sterkhouder'

door
'Standard verliest na Siquet nog een sterkhouder'

Standard was deze maand al zeer actief op de transfermarkt, want het haalde met Cafaro, Van Damme, Dewaele en Emond al vier nieuwe spelers binnen. Daar staat wel tegenover dat de Rouches het financieel nog steeds niet breed hebben en er dus de nodige spelers moeten vertrekken. Er werd al afscheid genomen van Hugo Siquet (Freiburg) en Nicolas Gavory (Fortuna Düsseldorf), maar daar zal het niet bij blijven.


La Dernière Heure weet dat Standard nog af wil van enkele overbodige spelers, zoals bijvoorbeeld Aleksandar Boljevic, maar dat er ook nog een sterkhouder deze maand Luik zou kunnen gaan verlaten. Vooral Samuel Bastien zou gegeerd zijn, want de middenvelder zou al meerdere aanbiedingen uit het buitenland op zak hebben. Vooral New England Revolution dringt aan op zijn komst.

IDEALE MOMENT

Standard lijkt mee te zullen moeten werken aan een transfer, want het contract van Bastien loopt nog maar anderhalf jaar door. Als ze nog een degelijke transfersom willen vangen, is deze maand dus het ideale moment om hem te verkopen. In de zomer van 2018 betaalde Standard nog 3 miljoen euro voor de 25-jarige Congolese international en wellicht zullen de Rouches hopen om nog winst te kunnen maken.

Bastien was de voorbije jaren uitgegroeid tot een sterkhouder op Sclessin, met twaalf goals en acht assists in 123 wedstrijden. De laatste maanden presteerde hij wel net als de rest van de ploeg met hoogtes en laagtes en dat zorgt ervoor dat zijn waarde toch wat gekelderd is, want in 2020 werd die nog geschat op 7 miljoen. In het verleden speelde Bastien ook al voor Anderlecht, Avellino en Chievo.

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Zal Standard nog winst maken op hem?

Meest recent

'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

49
49
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

98
98
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

294
294
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

100
100
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

41
41
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

74
74
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

174
174
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

76
76
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

316
316
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

100
100
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

253
253
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

106
106
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

646
646
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

949
949
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

384
384
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

214
214
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

80
80
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

242
242
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

157
157
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

447
447
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

32
32
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

195
195
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

262
262
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

83
83
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

128
128

Meer sportnieuws