Standard vult grote lacune eindelijk in

244
Standard vult grote lacune eindelijk in

Heel wat Belgische clubs hielden zich tot dusver vrij rustig op de transfermarkt, maar uitgerekend het financieel getergde Standard haalde de voorbije dagen stevig uit. De Rouches haalden deze week maar liefst vier nieuwe spelers binnen. Voorin keerde Renaud Emond terug, het vertrek van Hugo Siquet werd opgevangen met de komst van Gilles Dewaele, met Mathieu Cafaro kwam er nog een creatieve flankspeler en het middenveld werd versterkt met Joachim Van Damme.


De transfer van die laatste is toch opmerkelijk, want de 30-jarige stofzuiger was dit seizoen zijn basisplaats bij KV Mechelen verloren. Wouter Vrancken gaf dit seizoen de voorkeur aan Samuel Oum Gouet en Vinicius Souza voor de defensie en bovendien vertoefde Van Damme door disciplinaire problemen een tijdje in de B-kern, waardoor hij slechts zes keer in actie kwam dit seizoen.

Desondanks meent ex-speler Alex Czerniatynski dat Van Damme voor grote waarde zal zijn voor Standard. "Met hem hebben ze misschien eindelijk een echte leider gevonden", hoopt hij bij Sudpresse. "Standard heeft goede spelers, maar het ontbreekt hen aan leiderschap. Die rol kan Van Damme invullen. Met zijn fysieke kwaliteiten en zijn goede trap moet hij zich weer lanceren en bewijzen dat hij zijn plaats heeft aan de oevers van de Maas."

JONKIES
Bij Standard moet Van Damme dus voor een injectie aan ervaring aan grinta zorgen, want dat ontbrak de voorbije maanden toch vaak. Mbaye Leye en Luka Elsner moesten het vooral met veel jonge spelers doen, met op het middenveld doorgaans Cimirot, Bastien en Raskin. De trainers moesten bovendien vaststellen dat hun elftal maar zelden in staat bleek om een achterstand op te halen.

LEES OOK: Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

🚀

Zal Van Damme een meerwaarde zijn voor Standard?

Meest recent

Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

12
12
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

96
96
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

60
60
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

143
143
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

135
135
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

181
181
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

253
253
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

273
273
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

158
158
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

301
301
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

517
517
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

576
576
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

629
629
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

94
94
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

469
469
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

68
68
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

44
44
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

214
214
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

353
353
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

73
73
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

74
74
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

224
224
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

255
255
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

259
259
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1408
1408

Meer sportnieuws