Standard vult grote lacune eindelijk in

door
Standard vult grote lacune eindelijk in

Heel wat Belgische clubs hielden zich tot dusver vrij rustig op de transfermarkt, maar uitgerekend het financieel getergde Standard haalde de voorbije dagen stevig uit. De Rouches haalden deze week maar liefst vier nieuwe spelers binnen. Voorin keerde Renaud Emond terug, het vertrek van Hugo Siquet werd opgevangen met de komst van Gilles Dewaele, met Mathieu Cafaro kwam er nog een creatieve flankspeler en het middenveld werd versterkt met Joachim Van Damme.


De transfer van die laatste is toch opmerkelijk, want de 30-jarige stofzuiger was dit seizoen zijn basisplaats bij KV Mechelen verloren. Wouter Vrancken gaf dit seizoen de voorkeur aan Samuel Oum Gouet en Vinicius Souza voor de defensie en bovendien vertoefde Van Damme door disciplinaire problemen een tijdje in de B-kern, waardoor hij slechts zes keer in actie kwam dit seizoen.

Desondanks meent ex-speler Alex Czerniatynski dat Van Damme voor grote waarde zal zijn voor Standard. "Met hem hebben ze misschien eindelijk een echte leider gevonden", hoopt hij bij Sudpresse. "Standard heeft goede spelers, maar het ontbreekt hen aan leiderschap. Die rol kan Van Damme invullen. Met zijn fysieke kwaliteiten en zijn goede trap moet hij zich weer lanceren en bewijzen dat hij zijn plaats heeft aan de oevers van de Maas."

JONKIES
Bij Standard moet Van Damme dus voor een injectie aan ervaring aan grinta zorgen, want dat ontbrak de voorbije maanden toch vaak. Mbaye Leye en Luka Elsner moesten het vooral met veel jonge spelers doen, met op het middenveld doorgaans Cimirot, Bastien en Raskin. De trainers moesten bovendien vaststellen dat hun elftal maar zelden in staat bleek om een achterstand op te halen.

LEES OOK: Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Zal Van Damme een meerwaarde zijn voor Standard?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

41
41
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

72
72
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

322
322
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

166
166
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

30
30
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

246
246
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

190
190
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

145
145
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

214
214
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

210
210
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

110
110
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

365
365
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

360
360
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

202
202
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

162
162
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

511
511
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

97
97
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

155
155
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

86
86
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

122
122
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

292
292
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

341
341

Meer sportnieuws