Standard vult grote lacune eindelijk in

door
Standard vult grote lacune eindelijk in

Heel wat Belgische clubs hielden zich tot dusver vrij rustig op de transfermarkt, maar uitgerekend het financieel getergde Standard haalde de voorbije dagen stevig uit. De Rouches haalden deze week maar liefst vier nieuwe spelers binnen. Voorin keerde Renaud Emond terug, het vertrek van Hugo Siquet werd opgevangen met de komst van Gilles Dewaele, met Mathieu Cafaro kwam er nog een creatieve flankspeler en het middenveld werd versterkt met Joachim Van Damme.


De transfer van die laatste is toch opmerkelijk, want de 30-jarige stofzuiger was dit seizoen zijn basisplaats bij KV Mechelen verloren. Wouter Vrancken gaf dit seizoen de voorkeur aan Samuel Oum Gouet en Vinicius Souza voor de defensie en bovendien vertoefde Van Damme door disciplinaire problemen een tijdje in de B-kern, waardoor hij slechts zes keer in actie kwam dit seizoen.

Desondanks meent ex-speler Alex Czerniatynski dat Van Damme voor grote waarde zal zijn voor Standard. "Met hem hebben ze misschien eindelijk een echte leider gevonden", hoopt hij bij Sudpresse. "Standard heeft goede spelers, maar het ontbreekt hen aan leiderschap. Die rol kan Van Damme invullen. Met zijn fysieke kwaliteiten en zijn goede trap moet hij zich weer lanceren en bewijzen dat hij zijn plaats heeft aan de oevers van de Maas."

JONKIES
Bij Standard moet Van Damme dus voor een injectie aan ervaring aan grinta zorgen, want dat ontbrak de voorbije maanden toch vaak. Mbaye Leye en Luka Elsner moesten het vooral met veel jonge spelers doen, met op het middenveld doorgaans Cimirot, Bastien en Raskin. De trainers moesten bovendien vaststellen dat hun elftal maar zelden in staat bleek om een achterstand op te halen.

LEES OOK: Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

Zal Van Damme een meerwaarde zijn voor Standard?

Meest recent

'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

5
5
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

35
35
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

10
10
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

50
50
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

93
93
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

98
98
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

96
96
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

53
53
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

557
557
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

95
95
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

63
63
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

80
80
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

268
268
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

165
165
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

174
174
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

243
243
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

61
61
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

117
117
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

589
589
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

139
139
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

300
300

Meer sportnieuws