Standard vult grote lacune eindelijk in

244 stemmen
Standard vult grote lacune eindelijk in

Heel wat Belgische clubs hielden zich tot dusver vrij rustig op de transfermarkt, maar uitgerekend het financieel getergde Standard haalde de voorbije dagen stevig uit. De Rouches haalden deze week maar liefst vier nieuwe spelers binnen. Voorin keerde Renaud Emond terug, het vertrek van Hugo Siquet werd opgevangen met de komst van Gilles Dewaele, met Mathieu Cafaro kwam er nog een creatieve flankspeler en het middenveld werd versterkt met Joachim Van Damme.


De transfer van die laatste is toch opmerkelijk, want de 30-jarige stofzuiger was dit seizoen zijn basisplaats bij KV Mechelen verloren. Wouter Vrancken gaf dit seizoen de voorkeur aan Samuel Oum Gouet en Vinicius Souza voor de defensie en bovendien vertoefde Van Damme door disciplinaire problemen een tijdje in de B-kern, waardoor hij slechts zes keer in actie kwam dit seizoen.

Desondanks meent ex-speler Alex Czerniatynski dat Van Damme voor grote waarde zal zijn voor Standard. "Met hem hebben ze misschien eindelijk een echte leider gevonden", hoopt hij bij Sudpresse. "Standard heeft goede spelers, maar het ontbreekt hen aan leiderschap. Die rol kan Van Damme invullen. Met zijn fysieke kwaliteiten en zijn goede trap moet hij zich weer lanceren en bewijzen dat hij zijn plaats heeft aan de oevers van de Maas."

JONKIES
Bij Standard moet Van Damme dus voor een injectie aan ervaring aan grinta zorgen, want dat ontbrak de voorbije maanden toch vaak. Mbaye Leye en Luka Elsner moesten het vooral met veel jonge spelers doen, met op het middenveld doorgaans Cimirot, Bastien en Raskin. De trainers moesten bovendien vaststellen dat hun elftal maar zelden in staat bleek om een achterstand op te halen.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

🚀

Zal Van Damme een meerwaarde zijn voor Standard?

Meest recent

Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

38
38
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

26
26
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

78
78
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

267
267
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

28
28
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

265
265
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

253
253
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

145
145
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

300
300
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

427
427
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

426
426
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

98
98
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

511
511
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

172
172
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

626
626
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

307
307
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

515
515
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

113
113
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84

Meer sportnieuws