Schreuder wist Messi te overtuigen: "Hij wou eerst niet"

169 stemmen
Schreuder wist Messi te overtuigen:

Alfred Schreuder is sedert enkele weken de nieuwe trainer van Club Brugge. Een ervaren man, want zo heeft de Nederlander al heel wat watertjes doorzwommen in zijn carrière. Zo was hij zelfs actief bij topclub FC Barcelona, als assistent van Ronald Koeman.


Daar kende het duo meteen een moeilijke start in de zomer van 2020, want zo wou sterspeler Lionel Messi absoluut vertrekken. De Argentijn had het niet meer naar zijn zin in Catalonië en zou toen al contacten hebben gelegd met Paris Saint-Germain. Uiteindelijk koos Messi ervoor om tóch te blijven, en daar had ook huidig Club-coach Schreuder zijn aandeel in.

De Nederlander kan zich de situatie met Messi in 2020 nog goed herinneren, en doet zijn verhaal tegenover Voetbal International. "Lionel Messi wilde in eerste instantie niet. Maar Ronald zei: 'Zodra hij het plezier terugkrijgt, komt het vanzelf.' Daar lag mijn rol", legt hij uit.

Dus ging Schreuder aan het werk. "We trainden goed en op een manier die spelers gewoon leuk vinden. Ook Messi. Intussen zag hij dat we aan het werk waren met al die grote talenten. Pedri, Gavi, noem ze maar op. Toen kregen we hem mee. Messi speelde weer met plezier en zag de potentie van die jonge gasten. Hij gaf steeds het voorbeeld."

Bewogen tijd
Uiteindelijk wisten Koeman en Schreuder de Copa del Rey binnen te halen vorig seizoen, maar was hun tijd in Barcelona toch best bewogen. Dat leidde uiteindelijk ook tot het ontslag van Koeman, waarna Schreuder volgde. Lionel Messi koos in tussentijd zoals geweten alsnog voor PSG, al wou hij uiteindelijk wel terug blijven bij zijn geliefde Barcelona.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Zou zijn invloed bepalend geweest zijn?

Meest recent

Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

59
59
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

168
168
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

192
192
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

12
12
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

86
86
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

28
28
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

61
61
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

84
84
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

50
50
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

75
75
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

61
61
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

351
351
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

927
927
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

382
382
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

371
371
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

325
325
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

39
39
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

242
242
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

245
245
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

95
95
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

148
148

Meer sportnieuws