Schreuder wist Messi te overtuigen: "Hij wou eerst niet"

door
Schreuder wist Messi te overtuigen:

Alfred Schreuder is sedert enkele weken de nieuwe trainer van Club Brugge. Een ervaren man, want zo heeft de Nederlander al heel wat watertjes doorzwommen in zijn carrière. Zo was hij zelfs actief bij topclub FC Barcelona, als assistent van Ronald Koeman.


Daar kende het duo meteen een moeilijke start in de zomer van 2020, want zo wou sterspeler Lionel Messi absoluut vertrekken. De Argentijn had het niet meer naar zijn zin in Catalonië en zou toen al contacten hebben gelegd met Paris Saint-Germain. Uiteindelijk koos Messi ervoor om tóch te blijven, en daar had ook huidig Club-coach Schreuder zijn aandeel in.

De Nederlander kan zich de situatie met Messi in 2020 nog goed herinneren, en doet zijn verhaal tegenover Voetbal International. "Lionel Messi wilde in eerste instantie niet. Maar Ronald zei: 'Zodra hij het plezier terugkrijgt, komt het vanzelf.' Daar lag mijn rol", legt hij uit.

Dus ging Schreuder aan het werk. "We trainden goed en op een manier die spelers gewoon leuk vinden. Ook Messi. Intussen zag hij dat we aan het werk waren met al die grote talenten. Pedri, Gavi, noem ze maar op. Toen kregen we hem mee. Messi speelde weer met plezier en zag de potentie van die jonge gasten. Hij gaf steeds het voorbeeld."

Bewogen tijd
Uiteindelijk wisten Koeman en Schreuder de Copa del Rey binnen te halen vorig seizoen, maar was hun tijd in Barcelona toch best bewogen. Dat leidde uiteindelijk ook tot het ontslag van Koeman, waarna Schreuder volgde. Lionel Messi koos in tussentijd zoals geweten alsnog voor PSG, al wou hij uiteindelijk wel terug blijven bij zijn geliefde Barcelona.

LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Zou zijn invloed bepalend geweest zijn?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

50
50
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

62
62
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

62
62
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

61
61
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

266
266
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

352
352
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

296
296
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

108
108
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

83
83
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

120
120
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

23
23
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1157
1157
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

72
72
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

174
174
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

294
294
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

74
74
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

394
394
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

84
84
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

351
351
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

343
343

Meer sportnieuws