Schreuder wist Messi te overtuigen: "Hij wou eerst niet"

169 stemmen
Schreuder wist Messi te overtuigen:

Alfred Schreuder is sedert enkele weken de nieuwe trainer van Club Brugge. Een ervaren man, want zo heeft de Nederlander al heel wat watertjes doorzwommen in zijn carrière. Zo was hij zelfs actief bij topclub FC Barcelona, als assistent van Ronald Koeman.


Daar kende het duo meteen een moeilijke start in de zomer van 2020, want zo wou sterspeler Lionel Messi absoluut vertrekken. De Argentijn had het niet meer naar zijn zin in Catalonië en zou toen al contacten hebben gelegd met Paris Saint-Germain. Uiteindelijk koos Messi ervoor om tóch te blijven, en daar had ook huidig Club-coach Schreuder zijn aandeel in.

De Nederlander kan zich de situatie met Messi in 2020 nog goed herinneren, en doet zijn verhaal tegenover Voetbal International. "Lionel Messi wilde in eerste instantie niet. Maar Ronald zei: 'Zodra hij het plezier terugkrijgt, komt het vanzelf.' Daar lag mijn rol", legt hij uit.

Dus ging Schreuder aan het werk. "We trainden goed en op een manier die spelers gewoon leuk vinden. Ook Messi. Intussen zag hij dat we aan het werk waren met al die grote talenten. Pedri, Gavi, noem ze maar op. Toen kregen we hem mee. Messi speelde weer met plezier en zag de potentie van die jonge gasten. Hij gaf steeds het voorbeeld."

Bewogen tijd
Uiteindelijk wisten Koeman en Schreuder de Copa del Rey binnen te halen vorig seizoen, maar was hun tijd in Barcelona toch best bewogen. Dat leidde uiteindelijk ook tot het ontslag van Koeman, waarna Schreuder volgde. Lionel Messi koos in tussentijd zoals geweten alsnog voor PSG, al wou hij uiteindelijk wel terug blijven bij zijn geliefde Barcelona.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Zou zijn invloed bepalend geweest zijn?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

26
26
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

60
60
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

117
117
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

114
114
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

22
22
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

110
110
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

199
199
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

263
263
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

409
409
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

569
569
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

305
305
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

577
577
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws