Schreuder wist Messi te overtuigen: "Hij wou eerst niet"

169 stemmen
Schreuder wist Messi te overtuigen:

Alfred Schreuder is sedert enkele weken de nieuwe trainer van Club Brugge. Een ervaren man, want zo heeft de Nederlander al heel wat watertjes doorzwommen in zijn carrière. Zo was hij zelfs actief bij topclub FC Barcelona, als assistent van Ronald Koeman.


Daar kende het duo meteen een moeilijke start in de zomer van 2020, want zo wou sterspeler Lionel Messi absoluut vertrekken. De Argentijn had het niet meer naar zijn zin in Catalonië en zou toen al contacten hebben gelegd met Paris Saint-Germain. Uiteindelijk koos Messi ervoor om tóch te blijven, en daar had ook huidig Club-coach Schreuder zijn aandeel in.

De Nederlander kan zich de situatie met Messi in 2020 nog goed herinneren, en doet zijn verhaal tegenover Voetbal International. "Lionel Messi wilde in eerste instantie niet. Maar Ronald zei: 'Zodra hij het plezier terugkrijgt, komt het vanzelf.' Daar lag mijn rol", legt hij uit.

Dus ging Schreuder aan het werk. "We trainden goed en op een manier die spelers gewoon leuk vinden. Ook Messi. Intussen zag hij dat we aan het werk waren met al die grote talenten. Pedri, Gavi, noem ze maar op. Toen kregen we hem mee. Messi speelde weer met plezier en zag de potentie van die jonge gasten. Hij gaf steeds het voorbeeld."

Bewogen tijd
Uiteindelijk wisten Koeman en Schreuder de Copa del Rey binnen te halen vorig seizoen, maar was hun tijd in Barcelona toch best bewogen. Dat leidde uiteindelijk ook tot het ontslag van Koeman, waarna Schreuder volgde. Lionel Messi koos in tussentijd zoals geweten alsnog voor PSG, al wou hij uiteindelijk wel terug blijven bij zijn geliefde Barcelona.

LEES OOK: ''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Zou zijn invloed bepalend geweest zijn?

Meest recent

Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

71
71
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

182
182
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

213
213
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

53
53
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

452
452
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

537
537
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

288
288
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

425
425
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

63
63
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

205
205
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

62
62
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

111
111
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

538
538
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

707
707
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

221
221
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

163
163
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

187
187
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

439
439
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

109
109
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

124
124
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

192
192
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

627
627
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

85
85
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

565
565
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

370
370

Meer sportnieuws