Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

1989
Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

Met één jaar vertraging heeft Paul Onuachu dan toch zijn Gouden Schoen beet. Geen enkele voetballer op de Belgische velden scoorde in het voorbije kalenderjaar zoveel doelpunten als de Nigeriaanse aanvaller, en dat vormde de basis van Onuachu’s overwinning in deze prestigieuze trofee. Vorige zomer was de buitenlandse interesse eerder beperkt voor de spits van Genk, maar nu lijdt het geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig is aan zijn laatste maanden in de Cegeka Arena.


MACHINE

“Onverwacht maar zo verdiend”, titelde Het Laatste Nieuws in haar donderdageditie. “Paul Onuachu dribbelt de Brugse artiesten”, kopte La Dernière Heure. Terwijl Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere algemeen getipt werden als dé topfavorieten om de Gouden Schoen 2021 te winnen, troefde Onuachu het Brugse duo helemaal af. De Nigeriaan is een verrassende winnaar maar daarom is zijn verkiezing zeker niet onterecht.

“Elke keer als hij thuiskomt, zeg ik hem ‘doe er nog maar ééntje bij, en nog ééntje, en nog ééntje”, zei Tracy Acheampong, de vriendin van Paul Onuachu, na de verkiezing van de Gouden Schoen. In het kalenderjaar 2021 was er op de Belgische velden geen speler die meer doelpunten maakte dan de Genkse spits. Onuachu stak - letterlijk en figuurlijk - met kop en schouders boven zijn positionele collega’s uit. Vorig jaar lukte hij 30 stuks, enkel en alleen in de Jupiler Pro League.



In de grootste vijf Europese competities zijn er slechts drie spelers die dat aantal kunnen overtreffen: Robert Lewandowski (41, Bayern München), Karim Benzema (32, Real Madrid) en Dusan Vlahovic (31, Fiorentina). Paul Onuachu evenaart zelfs de efficiëntie van Lewandowski voor het doel. Beide spitsen slagen er namelijk in om één doelkans op vier om te zetten in een effectief doelpunt. ‘t Is dus duidelijk waarom Onuachu de Gouden Schoen kon winnen.

DE GOUDEN GOALS

“Uiteindelijk draait voetbal om doelpunten maken, de spits is ook de moeilijkste positie”, verklaarde Marc Degryse de eindoverwinning van Paul Onuachu in Het Laatste Nieuws. “Maar het is verdiend, want hij heeft twee seizoenen op rij geweldig gepresteerd.” Enkele weken vóór het Gala van de Gouden Schoen voorspelde Dimitri de Condé zelfs al dat Onuachu de trofee verdient, voornamelijk door zijn groot aantal gescoorde doelpunten.




“Paul Onuachu heeft vorig jaar alle records gebroken die er te breken waren, alleen al daarom verdient hij de Gouden Schoen”, zei de Head of Football van KRC Genk aan Het Laatste Nieuws. Doelpunten maken is inderdaad de belangrijkste zaak in het voetbal, en dat vertaalt zich in de eindrangschikking van de Gouden Schoen: ‘Betere voetballers’ of ‘artiesten’ zoals Noa Lang en Charles De Ketelaere wonnen de trofee namelijk niet.

SUPERTRANSFER

Maar om Paul Onuachu enkel en alleen maar te catalogeren als een doelpuntenmachine, dat is de Nigeriaan zwaar oneer aandoen. De boomlange spits beschikt immers over een enorm voetballend vermogen en hij is tevens technisch onderlegd. Door zijn goeie voetjes kan hij gemakkelijk een man uitschakelen, de bal bijhouden, uitpakken met een uitstekende first touch en zelfs met sprekend gemak een moeilijke crosspass versturen. Onuachu is véél meer dan enkel en alleen maar doelpunten scoren.

De Gouden Schoen keert daarmee voor het eerst in 20 jaar nog eens terug naar KRC Genk. Paul Onuachu voegt zich in een illuster rijtje met Branko Strupar en Wesley Sonck. Ook zij stonden destijds bekend en garant voor hun enorme doelpuntenproductie, maar Onuachu voegt daar dus nog enkele andere dimensies aan toe. En als de geschiedenis zich herhaalt, zoals dat het geval was met Strupar en Sonck, dan is Onuachu bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst.



Paul Onuachu veranderde onlangs van makelaar omdat ie het vreemd vond dat er vorige zomer, na indrukwekkende prestaties op collectief en individueel vlak, nauwelijks interesse was in hem. Daarnaast is de tijd stilaan rijp geworden om een supertransfer te maken want Onuachu bereikt op 27-jarige leeftijd de absolute top van zijn kunnen. Dat blijkt bijvoorbeeld ook in de recente update van de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl. Na Charles De Ketelaere (27 miljoen euro) en Noa Lang (25 miljoen euro) is Onuachu vandaag de derde waardevolste speler op de Belgische velden met een marktwaarde van 20 miljoen euro. En daar komen nu ongetwijfeld enkele miljoenen bij.

LEES OOK: Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

Is Onuachu gemaakt voor de Premier League?

Meest recent

Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

13
13
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

41
41
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

35
35
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

471
471
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

74
74
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

33
33
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

24
24
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

19
19
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

124
124
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

115
115
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

231
231
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

301
301
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

474
474
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

470
470
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

402
402
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

397
397
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

360
360
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

226
226
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

134
134
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

144
144
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

210
210
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

169
169
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

216
216
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

35
35
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

360
360

Meer sportnieuws