Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

1989
Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

Met één jaar vertraging heeft Paul Onuachu dan toch zijn Gouden Schoen beet. Geen enkele voetballer op de Belgische velden scoorde in het voorbije kalenderjaar zoveel doelpunten als de Nigeriaanse aanvaller, en dat vormde de basis van Onuachu’s overwinning in deze prestigieuze trofee. Vorige zomer was de buitenlandse interesse eerder beperkt voor de spits van Genk, maar nu lijdt het geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig is aan zijn laatste maanden in de Cegeka Arena.


MACHINE

“Onverwacht maar zo verdiend”, titelde Het Laatste Nieuws in haar donderdageditie. “Paul Onuachu dribbelt de Brugse artiesten”, kopte La Dernière Heure. Terwijl Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere algemeen getipt werden als dé topfavorieten om de Gouden Schoen 2021 te winnen, troefde Onuachu het Brugse duo helemaal af. De Nigeriaan is een verrassende winnaar maar daarom is zijn verkiezing zeker niet onterecht.

“Elke keer als hij thuiskomt, zeg ik hem ‘doe er nog maar ééntje bij, en nog ééntje, en nog ééntje”, zei Tracy Acheampong, de vriendin van Paul Onuachu, na de verkiezing van de Gouden Schoen. In het kalenderjaar 2021 was er op de Belgische velden geen speler die meer doelpunten maakte dan de Genkse spits. Onuachu stak - letterlijk en figuurlijk - met kop en schouders boven zijn positionele collega’s uit. Vorig jaar lukte hij 30 stuks, enkel en alleen in de Jupiler Pro League.



In de grootste vijf Europese competities zijn er slechts drie spelers die dat aantal kunnen overtreffen: Robert Lewandowski (41, Bayern München), Karim Benzema (32, Real Madrid) en Dusan Vlahovic (31, Fiorentina). Paul Onuachu evenaart zelfs de efficiëntie van Lewandowski voor het doel. Beide spitsen slagen er namelijk in om één doelkans op vier om te zetten in een effectief doelpunt. ‘t Is dus duidelijk waarom Onuachu de Gouden Schoen kon winnen.

DE GOUDEN GOALS

“Uiteindelijk draait voetbal om doelpunten maken, de spits is ook de moeilijkste positie”, verklaarde Marc Degryse de eindoverwinning van Paul Onuachu in Het Laatste Nieuws. “Maar het is verdiend, want hij heeft twee seizoenen op rij geweldig gepresteerd.” Enkele weken vóór het Gala van de Gouden Schoen voorspelde Dimitri de Condé zelfs al dat Onuachu de trofee verdient, voornamelijk door zijn groot aantal gescoorde doelpunten.




“Paul Onuachu heeft vorig jaar alle records gebroken die er te breken waren, alleen al daarom verdient hij de Gouden Schoen”, zei de Head of Football van KRC Genk aan Het Laatste Nieuws. Doelpunten maken is inderdaad de belangrijkste zaak in het voetbal, en dat vertaalt zich in de eindrangschikking van de Gouden Schoen: ‘Betere voetballers’ of ‘artiesten’ zoals Noa Lang en Charles De Ketelaere wonnen de trofee namelijk niet.

SUPERTRANSFER

Maar om Paul Onuachu enkel en alleen maar te catalogeren als een doelpuntenmachine, dat is de Nigeriaan zwaar oneer aandoen. De boomlange spits beschikt immers over een enorm voetballend vermogen en hij is tevens technisch onderlegd. Door zijn goeie voetjes kan hij gemakkelijk een man uitschakelen, de bal bijhouden, uitpakken met een uitstekende first touch en zelfs met sprekend gemak een moeilijke crosspass versturen. Onuachu is véél meer dan enkel en alleen maar doelpunten scoren.

De Gouden Schoen keert daarmee voor het eerst in 20 jaar nog eens terug naar KRC Genk. Paul Onuachu voegt zich in een illuster rijtje met Branko Strupar en Wesley Sonck. Ook zij stonden destijds bekend en garant voor hun enorme doelpuntenproductie, maar Onuachu voegt daar dus nog enkele andere dimensies aan toe. En als de geschiedenis zich herhaalt, zoals dat het geval was met Strupar en Sonck, dan is Onuachu bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst.



Paul Onuachu veranderde onlangs van makelaar omdat ie het vreemd vond dat er vorige zomer, na indrukwekkende prestaties op collectief en individueel vlak, nauwelijks interesse was in hem. Daarnaast is de tijd stilaan rijp geworden om een supertransfer te maken want Onuachu bereikt op 27-jarige leeftijd de absolute top van zijn kunnen. Dat blijkt bijvoorbeeld ook in de recente update van de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl. Na Charles De Ketelaere (27 miljoen euro) en Noa Lang (25 miljoen euro) is Onuachu vandaag de derde waardevolste speler op de Belgische velden met een marktwaarde van 20 miljoen euro. En daar komen nu ongetwijfeld enkele miljoenen bij.

LEES OOK: Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

Is Onuachu gemaakt voor de Premier League?

Meest recent

Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

16
16
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

82
82
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

89
89
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

52
52
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

123
123
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

70
70
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

162
162
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

205
205
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

61
61
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

25
25
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

111
111
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

139
139
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

383
383
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

383
383
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

289
289
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

236
236
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

63
63
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

29
29
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

52
52
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

41
41
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

182
182
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

106
106
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

113
113

Meer sportnieuws