Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

1989 stemmen
Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

Met één jaar vertraging heeft Paul Onuachu dan toch zijn Gouden Schoen beet. Geen enkele voetballer op de Belgische velden scoorde in het voorbije kalenderjaar zoveel doelpunten als de Nigeriaanse aanvaller, en dat vormde de basis van Onuachu’s overwinning in deze prestigieuze trofee. Vorige zomer was de buitenlandse interesse eerder beperkt voor de spits van Genk, maar nu lijdt het geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig is aan zijn laatste maanden in de Cegeka Arena.


MACHINE

“Onverwacht maar zo verdiend”, titelde Het Laatste Nieuws in haar donderdageditie. “Paul Onuachu dribbelt de Brugse artiesten”, kopte La Dernière Heure. Terwijl Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere algemeen getipt werden als dé topfavorieten om de Gouden Schoen 2021 te winnen, troefde Onuachu het Brugse duo helemaal af. De Nigeriaan is een verrassende winnaar maar daarom is zijn verkiezing zeker niet onterecht.

“Elke keer als hij thuiskomt, zeg ik hem ‘doe er nog maar ééntje bij, en nog ééntje, en nog ééntje”, zei Tracy Acheampong, de vriendin van Paul Onuachu, na de verkiezing van de Gouden Schoen. In het kalenderjaar 2021 was er op de Belgische velden geen speler die meer doelpunten maakte dan de Genkse spits. Onuachu stak - letterlijk en figuurlijk - met kop en schouders boven zijn positionele collega’s uit. Vorig jaar lukte hij 30 stuks, enkel en alleen in de Jupiler Pro League.



In de grootste vijf Europese competities zijn er slechts drie spelers die dat aantal kunnen overtreffen: Robert Lewandowski (41, Bayern München), Karim Benzema (32, Real Madrid) en Dusan Vlahovic (31, Fiorentina). Paul Onuachu evenaart zelfs de efficiëntie van Lewandowski voor het doel. Beide spitsen slagen er namelijk in om één doelkans op vier om te zetten in een effectief doelpunt. ‘t Is dus duidelijk waarom Onuachu de Gouden Schoen kon winnen.

DE GOUDEN GOALS

“Uiteindelijk draait voetbal om doelpunten maken, de spits is ook de moeilijkste positie”, verklaarde Marc Degryse de eindoverwinning van Paul Onuachu in Het Laatste Nieuws. “Maar het is verdiend, want hij heeft twee seizoenen op rij geweldig gepresteerd.” Enkele weken vóór het Gala van de Gouden Schoen voorspelde Dimitri de Condé zelfs al dat Onuachu de trofee verdient, voornamelijk door zijn groot aantal gescoorde doelpunten.




“Paul Onuachu heeft vorig jaar alle records gebroken die er te breken waren, alleen al daarom verdient hij de Gouden Schoen”, zei de Head of Football van KRC Genk aan Het Laatste Nieuws. Doelpunten maken is inderdaad de belangrijkste zaak in het voetbal, en dat vertaalt zich in de eindrangschikking van de Gouden Schoen: ‘Betere voetballers’ of ‘artiesten’ zoals Noa Lang en Charles De Ketelaere wonnen de trofee namelijk niet.

SUPERTRANSFER

Maar om Paul Onuachu enkel en alleen maar te catalogeren als een doelpuntenmachine, dat is de Nigeriaan zwaar oneer aandoen. De boomlange spits beschikt immers over een enorm voetballend vermogen en hij is tevens technisch onderlegd. Door zijn goeie voetjes kan hij gemakkelijk een man uitschakelen, de bal bijhouden, uitpakken met een uitstekende first touch en zelfs met sprekend gemak een moeilijke crosspass versturen. Onuachu is véél meer dan enkel en alleen maar doelpunten scoren.

De Gouden Schoen keert daarmee voor het eerst in 20 jaar nog eens terug naar KRC Genk. Paul Onuachu voegt zich in een illuster rijtje met Branko Strupar en Wesley Sonck. Ook zij stonden destijds bekend en garant voor hun enorme doelpuntenproductie, maar Onuachu voegt daar dus nog enkele andere dimensies aan toe. En als de geschiedenis zich herhaalt, zoals dat het geval was met Strupar en Sonck, dan is Onuachu bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst.



Paul Onuachu veranderde onlangs van makelaar omdat ie het vreemd vond dat er vorige zomer, na indrukwekkende prestaties op collectief en individueel vlak, nauwelijks interesse was in hem. Daarnaast is de tijd stilaan rijp geworden om een supertransfer te maken want Onuachu bereikt op 27-jarige leeftijd de absolute top van zijn kunnen. Dat blijkt bijvoorbeeld ook in de recente update van de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl. Na Charles De Ketelaere (27 miljoen euro) en Noa Lang (25 miljoen euro) is Onuachu vandaag de derde waardevolste speler op de Belgische velden met een marktwaarde van 20 miljoen euro. En daar komen nu ongetwijfeld enkele miljoenen bij.

LEES OOK: 'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Is Onuachu gemaakt voor de Premier League?

Meest recent

Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

0
0
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

54
54
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

54
54
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

151
151
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

199
199
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

32
32
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

439
439
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

442
442
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

508
508
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

367
367
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

70
70
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

345
345
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

70
70
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

100
100
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

489
489
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

68
68
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

464
464
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

569
569
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

84
84
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

281
281
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1553
1553
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

145
145
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

232
232
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

789
789
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1349
1349

Meer sportnieuws