Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

1989
Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

Met één jaar vertraging heeft Paul Onuachu dan toch zijn Gouden Schoen beet. Geen enkele voetballer op de Belgische velden scoorde in het voorbije kalenderjaar zoveel doelpunten als de Nigeriaanse aanvaller, en dat vormde de basis van Onuachu’s overwinning in deze prestigieuze trofee. Vorige zomer was de buitenlandse interesse eerder beperkt voor de spits van Genk, maar nu lijdt het geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig is aan zijn laatste maanden in de Cegeka Arena.


MACHINE

“Onverwacht maar zo verdiend”, titelde Het Laatste Nieuws in haar donderdageditie. “Paul Onuachu dribbelt de Brugse artiesten”, kopte La Dernière Heure. Terwijl Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere algemeen getipt werden als dé topfavorieten om de Gouden Schoen 2021 te winnen, troefde Onuachu het Brugse duo helemaal af. De Nigeriaan is een verrassende winnaar maar daarom is zijn verkiezing zeker niet onterecht.

“Elke keer als hij thuiskomt, zeg ik hem ‘doe er nog maar ééntje bij, en nog ééntje, en nog ééntje”, zei Tracy Acheampong, de vriendin van Paul Onuachu, na de verkiezing van de Gouden Schoen. In het kalenderjaar 2021 was er op de Belgische velden geen speler die meer doelpunten maakte dan de Genkse spits. Onuachu stak - letterlijk en figuurlijk - met kop en schouders boven zijn positionele collega’s uit. Vorig jaar lukte hij 30 stuks, enkel en alleen in de Jupiler Pro League.



In de grootste vijf Europese competities zijn er slechts drie spelers die dat aantal kunnen overtreffen: Robert Lewandowski (41, Bayern München), Karim Benzema (32, Real Madrid) en Dusan Vlahovic (31, Fiorentina). Paul Onuachu evenaart zelfs de efficiëntie van Lewandowski voor het doel. Beide spitsen slagen er namelijk in om één doelkans op vier om te zetten in een effectief doelpunt. ‘t Is dus duidelijk waarom Onuachu de Gouden Schoen kon winnen.

DE GOUDEN GOALS

“Uiteindelijk draait voetbal om doelpunten maken, de spits is ook de moeilijkste positie”, verklaarde Marc Degryse de eindoverwinning van Paul Onuachu in Het Laatste Nieuws. “Maar het is verdiend, want hij heeft twee seizoenen op rij geweldig gepresteerd.” Enkele weken vóór het Gala van de Gouden Schoen voorspelde Dimitri de Condé zelfs al dat Onuachu de trofee verdient, voornamelijk door zijn groot aantal gescoorde doelpunten.




“Paul Onuachu heeft vorig jaar alle records gebroken die er te breken waren, alleen al daarom verdient hij de Gouden Schoen”, zei de Head of Football van KRC Genk aan Het Laatste Nieuws. Doelpunten maken is inderdaad de belangrijkste zaak in het voetbal, en dat vertaalt zich in de eindrangschikking van de Gouden Schoen: ‘Betere voetballers’ of ‘artiesten’ zoals Noa Lang en Charles De Ketelaere wonnen de trofee namelijk niet.

SUPERTRANSFER

Maar om Paul Onuachu enkel en alleen maar te catalogeren als een doelpuntenmachine, dat is de Nigeriaan zwaar oneer aandoen. De boomlange spits beschikt immers over een enorm voetballend vermogen en hij is tevens technisch onderlegd. Door zijn goeie voetjes kan hij gemakkelijk een man uitschakelen, de bal bijhouden, uitpakken met een uitstekende first touch en zelfs met sprekend gemak een moeilijke crosspass versturen. Onuachu is véél meer dan enkel en alleen maar doelpunten scoren.

De Gouden Schoen keert daarmee voor het eerst in 20 jaar nog eens terug naar KRC Genk. Paul Onuachu voegt zich in een illuster rijtje met Branko Strupar en Wesley Sonck. Ook zij stonden destijds bekend en garant voor hun enorme doelpuntenproductie, maar Onuachu voegt daar dus nog enkele andere dimensies aan toe. En als de geschiedenis zich herhaalt, zoals dat het geval was met Strupar en Sonck, dan is Onuachu bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst.



Paul Onuachu veranderde onlangs van makelaar omdat ie het vreemd vond dat er vorige zomer, na indrukwekkende prestaties op collectief en individueel vlak, nauwelijks interesse was in hem. Daarnaast is de tijd stilaan rijp geworden om een supertransfer te maken want Onuachu bereikt op 27-jarige leeftijd de absolute top van zijn kunnen. Dat blijkt bijvoorbeeld ook in de recente update van de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl. Na Charles De Ketelaere (27 miljoen euro) en Noa Lang (25 miljoen euro) is Onuachu vandaag de derde waardevolste speler op de Belgische velden met een marktwaarde van 20 miljoen euro. En daar komen nu ongetwijfeld enkele miljoenen bij.

LEES OOK: Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

Is Onuachu gemaakt voor de Premier League?

Meest recent

‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

0
0
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

26
26
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

25
25
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

40
40
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

291
291
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

52
52
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

50
50
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

77
77
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

104
104
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

65
65
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

138
138
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

231
231
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

223
223
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

234
234
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

158
158
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1031
1031
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

242
242
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

154
154
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

496
496
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

234
234
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

164
164
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

433
433
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

769
769
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

34
34

Meer sportnieuws