Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

1989
Knaltransfer Onuachu na Gouden Schoen

Met één jaar vertraging heeft Paul Onuachu dan toch zijn Gouden Schoen beet. Geen enkele voetballer op de Belgische velden scoorde in het voorbije kalenderjaar zoveel doelpunten als de Nigeriaanse aanvaller, en dat vormde de basis van Onuachu’s overwinning in deze prestigieuze trofee. Vorige zomer was de buitenlandse interesse eerder beperkt voor de spits van Genk, maar nu lijdt het geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig is aan zijn laatste maanden in de Cegeka Arena.


MACHINE

“Onverwacht maar zo verdiend”, titelde Het Laatste Nieuws in haar donderdageditie. “Paul Onuachu dribbelt de Brugse artiesten”, kopte La Dernière Heure. Terwijl Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere algemeen getipt werden als dé topfavorieten om de Gouden Schoen 2021 te winnen, troefde Onuachu het Brugse duo helemaal af. De Nigeriaan is een verrassende winnaar maar daarom is zijn verkiezing zeker niet onterecht.

“Elke keer als hij thuiskomt, zeg ik hem ‘doe er nog maar ééntje bij, en nog ééntje, en nog ééntje”, zei Tracy Acheampong, de vriendin van Paul Onuachu, na de verkiezing van de Gouden Schoen. In het kalenderjaar 2021 was er op de Belgische velden geen speler die meer doelpunten maakte dan de Genkse spits. Onuachu stak - letterlijk en figuurlijk - met kop en schouders boven zijn positionele collega’s uit. Vorig jaar lukte hij 30 stuks, enkel en alleen in de Jupiler Pro League.



In de grootste vijf Europese competities zijn er slechts drie spelers die dat aantal kunnen overtreffen: Robert Lewandowski (41, Bayern München), Karim Benzema (32, Real Madrid) en Dusan Vlahovic (31, Fiorentina). Paul Onuachu evenaart zelfs de efficiëntie van Lewandowski voor het doel. Beide spitsen slagen er namelijk in om één doelkans op vier om te zetten in een effectief doelpunt. ‘t Is dus duidelijk waarom Onuachu de Gouden Schoen kon winnen.

DE GOUDEN GOALS

“Uiteindelijk draait voetbal om doelpunten maken, de spits is ook de moeilijkste positie”, verklaarde Marc Degryse de eindoverwinning van Paul Onuachu in Het Laatste Nieuws. “Maar het is verdiend, want hij heeft twee seizoenen op rij geweldig gepresteerd.” Enkele weken vóór het Gala van de Gouden Schoen voorspelde Dimitri de Condé zelfs al dat Onuachu de trofee verdient, voornamelijk door zijn groot aantal gescoorde doelpunten.




“Paul Onuachu heeft vorig jaar alle records gebroken die er te breken waren, alleen al daarom verdient hij de Gouden Schoen”, zei de Head of Football van KRC Genk aan Het Laatste Nieuws. Doelpunten maken is inderdaad de belangrijkste zaak in het voetbal, en dat vertaalt zich in de eindrangschikking van de Gouden Schoen: ‘Betere voetballers’ of ‘artiesten’ zoals Noa Lang en Charles De Ketelaere wonnen de trofee namelijk niet.

SUPERTRANSFER

Maar om Paul Onuachu enkel en alleen maar te catalogeren als een doelpuntenmachine, dat is de Nigeriaan zwaar oneer aandoen. De boomlange spits beschikt immers over een enorm voetballend vermogen en hij is tevens technisch onderlegd. Door zijn goeie voetjes kan hij gemakkelijk een man uitschakelen, de bal bijhouden, uitpakken met een uitstekende first touch en zelfs met sprekend gemak een moeilijke crosspass versturen. Onuachu is véél meer dan enkel en alleen maar doelpunten scoren.

De Gouden Schoen keert daarmee voor het eerst in 20 jaar nog eens terug naar KRC Genk. Paul Onuachu voegt zich in een illuster rijtje met Branko Strupar en Wesley Sonck. Ook zij stonden destijds bekend en garant voor hun enorme doelpuntenproductie, maar Onuachu voegt daar dus nog enkele andere dimensies aan toe. En als de geschiedenis zich herhaalt, zoals dat het geval was met Strupar en Sonck, dan is Onuachu bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst.



Paul Onuachu veranderde onlangs van makelaar omdat ie het vreemd vond dat er vorige zomer, na indrukwekkende prestaties op collectief en individueel vlak, nauwelijks interesse was in hem. Daarnaast is de tijd stilaan rijp geworden om een supertransfer te maken want Onuachu bereikt op 27-jarige leeftijd de absolute top van zijn kunnen. Dat blijkt bijvoorbeeld ook in de recente update van de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl. Na Charles De Ketelaere (27 miljoen euro) en Noa Lang (25 miljoen euro) is Onuachu vandaag de derde waardevolste speler op de Belgische velden met een marktwaarde van 20 miljoen euro. En daar komen nu ongetwijfeld enkele miljoenen bij.

LEES OOK: Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

🚀

Is Onuachu gemaakt voor de Premier League?

Meest recent

Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

3
3
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

36
36
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

26
26
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

69
69
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

529
529
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

177
177
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

67
67
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

359
359
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

211
211
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

44
44
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

468
468
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

507
507
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

62
62
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

148
148
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

145
145
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

324
324
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

10
10
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

122
122
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

392
392
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

108
108
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

141
141
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

299
299
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

274
274
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

68
68
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

45
45

Meer sportnieuws