Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

88 stemmen
Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

Terwijl onze voetbalclubs zich volop voorbereiden op het tweede seizoensdeel, staat in Afrika alles in het teken van het continentale toernooi de Africa Cup. Vandaag stond er met Nigeria- Egypte een erg mooie affiche op het programma.


Bij de Nigerianen zagen we heel wat namen terug met een verleden in de JPL. Zo mochten onder meer Moses Simon (ex-Gent) en Ndidi (ex-Genk) aan de partij starten. Eerstgenoemde was een paar keer gevaarlijk en liet zich in erg positieve zin opmerken. De Nigerianen hadden na een halfuur een voorsprong te pakken. Het was Iheanacho (Leicester City) die raak trof. Dat was meteen ook de ruststand.

Na de koffiepauze raakte Nigeria de lat via Awoniyi (ex-Gent). Na nog enkele kansen voor de Super Eagles kwam Salah dicht bij de gelijkmaker. De Nigeriaanse doelman kwam echter gevat tussen. In het absolute slot kwam Ejuki nog erg dicht bij de 2-0, maar er veranderde niets meer aan de score. Zo begint Nigeria uitstekend aan zijn toernooi. Egypte had zijn start wellicht iets anders voorgesteld.

WIE VOLGT ALGERIJE OP?

Deze maand weten we wie de opvolger wordt van Algerije, dat de vorige editie van de Africa Cup op zijn naam schreef. Algerije wordt samen met Senegal, Kameroen en Egypte tot de favorieten gerekend. Misschien kan Nigeria wel verrassen en voor het eerst sinds 2013 nog eens van de eindzege proeven. Vandaag werd alvast een stap in de goede richting gezet door Salah en co opzij te zetten met het kleinste verschil. In dezelfde groep wordt vandaag ook nog Soedan-Guinee-Bissau gespeeld. 

     

LEES OOK: Egypte na triller door naar achtste finales

Wint Nigeria de Africa Cup?

Meest recent

Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

16
16
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

114
114
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

52
52
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

30
30
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

184
184
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

132
132
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

90
90
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

128
128
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

357
357
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

394
394
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

103
103
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

297
297
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

166
166
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

389
389
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

469
469
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

463
463
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

105
105
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

564
564
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

197
197
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

666
666
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

316
316
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

339
339

Meer sportnieuws