Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

door
Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

Terwijl onze voetbalclubs zich volop voorbereiden op het tweede seizoensdeel, staat in Afrika alles in het teken van het continentale toernooi de Africa Cup. Vandaag stond er met Nigeria- Egypte een erg mooie affiche op het programma.


Bij de Nigerianen zagen we heel wat namen terug met een verleden in de JPL. Zo mochten onder meer Moses Simon (ex-Gent) en Ndidi (ex-Genk) aan de partij starten. Eerstgenoemde was een paar keer gevaarlijk en liet zich in erg positieve zin opmerken. De Nigerianen hadden na een halfuur een voorsprong te pakken. Het was Iheanacho (Leicester City) die raak trof. Dat was meteen ook de ruststand.

Na de koffiepauze raakte Nigeria de lat via Awoniyi (ex-Gent). Na nog enkele kansen voor de Super Eagles kwam Salah dicht bij de gelijkmaker. De Nigeriaanse doelman kwam echter gevat tussen. In het absolute slot kwam Ejuki nog erg dicht bij de 2-0, maar er veranderde niets meer aan de score. Zo begint Nigeria uitstekend aan zijn toernooi. Egypte had zijn start wellicht iets anders voorgesteld.

WIE VOLGT ALGERIJE OP?

Deze maand weten we wie de opvolger wordt van Algerije, dat de vorige editie van de Africa Cup op zijn naam schreef. Algerije wordt samen met Senegal, Kameroen en Egypte tot de favorieten gerekend. Misschien kan Nigeria wel verrassen en voor het eerst sinds 2013 nog eens van de eindzege proeven. Vandaag werd alvast een stap in de goede richting gezet door Salah en co opzij te zetten met het kleinste verschil. In dezelfde groep wordt vandaag ook nog Soedan-Guinee-Bissau gespeeld. 

     

Wint Nigeria de Africa Cup?

Meest recent

Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

10
10
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

19
19
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

64
64
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

330
330
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

12
12
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

220
220
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

146
146
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

129
129
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

284
284
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

159
159
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

54
54
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

34
34
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

226
226
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

81
81
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

307
307
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

165
165
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

42
42
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

214
214
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

262
262
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

83
83
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

222
222
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

71
71
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

113
113
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

289
289
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

94
94

Meer sportnieuws