Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

door
Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

Terwijl onze voetbalclubs zich volop voorbereiden op het tweede seizoensdeel, staat in Afrika alles in het teken van het continentale toernooi de Africa Cup. Vandaag stond er met Nigeria- Egypte een erg mooie affiche op het programma.


Bij de Nigerianen zagen we heel wat namen terug met een verleden in de JPL. Zo mochten onder meer Moses Simon (ex-Gent) en Ndidi (ex-Genk) aan de partij starten. Eerstgenoemde was een paar keer gevaarlijk en liet zich in erg positieve zin opmerken. De Nigerianen hadden na een halfuur een voorsprong te pakken. Het was Iheanacho (Leicester City) die raak trof. Dat was meteen ook de ruststand.

Na de koffiepauze raakte Nigeria de lat via Awoniyi (ex-Gent). Na nog enkele kansen voor de Super Eagles kwam Salah dicht bij de gelijkmaker. De Nigeriaanse doelman kwam echter gevat tussen. In het absolute slot kwam Ejuki nog erg dicht bij de 2-0, maar er veranderde niets meer aan de score. Zo begint Nigeria uitstekend aan zijn toernooi. Egypte had zijn start wellicht iets anders voorgesteld.

WIE VOLGT ALGERIJE OP?

Deze maand weten we wie de opvolger wordt van Algerije, dat de vorige editie van de Africa Cup op zijn naam schreef. Algerije wordt samen met Senegal, Kameroen en Egypte tot de favorieten gerekend. Misschien kan Nigeria wel verrassen en voor het eerst sinds 2013 nog eens van de eindzege proeven. Vandaag werd alvast een stap in de goede richting gezet door Salah en co opzij te zetten met het kleinste verschil. In dezelfde groep wordt vandaag ook nog Soedan-Guinee-Bissau gespeeld. 

     

LEES OOK: Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

Wint Nigeria de Africa Cup?

Meest recent

'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

6
6
Lukaku doet boekje open: zo denkt topspits écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

172
172
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

143
143
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

49
49
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

95
95
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

282
282
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

82
82
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

196
196
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

85
85
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

428
428
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

63
63
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

413
413
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

813
813
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

248
248
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1083
1083
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

579
579
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

546
546
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

615
615
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

24
24
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

69
69
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

528
528
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

406
406
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

292
292
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

344
344

Meer sportnieuws