Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

door
Nigeria legt Salah en Egypte het zwijgen op

Terwijl onze voetbalclubs zich volop voorbereiden op het tweede seizoensdeel, staat in Afrika alles in het teken van het continentale toernooi de Africa Cup. Vandaag stond er met Nigeria- Egypte een erg mooie affiche op het programma.


Bij de Nigerianen zagen we heel wat namen terug met een verleden in de JPL. Zo mochten onder meer Moses Simon (ex-Gent) en Ndidi (ex-Genk) aan de partij starten. Eerstgenoemde was een paar keer gevaarlijk en liet zich in erg positieve zin opmerken. De Nigerianen hadden na een halfuur een voorsprong te pakken. Het was Iheanacho (Leicester City) die raak trof. Dat was meteen ook de ruststand.

Na de koffiepauze raakte Nigeria de lat via Awoniyi (ex-Gent). Na nog enkele kansen voor de Super Eagles kwam Salah dicht bij de gelijkmaker. De Nigeriaanse doelman kwam echter gevat tussen. In het absolute slot kwam Ejuki nog erg dicht bij de 2-0, maar er veranderde niets meer aan de score. Zo begint Nigeria uitstekend aan zijn toernooi. Egypte had zijn start wellicht iets anders voorgesteld.

WIE VOLGT ALGERIJE OP?

Deze maand weten we wie de opvolger wordt van Algerije, dat de vorige editie van de Africa Cup op zijn naam schreef. Algerije wordt samen met Senegal, Kameroen en Egypte tot de favorieten gerekend. Misschien kan Nigeria wel verrassen en voor het eerst sinds 2013 nog eens van de eindzege proeven. Vandaag werd alvast een stap in de goede richting gezet door Salah en co opzij te zetten met het kleinste verschil. In dezelfde groep wordt vandaag ook nog Soedan-Guinee-Bissau gespeeld. 

     

Wint Nigeria de Africa Cup?

Meest recent

‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

20
20
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

164
164
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

122
122
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

105
105
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

97
97
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

374
374
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

84
84
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

126
126
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

88
88
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

55
55
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

153
153
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

434
434
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

234
234
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

707
707
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

97
97
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

444
444
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

675
675
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

264
264
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

903
903
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

176
176
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

274
274
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

317
317
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

219
219
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

668
668
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

270
270

Meer sportnieuws