'Louwagie wou competitie uitstellen voor eigen profijt'

579 stemmen
'Louwagie wou competitie uitstellen voor eigen profijt'

Komend weekend wordt ook de Jupiler Pro League hervat. Nochtans hing die hervatting aan een zijden draadje, want zo leken vele clubs te opteren om de competitie met enkele speeldagen uit te stellen, gezien het hoge aantal besmettingen. Bovendien is de omikronvariant zoals geweten erg besmettelijk, dus wordt er gevreesd voor nog veel meer besmetting.


En hoewel tal van ploegen voorafgaand aan de Algemene Vergadering van maandag opteerden om de competitie uit te stellen, werd er achteraf toch resoluut gekozen om dit niét te doen. De kalender zit sowieso al overvol, en dreigden clubs anders wedstrijden te moeten afwerken op zeer onhebbelijke momenten.

Met de uiteindelijke beslissing om de competitie niet uit te stellen, moest dus ook Michel Louwagie zich tevreden stellen. De manager van AA Gent was groot voorstander van uitstel, en hield volgens Het Nieuwsblad ook een vurig pleidooi. Hij was hierbij naar verluidt ook eerlijk over heit feit dat dit de Buffalo’s goed zou uitkomen, gezien Tissoudali, Ngadeu en Marreh allemaal op de Afrika Cup vertoeven.

Louwagie vangt dubbel bot
Louwagie wou één tot twee speeldagen uitstellen, maar ving dus bot. Er mag vanaf nu wel vroeger een vraag tot uitstel worden ingediend. Vanaf zeven spelers die minstens 30 procent van de speelminuten tellen, kan een club uitstel aanvragen. De Gent-manager had dit al graag gehad vanaf vijf spelers, maar ook hierin kreeg hij geen gehoor.


LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

🚀

Had de competitie moeten worden uitgesteld?

Meest recent

'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

2
2
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

12
12
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

96
96
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

16
16
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

198
198
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

458
458
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

86
86
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

76
76
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

237
237
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

89
89
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

35
35
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

72
72
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

167
167
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

323
323
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

201
201
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

43
43
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

384
384
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

507
507
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

404
404
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

768
768
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

276
276
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

382
382
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

185
185

Meer sportnieuws