'Kompany moet ingrijpen na transfer Anderlecht'

door
'Kompany moet ingrijpen na transfer Anderlecht'

RSC Anderlecht hervat komend weekend zijn seizoen met de immer geladen kraker tegen Standard. Na hun twee oefenzeges van afgelopen zondag, lijken de Brusselaars helemaal klaar voor dat duel. Al zal coach Vincent Kompany wel nog een stevige knoop moet doorhakken in zijn basiself.


RSCA toonde zich tot dusver erg kalm op de winterse transfermarkt, maar de eerste vertrekker lijkt nu toch klaar te staan. Zo houdt Taylor Harwood-Bellis het na enkele maanden alweer voor bekeken bij Paars-Wit. De huurling van Manchester City zou weer in eigen land aan de slag gaan en staan naar verluidt dicht bij een nieuwe huurbeurt aan Stoke City. Een spijtige zaak, want Harwood-Bellis was gezien de omstandigheden een grote kandidaat voor een basisplaats komend weekend.

Lisandro Magallan heeft immers nog steeds niet meegetraind met de rest van de groep na zijn corona-besmetting. En volgens La Dernière Heure zal hij ten vroegste pas donderdag aansluiten op training. Het wordt dus erg nipt om het topfit te krijgen voor de match van zondag. Bovendien wordt het afwachten hoe zijn lichaam reageert na toch een behoorlijke lange periode zonder zware inspanningen. En omdat ook Harwood-Bellis dus is weggevallen, zal Kompany mogelijk moeten improviseren.

GOK MET JONKIE?
Hannes Delcroix is in principe een goede optie, maar hij is nog maar net terug na maanden van blessureleed. Kompany zal dus geen overbodige risico's met hem nemen. Om over zijn gebrek aan ritme nog maar te zwijgen. En ander alternatief is om de kaart van de jeugd te kiezen. Zeno Debast liet in de oefenpot tegen Zulte Waregem alvast een degelijke indruk achter. Marco Kana kan eventueel ook depanneren, maar lijkt eerder te moeten mikken op een plek op het middenveld. Voorlopig blijft Magallan dus toch over de beste papieren te beschikken. Maar als blijkt dat de naweeën van zijn corona-besmetting te fel doorwegen, moet er een geschikt plan-B voorhanden zijn.

LEES OOK: 'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

RSCA had Harwood-Bellis moeten houden ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

53
53
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

106
106
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

281
281
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

435
435
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

319
319
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

88
88
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

271
271
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

236
236
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

213
213
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

542
542
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

611
611
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

627
627
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

725
725
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

144
144
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

569
569
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1319
1319
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

765
765
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

241
241
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

469
469
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

373
373
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

645
645
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1022
1022
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

873
873

Meer sportnieuws