Heeft Club Brugge de opvolger van Mata al in huis?

door
Heeft Club Brugge de opvolger van Mata al in huis?

Club Brugge kent een bijzonder rustige transfermercato. Met Cuevas werd alvast één speler gehaald met het oog op de toekomst, en de komst van directe versterking Tajon Buchanan was al even bekend. Toch ziet het er naar uit dat de Bruggelingen binnenkort nog een basispion zien vertrekken. AS Monaco zou immers zijn pijlen gericht hebben op Clinton Mata. 


Het hoeft geen verrassing te zijn dat Philippe Clement één of meerdere van zijn voormalige sterkhouders richting AS Monaco probeert te lokken. Clinton Mata ontbolsterde namelijk helemaal onder de hoede van Clement, en groeide uit tot een absolute sterkhouder bij de Belgische landskampioen. Of Monaco ook daadwerkelijk met de nodige miljoenen over de brug zal komen voor de Angolese rechtsback blijft nog maar de vraag. Toch lijkt men binnenskamers rekening te houden met een mogelijk vertrek van Mata. 

Dat blijkt uit de interesse van Club Brugge in de Amerikaan Bryan Reynolds. Volgens diverse bronnen zou Blauw-Zwart wel enkel en alleen een poging wagen voor de Amerikaan als Mata ook daadwerkelijk vertrekt. Daarnaast komt ook nog eens het feit dat ook Anderlecht lonkt naar de diensten van de rechtsback van AS Roma. Redenen genoeg om niet zeker te zijn dat Reynolds zomaar richting Jan Breydel trekt indien het 'doemscenario' zou waarheid worden. 

Vervanger in eigen rangen? 

Toch zou Club Brugge niet per se te moeten wanhopen bij een eventueel vertrek van Clinton Mata. Met Ignace Van der Brempt heeft Blauw-Zwart immers al een gelijkaardig profiel in eigen rangen. Daarnaast komt het feit dat het jeugdproduct van de landskampioen de voorbije maanden grote stappen zette. Ook Tibo Persyn werd tijdens de winterstage van Club Brugge in Marbella uitgespeeld op de rechtsachter. Opties genoeg dus voor Alfred Schreuder om niet meteen van een kwaliteitsverlies te spreken bij een (eventueel) vertrek van Mata. 

LEES OOK: 'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Wie moet Mata vervangen bij een vertrek?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

10
10
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

14
14
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

9
9
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

85
85
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

45
45
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

78
78
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

78
78
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

103
103
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

180
180
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

222
222
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

480
480
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

167
167
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

376
376
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

82
82
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

125
125
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

118
118
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

333
333
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

236
236
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

183
183
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

366
366
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

197
197

Meer sportnieuws