'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

309 stemmen
'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

FC Barcelona liet afgelopen weekend andermaal puntenverlies noteren in La Liga. Zo bleven de Catalanen steken op een 1-1-gelijkspel tegen Granada, waardoor de opmars in het klassement wederom gestuit werd. Extra versterking blijft dan ook meer dan welgekomen op Camp Nou.


Maar door de financiële problemen is het doorvoeren van zo'n kwaliteitsinjectie allesbehalve evident. Niet in het minst zijn er amper middelen beschikbaar om de transfersommen te bekostigen. Daarnaast liggen de salariskosten veel te hoog. Om nieuwe spelers te kunnen inschrijven, moet de club eerst de loonuitgaven naar omlaag krijgen door andere spelers te laten gaan.

Het tijdelijk vertrek van Philippe Coutinho, die op huurbasis bij Aston Villa aan de slag zal gaan, is alvast een stap in de goede richting. En volgens Mundo Deportivo staat ook de volgende vertrekker alweer klaar. Zo zou tweede doelman Neto Murara deze winter nog andere oorden willen opzoeken. De Braziliaan aast naar verluidt al langer op een transfer omdat hij elders minuten wil gaan maken, maar werd in de voorbije mercato's telkens tegengehouden door toenmalig trainer Ronald Koeman.

DE JONG BLIJFT
Nu liggen de kaarten echter anders, vooral omdat Barça zoveel mogelijk salarisbudget wil vrij maken. Een andere doelman uit de jeugdselectie zou dan de rol van Neto kunnen overnemen. Voorlopig wordt er wel niets vermeld over eventueel geïnteresseerden in het sluitstuk. Overigens zou een vroegtijdig vertrek van Luuk de Jong niet langer aan de orde zijn. Volgens SPORT heeft coach Xavi aangegeven dat hij de Nederlandse spits, die de laatste matchen vlot scoort, wil behouden tot aan het einde van zijn huurovereenkomst.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Dit Barcelona is geen Europese topploeg meer ...

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

32
32
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

48
48
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

34
34
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

108
108
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

349
349
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

496
496
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

460
460
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

78
78
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

530
530
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

247
247
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

67
67
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

233
233
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

460
460
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

724
724
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

749
749
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws