'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

door
'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

FC Barcelona liet afgelopen weekend andermaal puntenverlies noteren in La Liga. Zo bleven de Catalanen steken op een 1-1-gelijkspel tegen Granada, waardoor de opmars in het klassement wederom gestuit werd. Extra versterking blijft dan ook meer dan welgekomen op Camp Nou.


Maar door de financiële problemen is het doorvoeren van zo'n kwaliteitsinjectie allesbehalve evident. Niet in het minst zijn er amper middelen beschikbaar om de transfersommen te bekostigen. Daarnaast liggen de salariskosten veel te hoog. Om nieuwe spelers te kunnen inschrijven, moet de club eerst de loonuitgaven naar omlaag krijgen door andere spelers te laten gaan.

Het tijdelijk vertrek van Philippe Coutinho, die op huurbasis bij Aston Villa aan de slag zal gaan, is alvast een stap in de goede richting. En volgens Mundo Deportivo staat ook de volgende vertrekker alweer klaar. Zo zou tweede doelman Neto Murara deze winter nog andere oorden willen opzoeken. De Braziliaan aast naar verluidt al langer op een transfer omdat hij elders minuten wil gaan maken, maar werd in de voorbije mercato's telkens tegengehouden door toenmalig trainer Ronald Koeman.

DE JONG BLIJFT
Nu liggen de kaarten echter anders, vooral omdat Barça zoveel mogelijk salarisbudget wil vrij maken. Een andere doelman uit de jeugdselectie zou dan de rol van Neto kunnen overnemen. Voorlopig wordt er wel niets vermeld over eventueel geïnteresseerden in het sluitstuk. Overigens zou een vroegtijdig vertrek van Luuk de Jong niet langer aan de orde zijn. Volgens SPORT heeft coach Xavi aangegeven dat hij de Nederlandse spits, die de laatste matchen vlot scoort, wil behouden tot aan het einde van zijn huurovereenkomst.

LEES OOK: 'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Dit Barcelona is geen Europese topploeg meer ...

Meest recent

Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

0
0
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

36
36
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

6
6
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

89
89
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

64
64
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

115
115
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

60
60
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

69
69
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

44
44
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

96
96
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

171
171
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

50
50
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

383
383
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

68
68
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

234
234
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

85
85
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

112
112
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

96
96
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

68
68
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

370
370
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

323
323
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

302
302
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

66
66

Meer sportnieuws