'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

door
'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

FC Barcelona liet afgelopen weekend andermaal puntenverlies noteren in La Liga. Zo bleven de Catalanen steken op een 1-1-gelijkspel tegen Granada, waardoor de opmars in het klassement wederom gestuit werd. Extra versterking blijft dan ook meer dan welgekomen op Camp Nou.


Maar door de financiële problemen is het doorvoeren van zo'n kwaliteitsinjectie allesbehalve evident. Niet in het minst zijn er amper middelen beschikbaar om de transfersommen te bekostigen. Daarnaast liggen de salariskosten veel te hoog. Om nieuwe spelers te kunnen inschrijven, moet de club eerst de loonuitgaven naar omlaag krijgen door andere spelers te laten gaan.

Het tijdelijk vertrek van Philippe Coutinho, die op huurbasis bij Aston Villa aan de slag zal gaan, is alvast een stap in de goede richting. En volgens Mundo Deportivo staat ook de volgende vertrekker alweer klaar. Zo zou tweede doelman Neto Murara deze winter nog andere oorden willen opzoeken. De Braziliaan aast naar verluidt al langer op een transfer omdat hij elders minuten wil gaan maken, maar werd in de voorbije mercato's telkens tegengehouden door toenmalig trainer Ronald Koeman.

DE JONG BLIJFT
Nu liggen de kaarten echter anders, vooral omdat Barça zoveel mogelijk salarisbudget wil vrij maken. Een andere doelman uit de jeugdselectie zou dan de rol van Neto kunnen overnemen. Voorlopig wordt er wel niets vermeld over eventueel geïnteresseerden in het sluitstuk. Overigens zou een vroegtijdig vertrek van Luuk de Jong niet langer aan de orde zijn. Volgens SPORT heeft coach Xavi aangegeven dat hij de Nederlandse spits, die de laatste matchen vlot scoort, wil behouden tot aan het einde van zijn huurovereenkomst.

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

Dit Barcelona is geen Europese topploeg meer ...

Meest recent

Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

14
14
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

62
62
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

16
16
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

78
78
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

189
189
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

76
76
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

381
381
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

205
205
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

60
60
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

221
221
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

188
188
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

223
223
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

165
165
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

449
449
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

373
373
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

248
248
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

56
56
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

120
120
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

163
163
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

67
67
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

297
297
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

159
159

Meer sportnieuws