'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

door
'Grote kuis op Camp Nou: volgende vertrekker staat klaar'

FC Barcelona liet afgelopen weekend andermaal puntenverlies noteren in La Liga. Zo bleven de Catalanen steken op een 1-1-gelijkspel tegen Granada, waardoor de opmars in het klassement wederom gestuit werd. Extra versterking blijft dan ook meer dan welgekomen op Camp Nou.


Maar door de financiële problemen is het doorvoeren van zo'n kwaliteitsinjectie allesbehalve evident. Niet in het minst zijn er amper middelen beschikbaar om de transfersommen te bekostigen. Daarnaast liggen de salariskosten veel te hoog. Om nieuwe spelers te kunnen inschrijven, moet de club eerst de loonuitgaven naar omlaag krijgen door andere spelers te laten gaan.

Het tijdelijk vertrek van Philippe Coutinho, die op huurbasis bij Aston Villa aan de slag zal gaan, is alvast een stap in de goede richting. En volgens Mundo Deportivo staat ook de volgende vertrekker alweer klaar. Zo zou tweede doelman Neto Murara deze winter nog andere oorden willen opzoeken. De Braziliaan aast naar verluidt al langer op een transfer omdat hij elders minuten wil gaan maken, maar werd in de voorbije mercato's telkens tegengehouden door toenmalig trainer Ronald Koeman.

DE JONG BLIJFT
Nu liggen de kaarten echter anders, vooral omdat Barça zoveel mogelijk salarisbudget wil vrij maken. Een andere doelman uit de jeugdselectie zou dan de rol van Neto kunnen overnemen. Voorlopig wordt er wel niets vermeld over eventueel geïnteresseerden in het sluitstuk. Overigens zou een vroegtijdig vertrek van Luuk de Jong niet langer aan de orde zijn. Volgens SPORT heeft coach Xavi aangegeven dat hij de Nederlandse spits, die de laatste matchen vlot scoort, wil behouden tot aan het einde van zijn huurovereenkomst.

LEES OOK: ‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

🚀

Dit Barcelona is geen Europese topploeg meer ...

Meest recent

'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

4
4
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

60
60
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

49
49
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

58
58
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

157
157
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

20
20
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

307
307
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

203
203
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

246
246
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

45
45
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

210
210
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

82
82
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

831
831
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

518
518
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

193
193
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

103
103
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

187
187
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

388
388
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

94
94
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

313
313
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

149
149
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

299
299

Meer sportnieuws