Grote honger bij Anderlecht: "Kaarten liggen goed"

door
Grote honger bij Anderlecht:

RSC Anderlecht staat zondagmiddag voor een belangrijke test richting de tweede seizoenshelft toe. Dan werken de Brusselaars op enkele uren tijd twee oefenwedstrijden af. Eerst volgt een duel tegen 1B-leider KVC Westerlo, vervolgens vormt Zulte Waregem de sparringpartner van dienst.


Voor coach Vincent Kompany wordt dat een ideale waardemeter om te zien hoe het met zijn ploeg gesteld is na een rustperiode van een tweetal weekjes. Want op zich kwam de winterstop op het verkeerde moment voor de Brusselaars. Anderlecht was in de laatste wedstrijden van 2021 immers helemaal onder stoom geraakt en werkte aan een indrukwekkende opmars in het klassement. Die goede vormcurve werd dus onderbroken.

Langs de andere kant kon Paars-Wit op die manier wel het nodige vertrouwen tanken. "We hebben nu een goed gevoel en zijn hongerig", vertelt aanvoerder Hendrik Van Crombrugge bij Sporza. "Ik denk dat de winterbreak er voor ons kwam op een moment dat we net verder wilden doorgaan op de ingeslagen weg. Onze trein kwam net op een goede snelheid. Dat is nu eventjes onderbroken, maar ik heb vertrouwen in de groep en we gaan daarop verder breien."

HOPEN OP PRIJS
Ondertussen probeert het bestuur en de sportieve leiding de druk zoveel mogelijk af te houden. Zo is een prijs dit seizoen geen absolute must. Maar voor Van Crombrugge mag het toch al raak zijn. "Er zijn clubs die enorm veel geld hebben uitgegeven, maar sportief niet sterker zijn dan wij. We zitten in een goeie positie in de competitie en doen ook in de beker nog mee. De kaarten liggen goed, het is aan ons om ze goed uit te spelen", aldus de doelman.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Anderlecht gaat dit seizoen al meedoen voor de titel ...

Meest recent

Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

0
0
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

29
29
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

61
61
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

44
44
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

37
37
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

75
75
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

250
250
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

162
162
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

237
237
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

97
97
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

178
178
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

248
248
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

531
531
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

217
217
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

193
193
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

107
107
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

388
388
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

302
302
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

292
292
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

440
440
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

97
97
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1300
1300
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

104
104
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

144
144

Meer sportnieuws