'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

312 stemmen
'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

Bijna exact een jaar geleden werd Joan Laporta voor de tweede keer verkozen als voorzitter van FC Barcelona. Sindsdien kreeg de gevallen grootmacht vooral af te rekenen met flinke tegenslagen. Maar de preses heeft er vertrouwen in dat hij de club weer kan doen aanknopen met de Europese top.


Het kalenderjaar 2021 werd er één om snel te vergeten voor de Catalanen. De financiële problemen bleken immers bijzonder groot en hadden ook hun weerslag op de sportieve werking. Zo moest Barça afscheid nemen van clubboegbeeld Lionel Messi en waren amper middelen beschikbaar om volwaardige versterking te halen. De resultaten waren dan ook ondermaats. Voor het eerst in 21 jaar werd naast de knock out-fase in de Champions League gegrepen. En ook in de Spaanse titelstrijd speelt de club momenteel geen rol van betekenis.

Om weer op niveau te geraken moet coach Xavi Hernandez dan ook van de nodige versterking voorzien worden. Maar de financiële problemen blijven hun tol eisen. Zo moest Barça deze winter nog alle zeilen bijzetten om aanwinst Ferran Torres in te schrijven. Desondanks blijft Laporta bijzonder ambitieus. Volgens Esport 3 heeft de voormalige advocaat wederom laten verstaan dat hij alle vertrouwen heeft in de zomerse komst van Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine van Borussia Dortmund kan nochtans rekenen op interesse van zowat elke Europese topclub. Laporta gelooft echter dat hij de concurrentie kan aftroeven.

MONSTERBEDRAG
Zijn goede relatie met Haalands makelaar Mino Raiola zou daar een belangrijke rol in kunnen spelen. Maar dan nog zal Laporta ergens een smak geld moeten vinden. Hoewel er naar verluidt een afkoopclausule van zo'n 75 miljoen euro in het contract van de Noor staat, zullen de totale kosten (bonussen, salaris, premies voor entourage, ...) een pak hoger uitvallen. Toni Freixa, destijds één van Laporta's rivalen in de voorzittersverkiezing, zette zijn voormalige concurrent via Twitter alvast met de voeten op de grond. Zo beweert hij dat het volledige kostenplaatje van de Haaland-deal kan oplopen tot liefst 440 miljoen euro.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

Is Barça er op vooruit gegaan sinds de terugkeer van Laporta?

Meest recent

Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Patro Eisden kende al een zeer drukke mercato. De Limburgse tweedeklasser is zeker nog niet klaar op ...

10
10
Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

51
51
Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

117
117
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

406
406
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

142
142
'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

173
173
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

283
283
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

202
202
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

239
239
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

223
223
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

684
684
'Sibierski zet exodus voort: nog meer vertrekkers Anderlecht'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

684
684
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

453
453
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

110
110
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

307
307
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

152
152
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

630
630
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

172
172
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

187
187
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

547
547
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

259
259
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

483
483
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

108
108
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

603
603
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1076
1076

Meer sportnieuws