'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

312
'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

Bijna exact een jaar geleden werd Joan Laporta voor de tweede keer verkozen als voorzitter van FC Barcelona. Sindsdien kreeg de gevallen grootmacht vooral af te rekenen met flinke tegenslagen. Maar de preses heeft er vertrouwen in dat hij de club weer kan doen aanknopen met de Europese top.


Het kalenderjaar 2021 werd er één om snel te vergeten voor de Catalanen. De financiële problemen bleken immers bijzonder groot en hadden ook hun weerslag op de sportieve werking. Zo moest Barça afscheid nemen van clubboegbeeld Lionel Messi en waren amper middelen beschikbaar om volwaardige versterking te halen. De resultaten waren dan ook ondermaats. Voor het eerst in 21 jaar werd naast de knock out-fase in de Champions League gegrepen. En ook in de Spaanse titelstrijd speelt de club momenteel geen rol van betekenis.

Om weer op niveau te geraken moet coach Xavi Hernandez dan ook van de nodige versterking voorzien worden. Maar de financiële problemen blijven hun tol eisen. Zo moest Barça deze winter nog alle zeilen bijzetten om aanwinst Ferran Torres in te schrijven. Desondanks blijft Laporta bijzonder ambitieus. Volgens Esport 3 heeft de voormalige advocaat wederom laten verstaan dat hij alle vertrouwen heeft in de zomerse komst van Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine van Borussia Dortmund kan nochtans rekenen op interesse van zowat elke Europese topclub. Laporta gelooft echter dat hij de concurrentie kan aftroeven.

MONSTERBEDRAG
Zijn goede relatie met Haalands makelaar Mino Raiola zou daar een belangrijke rol in kunnen spelen. Maar dan nog zal Laporta ergens een smak geld moeten vinden. Hoewel er naar verluidt een afkoopclausule van zo'n 75 miljoen euro in het contract van de Noor staat, zullen de totale kosten (bonussen, salaris, premies voor entourage, ...) een pak hoger uitvallen. Toni Freixa, destijds één van Laporta's rivalen in de voorzittersverkiezing, zette zijn voormalige concurrent via Twitter alvast met de voeten op de grond. Zo beweert hij dat het volledige kostenplaatje van de Haaland-deal kan oplopen tot liefst 440 miljoen euro.

LEES OOK: 'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Is Barça er op vooruit gegaan sinds de terugkeer van Laporta?

Meest recent

Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

4
4
Bijzonder beeld Kompany: Bayern geeft publiekelijke reactie

In de Bundesliga heeft Bayern München zaterdagavond serieus uitgehaald. Zo kreeg RB Leipzig een ...

11
11
'Opvolger Tresoldi: Club Brugge stort zich op oude bekende'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van de gegeerde Nicolo Tresoldi. En dus ...

97
97
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

87
87
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

98
98
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

89
89
Rik De Mil raakt iedereen diep met aangrijpende getuigenis

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

142
142
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

183
183
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

280
280
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

516
516
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

332
332
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

79
79
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

290
290
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

71
71
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

176
176
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

98
98
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

245
245
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

445
445
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

95
95
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

371
371
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

225
225
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

211
211
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

284
284

Meer sportnieuws