'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

312
'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

Bijna exact een jaar geleden werd Joan Laporta voor de tweede keer verkozen als voorzitter van FC Barcelona. Sindsdien kreeg de gevallen grootmacht vooral af te rekenen met flinke tegenslagen. Maar de preses heeft er vertrouwen in dat hij de club weer kan doen aanknopen met de Europese top.


Het kalenderjaar 2021 werd er één om snel te vergeten voor de Catalanen. De financiële problemen bleken immers bijzonder groot en hadden ook hun weerslag op de sportieve werking. Zo moest Barça afscheid nemen van clubboegbeeld Lionel Messi en waren amper middelen beschikbaar om volwaardige versterking te halen. De resultaten waren dan ook ondermaats. Voor het eerst in 21 jaar werd naast de knock out-fase in de Champions League gegrepen. En ook in de Spaanse titelstrijd speelt de club momenteel geen rol van betekenis.

Om weer op niveau te geraken moet coach Xavi Hernandez dan ook van de nodige versterking voorzien worden. Maar de financiële problemen blijven hun tol eisen. Zo moest Barça deze winter nog alle zeilen bijzetten om aanwinst Ferran Torres in te schrijven. Desondanks blijft Laporta bijzonder ambitieus. Volgens Esport 3 heeft de voormalige advocaat wederom laten verstaan dat hij alle vertrouwen heeft in de zomerse komst van Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine van Borussia Dortmund kan nochtans rekenen op interesse van zowat elke Europese topclub. Laporta gelooft echter dat hij de concurrentie kan aftroeven.

MONSTERBEDRAG
Zijn goede relatie met Haalands makelaar Mino Raiola zou daar een belangrijke rol in kunnen spelen. Maar dan nog zal Laporta ergens een smak geld moeten vinden. Hoewel er naar verluidt een afkoopclausule van zo'n 75 miljoen euro in het contract van de Noor staat, zullen de totale kosten (bonussen, salaris, premies voor entourage, ...) een pak hoger uitvallen. Toni Freixa, destijds één van Laporta's rivalen in de voorzittersverkiezing, zette zijn voormalige concurrent via Twitter alvast met de voeten op de grond. Zo beweert hij dat het volledige kostenplaatje van de Haaland-deal kan oplopen tot liefst 440 miljoen euro.

LEES OOK: 'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

Is Barça er op vooruit gegaan sinds de terugkeer van Laporta?

Meest recent

Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

2
2
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

29
29
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

21
21
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

89
89
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

50
50
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

166
166
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

158
158
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

219
219
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

122
122
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

208
208
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

209
209
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

229
229
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

302
302
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

222
222
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

179
179
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

48
48
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

229
229

Meer sportnieuws