'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

312 stemmen
'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

Bijna exact een jaar geleden werd Joan Laporta voor de tweede keer verkozen als voorzitter van FC Barcelona. Sindsdien kreeg de gevallen grootmacht vooral af te rekenen met flinke tegenslagen. Maar de preses heeft er vertrouwen in dat hij de club weer kan doen aanknopen met de Europese top.


Het kalenderjaar 2021 werd er één om snel te vergeten voor de Catalanen. De financiële problemen bleken immers bijzonder groot en hadden ook hun weerslag op de sportieve werking. Zo moest Barça afscheid nemen van clubboegbeeld Lionel Messi en waren amper middelen beschikbaar om volwaardige versterking te halen. De resultaten waren dan ook ondermaats. Voor het eerst in 21 jaar werd naast de knock out-fase in de Champions League gegrepen. En ook in de Spaanse titelstrijd speelt de club momenteel geen rol van betekenis.

Om weer op niveau te geraken moet coach Xavi Hernandez dan ook van de nodige versterking voorzien worden. Maar de financiële problemen blijven hun tol eisen. Zo moest Barça deze winter nog alle zeilen bijzetten om aanwinst Ferran Torres in te schrijven. Desondanks blijft Laporta bijzonder ambitieus. Volgens Esport 3 heeft de voormalige advocaat wederom laten verstaan dat hij alle vertrouwen heeft in de zomerse komst van Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine van Borussia Dortmund kan nochtans rekenen op interesse van zowat elke Europese topclub. Laporta gelooft echter dat hij de concurrentie kan aftroeven.

MONSTERBEDRAG
Zijn goede relatie met Haalands makelaar Mino Raiola zou daar een belangrijke rol in kunnen spelen. Maar dan nog zal Laporta ergens een smak geld moeten vinden. Hoewel er naar verluidt een afkoopclausule van zo'n 75 miljoen euro in het contract van de Noor staat, zullen de totale kosten (bonussen, salaris, premies voor entourage, ...) een pak hoger uitvallen. Toni Freixa, destijds één van Laporta's rivalen in de voorzittersverkiezing, zette zijn voormalige concurrent via Twitter alvast met de voeten op de grond. Zo beweert hij dat het volledige kostenplaatje van de Haaland-deal kan oplopen tot liefst 440 miljoen euro.

LEES OOK: Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Is Barça er op vooruit gegaan sinds de terugkeer van Laporta?

Meest recent

'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

28
28
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

84
84
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

155
155
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

233
233
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

281
281
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

85
85
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

75
75
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

550
550
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

307
307
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

139
139
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

131
131
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

310
310
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

133
133
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

444
444
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

41
41
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

145
145
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

583
583
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

221
221
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

378
378
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

290
290

Meer sportnieuws