'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

312
'Laporta wil Barça redden met monstertransfer'

Bijna exact een jaar geleden werd Joan Laporta voor de tweede keer verkozen als voorzitter van FC Barcelona. Sindsdien kreeg de gevallen grootmacht vooral af te rekenen met flinke tegenslagen. Maar de preses heeft er vertrouwen in dat hij de club weer kan doen aanknopen met de Europese top.


Het kalenderjaar 2021 werd er één om snel te vergeten voor de Catalanen. De financiële problemen bleken immers bijzonder groot en hadden ook hun weerslag op de sportieve werking. Zo moest Barça afscheid nemen van clubboegbeeld Lionel Messi en waren amper middelen beschikbaar om volwaardige versterking te halen. De resultaten waren dan ook ondermaats. Voor het eerst in 21 jaar werd naast de knock out-fase in de Champions League gegrepen. En ook in de Spaanse titelstrijd speelt de club momenteel geen rol van betekenis.

Om weer op niveau te geraken moet coach Xavi Hernandez dan ook van de nodige versterking voorzien worden. Maar de financiële problemen blijven hun tol eisen. Zo moest Barça deze winter nog alle zeilen bijzetten om aanwinst Ferran Torres in te schrijven. Desondanks blijft Laporta bijzonder ambitieus. Volgens Esport 3 heeft de voormalige advocaat wederom laten verstaan dat hij alle vertrouwen heeft in de zomerse komst van Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine van Borussia Dortmund kan nochtans rekenen op interesse van zowat elke Europese topclub. Laporta gelooft echter dat hij de concurrentie kan aftroeven.

MONSTERBEDRAG
Zijn goede relatie met Haalands makelaar Mino Raiola zou daar een belangrijke rol in kunnen spelen. Maar dan nog zal Laporta ergens een smak geld moeten vinden. Hoewel er naar verluidt een afkoopclausule van zo'n 75 miljoen euro in het contract van de Noor staat, zullen de totale kosten (bonussen, salaris, premies voor entourage, ...) een pak hoger uitvallen. Toni Freixa, destijds één van Laporta's rivalen in de voorzittersverkiezing, zette zijn voormalige concurrent via Twitter alvast met de voeten op de grond. Zo beweert hij dat het volledige kostenplaatje van de Haaland-deal kan oplopen tot liefst 440 miljoen euro.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Is Barça er op vooruit gegaan sinds de terugkeer van Laporta?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

53
53
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

56
56
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

143
143
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

198
198
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

101
101
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

213
213
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

963
963
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

435
435
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws