Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

door
Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

De stijgende coronabesmettingen kunnen nog roet in het eten gooien, maar normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich komend weekend weer op gang. Enkele dagen eerder staat echter nog een andere belangrijke afspraak op het programma. Zo wordt op 12 januari de Gouden Schoen uitgereikt.


Aan kandidaat-winnaars bij deze editie alvast geen gebrek. Zo gaat het koningskoppel van leider Union, Deniz Undav/Dante Vanzeir, ongetwijfeld veel punten scoren in de tweede stemronde. De smaakmakers van KRC Genk worden dan weer getipt als de grote triomfators in de eerste stemronde. En uiteraard heeft ook landskampioen Club Brugge verschillende ijzers is in het vuur met onder meer Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere.

De kans dat Lior Refealov zichzelf zal opvolgen op de erelijst, is dan weer zo goed als onbestaande. Eind vorig seizoen werd hij door Antwerp FC immers aan de kant gelaten toen zijn transfer naar Anderlecht uitlekte. Hierdoor zal hij in de eerste stemronde weinig geraapt hebben. En bij Paars-Wit kwam hij te laat onder stom om nog één en ander recht te zetten in de tweede stemronde. Refaelov beseft zelf dan ook dat hij zijn eretitel zal moeten afstaan. Maar in een interview met VTM Nieuws duidt hij alvast een geschikte opvolger aan.

AANDACHTSTREKKER LANG
Zo ziet de Israëliër liefst een speler van zijn ex-ploeg Club Brugge aan het langste einde trekken. Uiteindelijk viel zijn keuze op De Ketelaere. "Ik denk dat het iemand van Club zal worden", klinkt het. "Vanaken deed het alvast fantastisch. Lang was dan weer de beste speler in de eerste helft van 2021. In de tweede helft was dat De Ketelaere. Maar als ik over het hele jaar moet kiezen, ga ik toch voor De Ketelaere. Ik zie hem graag spelen. En vergeleken met Lang heeft hij niet alle vijf minuten aandacht nodig. Ik vind dan ook dat de winnaar niet alleen op het veld moet presteren, hij moet het totaalpakket hebben."

LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

De Ketelaere moet de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

8
8
Deschacht zwaar in opspraak: Rechtbank oordeelt vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

18
18
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

21
21
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

82
82
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

52
52
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

382
382
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

81
81
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

80
80
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

18
18
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

356
356
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

430
430
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

325
325
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

388
388
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

114
114
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

218
218
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

292
292
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

307
307
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

245
245
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

141
141
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

488
488
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

353
353
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

117
117
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

565
565
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

265
265

Meer sportnieuws