Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

door
Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

De stijgende coronabesmettingen kunnen nog roet in het eten gooien, maar normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich komend weekend weer op gang. Enkele dagen eerder staat echter nog een andere belangrijke afspraak op het programma. Zo wordt op 12 januari de Gouden Schoen uitgereikt.


Aan kandidaat-winnaars bij deze editie alvast geen gebrek. Zo gaat het koningskoppel van leider Union, Deniz Undav/Dante Vanzeir, ongetwijfeld veel punten scoren in de tweede stemronde. De smaakmakers van KRC Genk worden dan weer getipt als de grote triomfators in de eerste stemronde. En uiteraard heeft ook landskampioen Club Brugge verschillende ijzers is in het vuur met onder meer Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere.

De kans dat Lior Refealov zichzelf zal opvolgen op de erelijst, is dan weer zo goed als onbestaande. Eind vorig seizoen werd hij door Antwerp FC immers aan de kant gelaten toen zijn transfer naar Anderlecht uitlekte. Hierdoor zal hij in de eerste stemronde weinig geraapt hebben. En bij Paars-Wit kwam hij te laat onder stom om nog één en ander recht te zetten in de tweede stemronde. Refaelov beseft zelf dan ook dat hij zijn eretitel zal moeten afstaan. Maar in een interview met VTM Nieuws duidt hij alvast een geschikte opvolger aan.

AANDACHTSTREKKER LANG
Zo ziet de Israëliër liefst een speler van zijn ex-ploeg Club Brugge aan het langste einde trekken. Uiteindelijk viel zijn keuze op De Ketelaere. "Ik denk dat het iemand van Club zal worden", klinkt het. "Vanaken deed het alvast fantastisch. Lang was dan weer de beste speler in de eerste helft van 2021. In de tweede helft was dat De Ketelaere. Maar als ik over het hele jaar moet kiezen, ga ik toch voor De Ketelaere. Ik zie hem graag spelen. En vergeleken met Lang heeft hij niet alle vijf minuten aandacht nodig. Ik vind dan ook dat de winnaar niet alleen op het veld moet presteren, hij moet het totaalpakket hebben."

LEES OOK: "Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

De Ketelaere moet de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

6
6
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

3
3
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

34
34
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

31
31
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

123
123
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

115
115
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

93
93
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

19
19
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

210
210
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

69
69
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

207
207
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

252
252
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

135
135
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

210
210
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

105
105
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

253
253
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

93
93
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

193
193
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

113
113
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

397
397
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

161
161
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

356
356

Meer sportnieuws