Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

door
Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

De stijgende coronabesmettingen kunnen nog roet in het eten gooien, maar normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich komend weekend weer op gang. Enkele dagen eerder staat echter nog een andere belangrijke afspraak op het programma. Zo wordt op 12 januari de Gouden Schoen uitgereikt.


Aan kandidaat-winnaars bij deze editie alvast geen gebrek. Zo gaat het koningskoppel van leider Union, Deniz Undav/Dante Vanzeir, ongetwijfeld veel punten scoren in de tweede stemronde. De smaakmakers van KRC Genk worden dan weer getipt als de grote triomfators in de eerste stemronde. En uiteraard heeft ook landskampioen Club Brugge verschillende ijzers is in het vuur met onder meer Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere.

De kans dat Lior Refealov zichzelf zal opvolgen op de erelijst, is dan weer zo goed als onbestaande. Eind vorig seizoen werd hij door Antwerp FC immers aan de kant gelaten toen zijn transfer naar Anderlecht uitlekte. Hierdoor zal hij in de eerste stemronde weinig geraapt hebben. En bij Paars-Wit kwam hij te laat onder stom om nog één en ander recht te zetten in de tweede stemronde. Refaelov beseft zelf dan ook dat hij zijn eretitel zal moeten afstaan. Maar in een interview met VTM Nieuws duidt hij alvast een geschikte opvolger aan.

AANDACHTSTREKKER LANG
Zo ziet de Israëliër liefst een speler van zijn ex-ploeg Club Brugge aan het langste einde trekken. Uiteindelijk viel zijn keuze op De Ketelaere. "Ik denk dat het iemand van Club zal worden", klinkt het. "Vanaken deed het alvast fantastisch. Lang was dan weer de beste speler in de eerste helft van 2021. In de tweede helft was dat De Ketelaere. Maar als ik over het hele jaar moet kiezen, ga ik toch voor De Ketelaere. Ik zie hem graag spelen. En vergeleken met Lang heeft hij niet alle vijf minuten aandacht nodig. Ik vind dan ook dat de winnaar niet alleen op het veld moet presteren, hij moet het totaalpakket hebben."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De Ketelaere moet de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

6
6
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

51
51
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

25
25
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

260
260
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

87
87
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

97
97
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

253
253
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

72
72
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

95
95
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

140
140
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

175
175
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

212
212
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1102
1102
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

141
141
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

329
329
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

398
398
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

250
250
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

319
319
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

124
124
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

93
93
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

572
572
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws