Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

door
Refaelov duidt opvolger aan op erelijst Gouden Schoen

De stijgende coronabesmettingen kunnen nog roet in het eten gooien, maar normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich komend weekend weer op gang. Enkele dagen eerder staat echter nog een andere belangrijke afspraak op het programma. Zo wordt op 12 januari de Gouden Schoen uitgereikt.


Aan kandidaat-winnaars bij deze editie alvast geen gebrek. Zo gaat het koningskoppel van leider Union, Deniz Undav/Dante Vanzeir, ongetwijfeld veel punten scoren in de tweede stemronde. De smaakmakers van KRC Genk worden dan weer getipt als de grote triomfators in de eerste stemronde. En uiteraard heeft ook landskampioen Club Brugge verschillende ijzers is in het vuur met onder meer Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere.

De kans dat Lior Refealov zichzelf zal opvolgen op de erelijst, is dan weer zo goed als onbestaande. Eind vorig seizoen werd hij door Antwerp FC immers aan de kant gelaten toen zijn transfer naar Anderlecht uitlekte. Hierdoor zal hij in de eerste stemronde weinig geraapt hebben. En bij Paars-Wit kwam hij te laat onder stom om nog één en ander recht te zetten in de tweede stemronde. Refaelov beseft zelf dan ook dat hij zijn eretitel zal moeten afstaan. Maar in een interview met VTM Nieuws duidt hij alvast een geschikte opvolger aan.

AANDACHTSTREKKER LANG
Zo ziet de Israëliër liefst een speler van zijn ex-ploeg Club Brugge aan het langste einde trekken. Uiteindelijk viel zijn keuze op De Ketelaere. "Ik denk dat het iemand van Club zal worden", klinkt het. "Vanaken deed het alvast fantastisch. Lang was dan weer de beste speler in de eerste helft van 2021. In de tweede helft was dat De Ketelaere. Maar als ik over het hele jaar moet kiezen, ga ik toch voor De Ketelaere. Ik zie hem graag spelen. En vergeleken met Lang heeft hij niet alle vijf minuten aandacht nodig. Ik vind dan ook dat de winnaar niet alleen op het veld moet presteren, hij moet het totaalpakket hebben."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De Ketelaere moet de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

0
0
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

5
5
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

18
18
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

22
22
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

142
142
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

138
138
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

126
126
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

88
88
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

26
26
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

192
192
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

75
75
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

341
341
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

270
270
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

256
256
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

112
112
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

306
306
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

257
257
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

214
214
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

88
88
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

55
55
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

524
524
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

382
382
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

652
652
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

439
439
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

120
120

Meer sportnieuws