TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil deze winter vooral zijn kern intact houden, maar is niet blind voor opportuniteiten. Zo zouden de Brusselaars minstens een viertal targets volgen. De naam van Bryan Reynolds deed in de voorbije dagen nadrukkelijk de ronde. Maar een akkoord over de back werd tot dusver niet gevonden. Daarnaast stelt Tuttomercatoweb dat met Ebrima Darboe nog een tweede speler van AS Roma in beeld is. Hij is evenwel niet de enige controlerende middenvelder die wordt genoemd. L'Equipe meldt dat ook Cheick Niasse op de radar blijft staan in het Lotto Park. De Senegalees van Lille OSC kan in januari weg aan een schappelijke prijs. En tot slot wordt Mehmet Aydin ook getipt als potentiële aanwinst. De 19-jarige rechterflankspeler is na dit seizoen einde contract bij Schalke 04 en valt dus mogelijk transfervrij op te pikken.

KRC Genk heeft zijn eerste winteraanwinst helemaal binnen. Donderdagavond was Mohammed Aziz Ouattara al in België geland en zijn transfer is nu ook helemaal rond. De 21-jarige defensieve middenvelder wordt weggeplukt bij Hammarby en tekende een contract tot medio 2026. Bij Genk kloppen ze zich alvast op de borst dat ze heel wat concurrentie wisten af te troeven. Ondertussen liet coach Bernd Stork verstaan dat er verder niemand mag vertrekken.

KV Mechelen is niet bereid om Hugo Cuypers gemakkelijk te laten vertrekken. Zo zou de club een forse transfersom verlangen, zeker omdat Olympiacos ook nog recht heeft op een deel van dat bedrag. Volgens Het Nieuwsblad informeerde AA Gent effectief naar de spits, maar de vraagprijs van Mechelen zou hen voorlopig nog afschrikken. De Buffalo's zou zich nu ook eerst toeleggen op het aantrekken van defensieve versterking.

Cercle Brugge zou zijn zinnen hebben gezet op de 26-jarige linksachter Louis Nganioni, zo meldt Foot Mercato. Het voormalige jeugdproduct van de Franse topclub Olympique Lyon is een vrije speler na zijn passage bij het Bulgaarse Tsarsko Selo. Daar kwam hij dit seizoen achttien wedstrijden in actie. Hij is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging en hoopt weer op een beter niveau te kunnen spelen.

BUITENLAND
De toekomst van Erling Haaland zou dan toch in de Premier League kunnen liggen. Zo meldt The Athletic dat Manchester City de aanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst heeft gezet voor komende zomer. De Engelse kampioen zou alvast gesprekken hebben gepland met zijn zaakwaarnemer Mino Raiola en vader Alf-Inge Haaland. Die laatste speelde zelf nog voor City, wat de kansen van de Engelsen kan vergroten. En City is ook bereid om daar veel geld tegenaan te smijten. Volgens bovengenoemde bron geldt Real Madrid momenteel als grootste concurrent.

De Turkse journalist Ekrem Konur stelt dat het niet uitgesloten zou zijn dat Luis Suarez zou terugkeren naar FC Barcelona. De 34-jarige Uruguayaan boekte van 2014 tot 2020 grote successen in het Camp Nou, maar vertrok anderhalf jaar geleden met slaande deuren. Suarez tekende transfervrij naar Atletico Madrid. Daar zit hij echter op een zijspoor, terwijl Barça nadrukkelijk speurt naar een nieuwe spits. Ondertussen laat The Sun ook de naam van Bruno Fernandes vallen als target, maar de draaischijf van Manchester United lijkt onhaalbaar.

Wesley Moraes heeft niet lang zonder nieuwe club gezeten na zijn mislukte comeback bij Club Brugge. Zoals verwacht gaat de aanvaller weer in eigen land aan de slag. Zo maakte Internacional vrijdagmiddag bekend dat het de spits opnieuw op huurbasis overneemt van Aston Villa. Het gaat om een overeenkomst van 12 maanden.

LEES OOK: 'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

20
20
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

31
31
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

16
16
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

4
4
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

55
55
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

49
49
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

54
54
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

79
79
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

110
110
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

14
14
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

318
318
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

76
76
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

240
240
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

227
227
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

295
295
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

273
273
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

300
300
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

218
218
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

568
568
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

160
160
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

302
302
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

218
218
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

181
181
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

430
430

Meer sportnieuws