TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil deze winter vooral zijn kern intact houden, maar is niet blind voor opportuniteiten. Zo zouden de Brusselaars minstens een viertal targets volgen. De naam van Bryan Reynolds deed in de voorbije dagen nadrukkelijk de ronde. Maar een akkoord over de back werd tot dusver niet gevonden. Daarnaast stelt Tuttomercatoweb dat met Ebrima Darboe nog een tweede speler van AS Roma in beeld is. Hij is evenwel niet de enige controlerende middenvelder die wordt genoemd. L'Equipe meldt dat ook Cheick Niasse op de radar blijft staan in het Lotto Park. De Senegalees van Lille OSC kan in januari weg aan een schappelijke prijs. En tot slot wordt Mehmet Aydin ook getipt als potentiële aanwinst. De 19-jarige rechterflankspeler is na dit seizoen einde contract bij Schalke 04 en valt dus mogelijk transfervrij op te pikken.

KRC Genk heeft zijn eerste winteraanwinst helemaal binnen. Donderdagavond was Mohammed Aziz Ouattara al in België geland en zijn transfer is nu ook helemaal rond. De 21-jarige defensieve middenvelder wordt weggeplukt bij Hammarby en tekende een contract tot medio 2026. Bij Genk kloppen ze zich alvast op de borst dat ze heel wat concurrentie wisten af te troeven. Ondertussen liet coach Bernd Stork verstaan dat er verder niemand mag vertrekken.

KV Mechelen is niet bereid om Hugo Cuypers gemakkelijk te laten vertrekken. Zo zou de club een forse transfersom verlangen, zeker omdat Olympiacos ook nog recht heeft op een deel van dat bedrag. Volgens Het Nieuwsblad informeerde AA Gent effectief naar de spits, maar de vraagprijs van Mechelen zou hen voorlopig nog afschrikken. De Buffalo's zou zich nu ook eerst toeleggen op het aantrekken van defensieve versterking.

Cercle Brugge zou zijn zinnen hebben gezet op de 26-jarige linksachter Louis Nganioni, zo meldt Foot Mercato. Het voormalige jeugdproduct van de Franse topclub Olympique Lyon is een vrije speler na zijn passage bij het Bulgaarse Tsarsko Selo. Daar kwam hij dit seizoen achttien wedstrijden in actie. Hij is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging en hoopt weer op een beter niveau te kunnen spelen.

BUITENLAND
De toekomst van Erling Haaland zou dan toch in de Premier League kunnen liggen. Zo meldt The Athletic dat Manchester City de aanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst heeft gezet voor komende zomer. De Engelse kampioen zou alvast gesprekken hebben gepland met zijn zaakwaarnemer Mino Raiola en vader Alf-Inge Haaland. Die laatste speelde zelf nog voor City, wat de kansen van de Engelsen kan vergroten. En City is ook bereid om daar veel geld tegenaan te smijten. Volgens bovengenoemde bron geldt Real Madrid momenteel als grootste concurrent.

De Turkse journalist Ekrem Konur stelt dat het niet uitgesloten zou zijn dat Luis Suarez zou terugkeren naar FC Barcelona. De 34-jarige Uruguayaan boekte van 2014 tot 2020 grote successen in het Camp Nou, maar vertrok anderhalf jaar geleden met slaande deuren. Suarez tekende transfervrij naar Atletico Madrid. Daar zit hij echter op een zijspoor, terwijl Barça nadrukkelijk speurt naar een nieuwe spits. Ondertussen laat The Sun ook de naam van Bruno Fernandes vallen als target, maar de draaischijf van Manchester United lijkt onhaalbaar.

Wesley Moraes heeft niet lang zonder nieuwe club gezeten na zijn mislukte comeback bij Club Brugge. Zoals verwacht gaat de aanvaller weer in eigen land aan de slag. Zo maakte Internacional vrijdagmiddag bekend dat het de spits opnieuw op huurbasis overneemt van Aston Villa. Het gaat om een overeenkomst van 12 maanden.

LEES OOK: Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

1
1
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

24
24
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

51
51
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

35
35
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

174
174
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

25
25
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

100
100
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

196
196
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

107
107
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

123
123
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

211
211
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

82
82
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

298
298
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

534
534
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

117
117
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

302
302
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

198
198
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

345
345
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

428
428
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

81
81
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

879
879
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0

Meer sportnieuws