TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

812 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil deze winter vooral zijn kern intact houden, maar is niet blind voor opportuniteiten. Zo zouden de Brusselaars minstens een viertal targets volgen. De naam van Bryan Reynolds deed in de voorbije dagen nadrukkelijk de ronde. Maar een akkoord over de back werd tot dusver niet gevonden. Daarnaast stelt Tuttomercatoweb dat met Ebrima Darboe nog een tweede speler van AS Roma in beeld is. Hij is evenwel niet de enige controlerende middenvelder die wordt genoemd. L'Equipe meldt dat ook Cheick Niasse op de radar blijft staan in het Lotto Park. De Senegalees van Lille OSC kan in januari weg aan een schappelijke prijs. En tot slot wordt Mehmet Aydin ook getipt als potentiële aanwinst. De 19-jarige rechterflankspeler is na dit seizoen einde contract bij Schalke 04 en valt dus mogelijk transfervrij op te pikken.

KRC Genk heeft zijn eerste winteraanwinst helemaal binnen. Donderdagavond was Mohammed Aziz Ouattara al in België geland en zijn transfer is nu ook helemaal rond. De 21-jarige defensieve middenvelder wordt weggeplukt bij Hammarby en tekende een contract tot medio 2026. Bij Genk kloppen ze zich alvast op de borst dat ze heel wat concurrentie wisten af te troeven. Ondertussen liet coach Bernd Stork verstaan dat er verder niemand mag vertrekken.

KV Mechelen is niet bereid om Hugo Cuypers gemakkelijk te laten vertrekken. Zo zou de club een forse transfersom verlangen, zeker omdat Olympiacos ook nog recht heeft op een deel van dat bedrag. Volgens Het Nieuwsblad informeerde AA Gent effectief naar de spits, maar de vraagprijs van Mechelen zou hen voorlopig nog afschrikken. De Buffalo's zou zich nu ook eerst toeleggen op het aantrekken van defensieve versterking.

Cercle Brugge zou zijn zinnen hebben gezet op de 26-jarige linksachter Louis Nganioni, zo meldt Foot Mercato. Het voormalige jeugdproduct van de Franse topclub Olympique Lyon is een vrije speler na zijn passage bij het Bulgaarse Tsarsko Selo. Daar kwam hij dit seizoen achttien wedstrijden in actie. Hij is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging en hoopt weer op een beter niveau te kunnen spelen.

BUITENLAND
De toekomst van Erling Haaland zou dan toch in de Premier League kunnen liggen. Zo meldt The Athletic dat Manchester City de aanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst heeft gezet voor komende zomer. De Engelse kampioen zou alvast gesprekken hebben gepland met zijn zaakwaarnemer Mino Raiola en vader Alf-Inge Haaland. Die laatste speelde zelf nog voor City, wat de kansen van de Engelsen kan vergroten. En City is ook bereid om daar veel geld tegenaan te smijten. Volgens bovengenoemde bron geldt Real Madrid momenteel als grootste concurrent.

De Turkse journalist Ekrem Konur stelt dat het niet uitgesloten zou zijn dat Luis Suarez zou terugkeren naar FC Barcelona. De 34-jarige Uruguayaan boekte van 2014 tot 2020 grote successen in het Camp Nou, maar vertrok anderhalf jaar geleden met slaande deuren. Suarez tekende transfervrij naar Atletico Madrid. Daar zit hij echter op een zijspoor, terwijl Barça nadrukkelijk speurt naar een nieuwe spits. Ondertussen laat The Sun ook de naam van Bruno Fernandes vallen als target, maar de draaischijf van Manchester United lijkt onhaalbaar.

Wesley Moraes heeft niet lang zonder nieuwe club gezeten na zijn mislukte comeback bij Club Brugge. Zoals verwacht gaat de aanvaller weer in eigen land aan de slag. Zo maakte Internacional vrijdagmiddag bekend dat het de spits opnieuw op huurbasis overneemt van Aston Villa. Het gaat om een overeenkomst van 12 maanden.

LEES OOK: Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

147
147
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

94
94
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

46
46
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

49
49
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

55
55
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

167
167
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

184
184
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

248
248
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

249
249
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

194
194
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

161
161
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

70
70
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

587
587
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

123
123
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

372
372
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

440
440
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1061
1061
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

148
148
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

796
796
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

225
225
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

216
216
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

379
379
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

104
104
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

559
559
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

228
228

Meer sportnieuws