TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil deze winter vooral zijn kern intact houden, maar is niet blind voor opportuniteiten. Zo zouden de Brusselaars minstens een viertal targets volgen. De naam van Bryan Reynolds deed in de voorbije dagen nadrukkelijk de ronde. Maar een akkoord over de back werd tot dusver niet gevonden. Daarnaast stelt Tuttomercatoweb dat met Ebrima Darboe nog een tweede speler van AS Roma in beeld is. Hij is evenwel niet de enige controlerende middenvelder die wordt genoemd. L'Equipe meldt dat ook Cheick Niasse op de radar blijft staan in het Lotto Park. De Senegalees van Lille OSC kan in januari weg aan een schappelijke prijs. En tot slot wordt Mehmet Aydin ook getipt als potentiële aanwinst. De 19-jarige rechterflankspeler is na dit seizoen einde contract bij Schalke 04 en valt dus mogelijk transfervrij op te pikken.

KRC Genk heeft zijn eerste winteraanwinst helemaal binnen. Donderdagavond was Mohammed Aziz Ouattara al in België geland en zijn transfer is nu ook helemaal rond. De 21-jarige defensieve middenvelder wordt weggeplukt bij Hammarby en tekende een contract tot medio 2026. Bij Genk kloppen ze zich alvast op de borst dat ze heel wat concurrentie wisten af te troeven. Ondertussen liet coach Bernd Stork verstaan dat er verder niemand mag vertrekken.

KV Mechelen is niet bereid om Hugo Cuypers gemakkelijk te laten vertrekken. Zo zou de club een forse transfersom verlangen, zeker omdat Olympiacos ook nog recht heeft op een deel van dat bedrag. Volgens Het Nieuwsblad informeerde AA Gent effectief naar de spits, maar de vraagprijs van Mechelen zou hen voorlopig nog afschrikken. De Buffalo's zou zich nu ook eerst toeleggen op het aantrekken van defensieve versterking.

Cercle Brugge zou zijn zinnen hebben gezet op de 26-jarige linksachter Louis Nganioni, zo meldt Foot Mercato. Het voormalige jeugdproduct van de Franse topclub Olympique Lyon is een vrije speler na zijn passage bij het Bulgaarse Tsarsko Selo. Daar kwam hij dit seizoen achttien wedstrijden in actie. Hij is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging en hoopt weer op een beter niveau te kunnen spelen.

BUITENLAND
De toekomst van Erling Haaland zou dan toch in de Premier League kunnen liggen. Zo meldt The Athletic dat Manchester City de aanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst heeft gezet voor komende zomer. De Engelse kampioen zou alvast gesprekken hebben gepland met zijn zaakwaarnemer Mino Raiola en vader Alf-Inge Haaland. Die laatste speelde zelf nog voor City, wat de kansen van de Engelsen kan vergroten. En City is ook bereid om daar veel geld tegenaan te smijten. Volgens bovengenoemde bron geldt Real Madrid momenteel als grootste concurrent.

De Turkse journalist Ekrem Konur stelt dat het niet uitgesloten zou zijn dat Luis Suarez zou terugkeren naar FC Barcelona. De 34-jarige Uruguayaan boekte van 2014 tot 2020 grote successen in het Camp Nou, maar vertrok anderhalf jaar geleden met slaande deuren. Suarez tekende transfervrij naar Atletico Madrid. Daar zit hij echter op een zijspoor, terwijl Barça nadrukkelijk speurt naar een nieuwe spits. Ondertussen laat The Sun ook de naam van Bruno Fernandes vallen als target, maar de draaischijf van Manchester United lijkt onhaalbaar.

Wesley Moraes heeft niet lang zonder nieuwe club gezeten na zijn mislukte comeback bij Club Brugge. Zoals verwacht gaat de aanvaller weer in eigen land aan de slag. Zo maakte Internacional vrijdagmiddag bekend dat het de spits opnieuw op huurbasis overneemt van Aston Villa. Het gaat om een overeenkomst van 12 maanden.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

15
15
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

12
12
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

235
235
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

207
207
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

127
127
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

117
117
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

56
56
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

67
67
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

106
106
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

214
214
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

59
59
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

75
75
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

591
591
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

262
262
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

330
330
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

45
45
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

146
146
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

565
565
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

170
170
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

289
289
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

419
419
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

286
286

Meer sportnieuws