TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil uitpakken, bommetje op Camp Nou'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil deze winter vooral zijn kern intact houden, maar is niet blind voor opportuniteiten. Zo zouden de Brusselaars minstens een viertal targets volgen. De naam van Bryan Reynolds deed in de voorbije dagen nadrukkelijk de ronde. Maar een akkoord over de back werd tot dusver niet gevonden. Daarnaast stelt Tuttomercatoweb dat met Ebrima Darboe nog een tweede speler van AS Roma in beeld is. Hij is evenwel niet de enige controlerende middenvelder die wordt genoemd. L'Equipe meldt dat ook Cheick Niasse op de radar blijft staan in het Lotto Park. De Senegalees van Lille OSC kan in januari weg aan een schappelijke prijs. En tot slot wordt Mehmet Aydin ook getipt als potentiële aanwinst. De 19-jarige rechterflankspeler is na dit seizoen einde contract bij Schalke 04 en valt dus mogelijk transfervrij op te pikken.

KRC Genk heeft zijn eerste winteraanwinst helemaal binnen. Donderdagavond was Mohammed Aziz Ouattara al in België geland en zijn transfer is nu ook helemaal rond. De 21-jarige defensieve middenvelder wordt weggeplukt bij Hammarby en tekende een contract tot medio 2026. Bij Genk kloppen ze zich alvast op de borst dat ze heel wat concurrentie wisten af te troeven. Ondertussen liet coach Bernd Stork verstaan dat er verder niemand mag vertrekken.

KV Mechelen is niet bereid om Hugo Cuypers gemakkelijk te laten vertrekken. Zo zou de club een forse transfersom verlangen, zeker omdat Olympiacos ook nog recht heeft op een deel van dat bedrag. Volgens Het Nieuwsblad informeerde AA Gent effectief naar de spits, maar de vraagprijs van Mechelen zou hen voorlopig nog afschrikken. De Buffalo's zou zich nu ook eerst toeleggen op het aantrekken van defensieve versterking.

Cercle Brugge zou zijn zinnen hebben gezet op de 26-jarige linksachter Louis Nganioni, zo meldt Foot Mercato. Het voormalige jeugdproduct van de Franse topclub Olympique Lyon is een vrije speler na zijn passage bij het Bulgaarse Tsarsko Selo. Daar kwam hij dit seizoen achttien wedstrijden in actie. Hij is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging en hoopt weer op een beter niveau te kunnen spelen.

BUITENLAND
De toekomst van Erling Haaland zou dan toch in de Premier League kunnen liggen. Zo meldt The Athletic dat Manchester City de aanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst heeft gezet voor komende zomer. De Engelse kampioen zou alvast gesprekken hebben gepland met zijn zaakwaarnemer Mino Raiola en vader Alf-Inge Haaland. Die laatste speelde zelf nog voor City, wat de kansen van de Engelsen kan vergroten. En City is ook bereid om daar veel geld tegenaan te smijten. Volgens bovengenoemde bron geldt Real Madrid momenteel als grootste concurrent.

De Turkse journalist Ekrem Konur stelt dat het niet uitgesloten zou zijn dat Luis Suarez zou terugkeren naar FC Barcelona. De 34-jarige Uruguayaan boekte van 2014 tot 2020 grote successen in het Camp Nou, maar vertrok anderhalf jaar geleden met slaande deuren. Suarez tekende transfervrij naar Atletico Madrid. Daar zit hij echter op een zijspoor, terwijl Barça nadrukkelijk speurt naar een nieuwe spits. Ondertussen laat The Sun ook de naam van Bruno Fernandes vallen als target, maar de draaischijf van Manchester United lijkt onhaalbaar.

Wesley Moraes heeft niet lang zonder nieuwe club gezeten na zijn mislukte comeback bij Club Brugge. Zoals verwacht gaat de aanvaller weer in eigen land aan de slag. Zo maakte Internacional vrijdagmiddag bekend dat het de spits opnieuw op huurbasis overneemt van Aston Villa. Het gaat om een overeenkomst van 12 maanden.

LEES OOK: ‘Man Utd bombardeert mercato: 150 miljoen voor sterspeler’

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

14
14
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

16
16
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

72
72
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

14
14
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

180
180
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

207
207
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

197
197
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

449
449
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

197
197
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

131
131
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

437
437
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

545
545
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

81
81
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

258
258
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

213
213
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

134
134
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

211
211
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

88
88
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

548
548
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

127
127
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

157
157
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

291
291
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

335
335
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

570
570
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36

Meer sportnieuws