'Club-drietal in de wolken met komst Schreuder'

door
'Club-drietal in de wolken met komst Schreuder'

Club Brugge staat woensdagnamiddag voor een eerste grote test met oog op de tweede seizoenshelft. Zo werkt de landskampioen tijdens de winterstage een oefenwedstrijd af tegen het Duitse Karlsruher SC. Voor Alfred Schreuder wordt dat meteen zijn officieuze debuut als nieuwe hoofdcoach van Blauw-Zwart.


Maandag werd de Nederlander aangesteld als opvolger van Philippe Clement. Hij liet er vervolgens geen gras over groeien en reisde zijn nieuwe spelersgroep meteen achterna. Dinsdag leidde Schreuder dan weer zijn eerste veldtrainingen. Logischerwijs observeerde hij vooral, maar de T1 probeerde ook al meteen zijn eigen accenten te leggen. En een aantal spelers zijn blijkbaar erg tevreden met de nieuwe hoofdcoach.

Ook journalist Maarten Wijffels van Algemeen Dagblad volgde de eerste trainingen onder Schreuder. Toen hij bij Noa Lang polste naar de nieuwe trainer, zag die meteen een brede grijns verschijnen bij de Brugse smaakmaker. Volgens Wijffels heeft Lang erg veel zin de samenwerking. De speler en coach kennen mekaar dan ook van tijdens hun gezamenlijke periode bij Ajax. Schreuder weet dus hoe hij de Oranje-international moet aanpakken: met een combinatie van vrijheid en de nodige verantwoordelijkheden.

DOST EN VORMER
Maar niet enkel Lang zou tevreden zijn met de trainerskeuze. Zo stelt AD dat ook Ruud Vormer en Bas Dost zich in de handen wrijven. Het duo was tijdens de laatste maanden van Clement allerminst zeker van een basisstek. Zeker met Vormer was de relatie erg vertroebeld geraakt. Onder het bewind van hun landgenoot hopen zij alvast op nieuwe kansen. Het wordt dan ook uitkijken naar welke basisploeg Schreuder tussen de lijnen zal brengen tegen Karlsruher.

LEES OOK: Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Indien iedereen fit, staat Vormer dan in uw basisploeg bij Club?

Meest recent

KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

42
42
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

68
68
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

142
142
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

250
250
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

118
118
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

130
130
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

81
81
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

186
186
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

751
751
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

198
198
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

507
507
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

345
345
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

166
166
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

258
258
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

164
164
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

514
514
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

399
399
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

201
201
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

383
383
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

962
962
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

298
298
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

559
559
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

374
374

Meer sportnieuws