KRC Genk wil uitpakken met topper uit de JPL

door
KRC Genk wil uitpakken met topper uit de JPL

KRC Genk had hoge ambities aan de start van de huidige competitie. In vergelijking met de vorige jaargang bleef de spelersgroep ongewijzigd en dat deed de Limburgers dromen. Maar uiteindelijk draaide dat gehoopte scenario helemaal anders uit. Genk bezet vandaag een teleurstellende negende plaats in de Jupiler Pro League en daarom wil de club versterking halen in januari. Faïz Selemani staat alvast hoog genoteerd op de shortlist van Dimitri de Condé.


VISITEKAARTJE

Wat weet u over Faïz Selemani? De kans is groot dat u spontaan terugdenkt aan de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KV Kortrijk. De Comorees speelde toen de bal door de benen van Benito Raman, waarna die laatste zich revancheerde met een kopstoot. Maar dat is de voetballer Selemani oneer aandoen. De 28-jarige flankaanvaller van Veekaa speelde toen een namelijk dijk van een wedstrijd en hij werd terecht verkozen tot Man van de Match.

Faïz Selemani is bezig aan een sterk seizoen. 12 beslissende acties telt ie al, waaronder 9 goals en 3 assists. De balgoochelaar is daarmee op z’n eentje goed voor 46% van de Kortrijkse doelpuntenproductie. Zonder de actiemaker zou KV Kortrijk er in de Jupiler Pro League een pak slechter voorstaan dan de huidige achtste plaats. Zonder enige twijfel. Selemani staat niet enkel garant voor doelpunten en assists.



De Comorees is technisch onderlegd en hij maakt vaak het verschil door zijn knappe bewegingen en kansencreatie. Hij is levensbelangrijk en van goudwaarde voor KV Kortrijk. Eigenlijk is hij te goed om op 28-jarige leeftijd te voetballen in het Guldensporenstadion. De interesse van andere binnen- en buitenlandse clubs was er al in de zomermercato en die belangstelling is nog niet gaan liggen.

GENK OF STANDARD?

Toen John van den Brom eerder dit seizoen nog de hoofdcoach was bij KRC Genk, stelde hij voor Het Laatste Nieuws zijn ideale elftal samen. De Nederlander mocht daarbij enkel spelers van de Jupiler Pro League kiezen én die niet onder contract stonden bij Genk. “Dompé van Waregem vind ik een handige jongen.” Waarna van den Brom zich alsnog snel corrigeerde. “Of nee, Selemani van Kortrijk! Hij is vaak beslissend”, klonk het toen heel overtuigend.

Toeval of niet, KRC Genk zou Faïz Selemani graag naar de club willen halen. Net zoals Standard, waar Luka Elsner goede herinneringen bewaart aan hun vruchtbare samenwerking bij KV Kortrijk én Union. Maar gelet op de financiële realiteit van vandaag, lijkt een verhuis naar Luik onwaarschijnlijk en vooral een transfer naar Genk aan de orde. Of het zou moeten zijn dat de ervaren flankspeler een lucratief vertrek naar het Midden-Oosten zou verkiezen. Het zou hem gegund zijn.



Want Selemani moest na zijn veelbesproken vertrek van Union SG naar KV Kortrijk in 2019, waarbij hij zijn contract verbrak middels de wet van ’78, een schadevergoeding betalen van 530.000 euro. Selemani stond onder loonbeslag en hij moest leven met 1.200 euro per maand. Maar onlangs tekende Selemani een nieuw contract tot 2024 bij Veekaa, waarbij de club deze boete op zich nam. Een mooie geste van de West-Vlamingen.

SELEMANI WIL HOGEROP

Bij die nieuwe contractverlenging werden er echter transferafspraken gemaakt tussen KV Kortrijk en Faïz Selemani. De Comorees heeft sportieve ambities en op basis van zijn talent en kwaliteit kan hij ongetwijfeld meedraaien bij een Belgische topclub. De kans is zeker bestaande dat Selemani in de huidige wintermercato een transfer zal maken, want de flankaanvaller maakt(e) er nooit een geheim van dat hij graag een stapje hoger wil voetballen.

In de voorbije zomer was de algemene verwachting al dat Selemani de deuren van het Guldensporenstadion achter zich zou toetrekken. “Ik weet nog niet of ik ga blijven”, zei Selemani in augustus in Het Laatste Nieuws. “Maar voorlopig blijf ik KVK trouw. We zien wel wat de toekomst brengt.” Onder meer Anderlecht en Standard toonden toen interesse in de Comorees, maar tot een zomertransfer kwam het toen niet.



Toenmalig KV Kortrijk-coach Luka Elsner kon toen ook niet bevestigen of Faïz Selemani al dan niet op post zou blijven bij Veekaa, maar de Sloveen hoopte dat hij nog eventjes zou kunnen samenwerken met zijn lieveling. Zowel bij Kortrijk als bij Union liep Elsner hoog op met de Comorees. “Faïz heeft de kwaliteiten om een match te doen kantelen. Ik hoop dat hij bij ons blijft, maar daar kan ik voorlopig weinig over zeggen.”

G6-CLUBS

Iets later in diezelfde maand augustus bevestigde Faïz Selemani dat er zeker interesse is voor hem. De sterkhouder van KV Kortrijk startte verschroeiend aan het nieuwe voetbalseizoen en daarom heerste er veel belangstelling voor hem. “Ik ben goed bezig, dus ja, er is zeker interesse. Of ik vertrek, hangt af van welke club komt. Als een van de Belgische G6-clubs aanklopt, twijfel ik niet”, vertelde hij aan Het Nieuwsblad. Selemani stelde wel dat hij nooit met slaande deuren zou vertrekken bij Kortrijk.

Op een onvermijdelijk dipje na, bleef Faïz Selemani dit seizoen sterk presteren. De Comorees was heel eventjes zoekende maar naar het jaareinde toe vond hij zijn beste vorm terug. “Hij dacht te veel na op het veld,” verklaarde ploegmaat Trent Sainsbury in Het Nieuwsblad. “Hij is op zijn best als hij op zijn instincten speelt.” Selemani eindigde de maand december met vier beslissende acties (twee doelpunten en twee assists) in evenveel competitiewedstrijden.



Voor Faïz Selemani lijkt het moment dus aangebroken te zijn om zich eindelijk te kunnen meten bij een Belgische topclub. Op 28-jarige leeftijd rest er niet te veel tijd meer om dergelijke transfer te kunnen maken, want het businessmodel van de Belgische topclubs teert nog steeds op het aan- en verkopen van spelers. Anderzijds kan Selemani een directe impact maken bij zowat elke club uit de G6. Momenteel zijn er ‘maar’ twaalf spelers van de Jupiler Pro League nóg beslissender dan hem. En dat is zeker niet vanzelfsprekend bij een club zoals KV Kortrijk.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Moet Selemani naar een Belgische topclub?

Meest recent

‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

14
14
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

34
34
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

163
163
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

66
66
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

169
169
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

418
418
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

287
287
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

403
403
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

166
166
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

733
733
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

103
103
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

486
486
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

338
338
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

433
433
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

842
842
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

615
615
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

349
349
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

140
140
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

244
244
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1043
1043
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

849
849
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

800
800
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

842
842
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

192
192
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

415
415

Meer sportnieuws