KRC Genk wil uitpakken met topper uit de JPL

1155
KRC Genk wil uitpakken met topper uit de JPL

KRC Genk had hoge ambities aan de start van de huidige competitie. In vergelijking met de vorige jaargang bleef de spelersgroep ongewijzigd en dat deed de Limburgers dromen. Maar uiteindelijk draaide dat gehoopte scenario helemaal anders uit. Genk bezet vandaag een teleurstellende negende plaats in de Jupiler Pro League en daarom wil de club versterking halen in januari. Faïz Selemani staat alvast hoog genoteerd op de shortlist van Dimitri de Condé.


VISITEKAARTJE

Wat weet u over Faïz Selemani? De kans is groot dat u spontaan terugdenkt aan de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KV Kortrijk. De Comorees speelde toen de bal door de benen van Benito Raman, waarna die laatste zich revancheerde met een kopstoot. Maar dat is de voetballer Selemani oneer aandoen. De 28-jarige flankaanvaller van Veekaa speelde toen een namelijk dijk van een wedstrijd en hij werd terecht verkozen tot Man van de Match.

Faïz Selemani is bezig aan een sterk seizoen. 12 beslissende acties telt ie al, waaronder 9 goals en 3 assists. De balgoochelaar is daarmee op z’n eentje goed voor 46% van de Kortrijkse doelpuntenproductie. Zonder de actiemaker zou KV Kortrijk er in de Jupiler Pro League een pak slechter voorstaan dan de huidige achtste plaats. Zonder enige twijfel. Selemani staat niet enkel garant voor doelpunten en assists.



De Comorees is technisch onderlegd en hij maakt vaak het verschil door zijn knappe bewegingen en kansencreatie. Hij is levensbelangrijk en van goudwaarde voor KV Kortrijk. Eigenlijk is hij te goed om op 28-jarige leeftijd te voetballen in het Guldensporenstadion. De interesse van andere binnen- en buitenlandse clubs was er al in de zomermercato en die belangstelling is nog niet gaan liggen.

GENK OF STANDARD?

Toen John van den Brom eerder dit seizoen nog de hoofdcoach was bij KRC Genk, stelde hij voor Het Laatste Nieuws zijn ideale elftal samen. De Nederlander mocht daarbij enkel spelers van de Jupiler Pro League kiezen én die niet onder contract stonden bij Genk. “Dompé van Waregem vind ik een handige jongen.” Waarna van den Brom zich alsnog snel corrigeerde. “Of nee, Selemani van Kortrijk! Hij is vaak beslissend”, klonk het toen heel overtuigend.

Toeval of niet, KRC Genk zou Faïz Selemani graag naar de club willen halen. Net zoals Standard, waar Luka Elsner goede herinneringen bewaart aan hun vruchtbare samenwerking bij KV Kortrijk én Union. Maar gelet op de financiële realiteit van vandaag, lijkt een verhuis naar Luik onwaarschijnlijk en vooral een transfer naar Genk aan de orde. Of het zou moeten zijn dat de ervaren flankspeler een lucratief vertrek naar het Midden-Oosten zou verkiezen. Het zou hem gegund zijn.



Want Selemani moest na zijn veelbesproken vertrek van Union SG naar KV Kortrijk in 2019, waarbij hij zijn contract verbrak middels de wet van ’78, een schadevergoeding betalen van 530.000 euro. Selemani stond onder loonbeslag en hij moest leven met 1.200 euro per maand. Maar onlangs tekende Selemani een nieuw contract tot 2024 bij Veekaa, waarbij de club deze boete op zich nam. Een mooie geste van de West-Vlamingen.

SELEMANI WIL HOGEROP

Bij die nieuwe contractverlenging werden er echter transferafspraken gemaakt tussen KV Kortrijk en Faïz Selemani. De Comorees heeft sportieve ambities en op basis van zijn talent en kwaliteit kan hij ongetwijfeld meedraaien bij een Belgische topclub. De kans is zeker bestaande dat Selemani in de huidige wintermercato een transfer zal maken, want de flankaanvaller maakt(e) er nooit een geheim van dat hij graag een stapje hoger wil voetballen.

In de voorbije zomer was de algemene verwachting al dat Selemani de deuren van het Guldensporenstadion achter zich zou toetrekken. “Ik weet nog niet of ik ga blijven”, zei Selemani in augustus in Het Laatste Nieuws. “Maar voorlopig blijf ik KVK trouw. We zien wel wat de toekomst brengt.” Onder meer Anderlecht en Standard toonden toen interesse in de Comorees, maar tot een zomertransfer kwam het toen niet.



Toenmalig KV Kortrijk-coach Luka Elsner kon toen ook niet bevestigen of Faïz Selemani al dan niet op post zou blijven bij Veekaa, maar de Sloveen hoopte dat hij nog eventjes zou kunnen samenwerken met zijn lieveling. Zowel bij Kortrijk als bij Union liep Elsner hoog op met de Comorees. “Faïz heeft de kwaliteiten om een match te doen kantelen. Ik hoop dat hij bij ons blijft, maar daar kan ik voorlopig weinig over zeggen.”

G6-CLUBS

Iets later in diezelfde maand augustus bevestigde Faïz Selemani dat er zeker interesse is voor hem. De sterkhouder van KV Kortrijk startte verschroeiend aan het nieuwe voetbalseizoen en daarom heerste er veel belangstelling voor hem. “Ik ben goed bezig, dus ja, er is zeker interesse. Of ik vertrek, hangt af van welke club komt. Als een van de Belgische G6-clubs aanklopt, twijfel ik niet”, vertelde hij aan Het Nieuwsblad. Selemani stelde wel dat hij nooit met slaande deuren zou vertrekken bij Kortrijk.

Op een onvermijdelijk dipje na, bleef Faïz Selemani dit seizoen sterk presteren. De Comorees was heel eventjes zoekende maar naar het jaareinde toe vond hij zijn beste vorm terug. “Hij dacht te veel na op het veld,” verklaarde ploegmaat Trent Sainsbury in Het Nieuwsblad. “Hij is op zijn best als hij op zijn instincten speelt.” Selemani eindigde de maand december met vier beslissende acties (twee doelpunten en twee assists) in evenveel competitiewedstrijden.



Voor Faïz Selemani lijkt het moment dus aangebroken te zijn om zich eindelijk te kunnen meten bij een Belgische topclub. Op 28-jarige leeftijd rest er niet te veel tijd meer om dergelijke transfer te kunnen maken, want het businessmodel van de Belgische topclubs teert nog steeds op het aan- en verkopen van spelers. Anderzijds kan Selemani een directe impact maken bij zowat elke club uit de G6. Momenteel zijn er ‘maar’ twaalf spelers van de Jupiler Pro League nóg beslissender dan hem. En dat is zeker niet vanzelfsprekend bij een club zoals KV Kortrijk.

LEES OOK: Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Moet Selemani naar een Belgische topclub?

Meest recent

‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

70
70
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

1
1
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

55
55
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

10
10
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

172
172
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

25
25
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

176
176
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

194
194
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

36
36
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

72
72
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

145
145
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

930
930
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

45
45
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

351
351
Burgess reageert na Gentse topzege en uitsluiting Forbs

AA Gent heeft een ware droomweek achter de rug. De Buffalo's plaatsten zich donderdag na een ...

294
294
Last-minute topbod Vermant: Club Brugge zorgt voor schok

Club Brugge gaat normaal gezien een rustig einde van de mercato tegemoet. Aan inkomende zijde is het ...

525
525
Wesley Sonck overspoeld na emotionele Instagram-post

Wesley Sonck heeft op Instagram een bijzonder moment uit zijn privéleven gedeeld. De ...

108
108
Vuurwerk in Slag om Vlaanderen: AA Gent vloert balend Club

Club Brugge heeft relatief vroeg in het seizoen een eerste serieuze tik gekregen. In de Slag om ...

246
246
'Spurs waanzin voorbij: wéér aanwinst van 70 miljoen'

Ondanks de waanzinnige investeringen op de transfermarkt, is Tottenham Hotspur behoorlijk dramatisch ...

128
128
'Doorbraak El Ouahdi bereikt: opvallende transfersom Genk'

Daags voor het sluiten van de zomerse mercato lijkt Zakaria El Ouahdi dan toch zijn transfer te ...

524
524
"Niet verwacht van De Mil" - Club-fans viseren aanpak Gent

AA Gent en Club Brugge waren met een perfect rapport aan de competitie begonnen. Het was dan ook ...

365
365
'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

286
286
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

202
202
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

105
105
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

703
703

Meer sportnieuws