KRC Genk wil uitpakken met topper uit de JPL

1155 stemmen
KRC Genk wil uitpakken met topper uit de JPL

KRC Genk had hoge ambities aan de start van de huidige competitie. In vergelijking met de vorige jaargang bleef de spelersgroep ongewijzigd en dat deed de Limburgers dromen. Maar uiteindelijk draaide dat gehoopte scenario helemaal anders uit. Genk bezet vandaag een teleurstellende negende plaats in de Jupiler Pro League en daarom wil de club versterking halen in januari. Faïz Selemani staat alvast hoog genoteerd op de shortlist van Dimitri de Condé.


VISITEKAARTJE

Wat weet u over Faïz Selemani? De kans is groot dat u spontaan terugdenkt aan de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KV Kortrijk. De Comorees speelde toen de bal door de benen van Benito Raman, waarna die laatste zich revancheerde met een kopstoot. Maar dat is de voetballer Selemani oneer aandoen. De 28-jarige flankaanvaller van Veekaa speelde toen een namelijk dijk van een wedstrijd en hij werd terecht verkozen tot Man van de Match.

Faïz Selemani is bezig aan een sterk seizoen. 12 beslissende acties telt ie al, waaronder 9 goals en 3 assists. De balgoochelaar is daarmee op z’n eentje goed voor 46% van de Kortrijkse doelpuntenproductie. Zonder de actiemaker zou KV Kortrijk er in de Jupiler Pro League een pak slechter voorstaan dan de huidige achtste plaats. Zonder enige twijfel. Selemani staat niet enkel garant voor doelpunten en assists.



De Comorees is technisch onderlegd en hij maakt vaak het verschil door zijn knappe bewegingen en kansencreatie. Hij is levensbelangrijk en van goudwaarde voor KV Kortrijk. Eigenlijk is hij te goed om op 28-jarige leeftijd te voetballen in het Guldensporenstadion. De interesse van andere binnen- en buitenlandse clubs was er al in de zomermercato en die belangstelling is nog niet gaan liggen.

GENK OF STANDARD?

Toen John van den Brom eerder dit seizoen nog de hoofdcoach was bij KRC Genk, stelde hij voor Het Laatste Nieuws zijn ideale elftal samen. De Nederlander mocht daarbij enkel spelers van de Jupiler Pro League kiezen én die niet onder contract stonden bij Genk. “Dompé van Waregem vind ik een handige jongen.” Waarna van den Brom zich alsnog snel corrigeerde. “Of nee, Selemani van Kortrijk! Hij is vaak beslissend”, klonk het toen heel overtuigend.

Toeval of niet, KRC Genk zou Faïz Selemani graag naar de club willen halen. Net zoals Standard, waar Luka Elsner goede herinneringen bewaart aan hun vruchtbare samenwerking bij KV Kortrijk én Union. Maar gelet op de financiële realiteit van vandaag, lijkt een verhuis naar Luik onwaarschijnlijk en vooral een transfer naar Genk aan de orde. Of het zou moeten zijn dat de ervaren flankspeler een lucratief vertrek naar het Midden-Oosten zou verkiezen. Het zou hem gegund zijn.



Want Selemani moest na zijn veelbesproken vertrek van Union SG naar KV Kortrijk in 2019, waarbij hij zijn contract verbrak middels de wet van ’78, een schadevergoeding betalen van 530.000 euro. Selemani stond onder loonbeslag en hij moest leven met 1.200 euro per maand. Maar onlangs tekende Selemani een nieuw contract tot 2024 bij Veekaa, waarbij de club deze boete op zich nam. Een mooie geste van de West-Vlamingen.

SELEMANI WIL HOGEROP

Bij die nieuwe contractverlenging werden er echter transferafspraken gemaakt tussen KV Kortrijk en Faïz Selemani. De Comorees heeft sportieve ambities en op basis van zijn talent en kwaliteit kan hij ongetwijfeld meedraaien bij een Belgische topclub. De kans is zeker bestaande dat Selemani in de huidige wintermercato een transfer zal maken, want de flankaanvaller maakt(e) er nooit een geheim van dat hij graag een stapje hoger wil voetballen.

In de voorbije zomer was de algemene verwachting al dat Selemani de deuren van het Guldensporenstadion achter zich zou toetrekken. “Ik weet nog niet of ik ga blijven”, zei Selemani in augustus in Het Laatste Nieuws. “Maar voorlopig blijf ik KVK trouw. We zien wel wat de toekomst brengt.” Onder meer Anderlecht en Standard toonden toen interesse in de Comorees, maar tot een zomertransfer kwam het toen niet.



Toenmalig KV Kortrijk-coach Luka Elsner kon toen ook niet bevestigen of Faïz Selemani al dan niet op post zou blijven bij Veekaa, maar de Sloveen hoopte dat hij nog eventjes zou kunnen samenwerken met zijn lieveling. Zowel bij Kortrijk als bij Union liep Elsner hoog op met de Comorees. “Faïz heeft de kwaliteiten om een match te doen kantelen. Ik hoop dat hij bij ons blijft, maar daar kan ik voorlopig weinig over zeggen.”

G6-CLUBS

Iets later in diezelfde maand augustus bevestigde Faïz Selemani dat er zeker interesse is voor hem. De sterkhouder van KV Kortrijk startte verschroeiend aan het nieuwe voetbalseizoen en daarom heerste er veel belangstelling voor hem. “Ik ben goed bezig, dus ja, er is zeker interesse. Of ik vertrek, hangt af van welke club komt. Als een van de Belgische G6-clubs aanklopt, twijfel ik niet”, vertelde hij aan Het Nieuwsblad. Selemani stelde wel dat hij nooit met slaande deuren zou vertrekken bij Kortrijk.

Op een onvermijdelijk dipje na, bleef Faïz Selemani dit seizoen sterk presteren. De Comorees was heel eventjes zoekende maar naar het jaareinde toe vond hij zijn beste vorm terug. “Hij dacht te veel na op het veld,” verklaarde ploegmaat Trent Sainsbury in Het Nieuwsblad. “Hij is op zijn best als hij op zijn instincten speelt.” Selemani eindigde de maand december met vier beslissende acties (twee doelpunten en twee assists) in evenveel competitiewedstrijden.



Voor Faïz Selemani lijkt het moment dus aangebroken te zijn om zich eindelijk te kunnen meten bij een Belgische topclub. Op 28-jarige leeftijd rest er niet te veel tijd meer om dergelijke transfer te kunnen maken, want het businessmodel van de Belgische topclubs teert nog steeds op het aan- en verkopen van spelers. Anderzijds kan Selemani een directe impact maken bij zowat elke club uit de G6. Momenteel zijn er ‘maar’ twaalf spelers van de Jupiler Pro League nóg beslissender dan hem. En dat is zeker niet vanzelfsprekend bij een club zoals KV Kortrijk.

LEES OOK: Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

Moet Selemani naar een Belgische topclub?

Meest recent

Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

45
45
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

18
18
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

41
41
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

284
284
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

359
359
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

116
116
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

495
495
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

24
24
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

90
90
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

49
49
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

344
344
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

167
167
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

514
514
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

198
198
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

702
702
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

884
884
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

88
88
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

520
520
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1929
1929
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

470
470
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

743
743
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

188
188
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

924
924
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

209
209
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

128
128

Meer sportnieuws