'Musonda beslist over comeback in België'

794 stemmen
'Musonda beslist over comeback in België'

Jarenlang werd hij bestempeld als één van de grootste talenten ooit uit het Belgische voetbal. Maar door bedenkelijke carrièrekeuzes en de nodige blessures, wacht Charly Musonda Jr. op zijn 25ste nog steeds op zijn definitieve doorbraak. Bovendien moet hij weldra op zoek naar een nieuwe club.


Als jeugdspeler van RSC Anderlecht liet Musonda bijna wekelijks de monden openvallen. Er leek dan ook een mooie toekomst voor hem weggelegd bij Paars-Wit. Maar hij en zijn entourage zwichtten uiteindelijk voor de lokroep van de Europese top. Zo trok hij al op erg jonge leeftijd naar Chelsea FC. Daar kon hij de volgende stap evenwel niet zetten. Musonda kwam bij de Blues slechts tot een handvol optredens bij de eerste ploeg. Uitleenbeurten aan Celtic en Vitesse werden evenmin een succes.

Na heel wat blessureleed en een aantal operaties, werkte Musonda de voorbije maanden aan een zoveelste comeback. Maar die zal er bij Chelsea niet komen. Zo geraakte enkele weken geleden bekend dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De technischvaardige aanvaller zal na het seizoen dus als transfervrije speler op zoek moeten naar een nieuwe club. Volgens La Dernière Heure is een terugkeer naar ons land echter niet aan de orde.

HOPEN OP TOPCOMPETITIE
De Waalse krant meldt dat Musonda ondanks de vele tegenvallers nog steeds mikt op een club uit een topcompetitie. Voorlopig denkt hij er niet aan om weer aan de slag te gaan in de lager aangeschreven Jupiler Pro League. Ook een rentree bij Anderlecht lijkt dus geen optie. Al liet CEO Peter Verbeke eerder al verstaan dat Musonda niet bepaald op de paars-witte verlanglijst staat.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Musonda heeft zijn eigen carrière vergooid ...

Meest recent

Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

6
6
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

121
121
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

243
243
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

226
226
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

390
390
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

178
178
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

301
301
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

137
137
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

488
488
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

555
555
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

370
370
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

607
607
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

131
131
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

255
255
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

427
427
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

121
121
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

475
475
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

427
427
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

509
509
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

883
883
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

202
202
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

204
204
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

394
394
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1919
1919

Meer sportnieuws