'Musonda beslist over comeback in België'

door
'Musonda beslist over comeback in België'

Jarenlang werd hij bestempeld als één van de grootste talenten ooit uit het Belgische voetbal. Maar door bedenkelijke carrièrekeuzes en de nodige blessures, wacht Charly Musonda Jr. op zijn 25ste nog steeds op zijn definitieve doorbraak. Bovendien moet hij weldra op zoek naar een nieuwe club.


Als jeugdspeler van RSC Anderlecht liet Musonda bijna wekelijks de monden openvallen. Er leek dan ook een mooie toekomst voor hem weggelegd bij Paars-Wit. Maar hij en zijn entourage zwichtten uiteindelijk voor de lokroep van de Europese top. Zo trok hij al op erg jonge leeftijd naar Chelsea FC. Daar kon hij de volgende stap evenwel niet zetten. Musonda kwam bij de Blues slechts tot een handvol optredens bij de eerste ploeg. Uitleenbeurten aan Celtic en Vitesse werden evenmin een succes.

Na heel wat blessureleed en een aantal operaties, werkte Musonda de voorbije maanden aan een zoveelste comeback. Maar die zal er bij Chelsea niet komen. Zo geraakte enkele weken geleden bekend dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De technischvaardige aanvaller zal na het seizoen dus als transfervrije speler op zoek moeten naar een nieuwe club. Volgens La Dernière Heure is een terugkeer naar ons land echter niet aan de orde.

HOPEN OP TOPCOMPETITIE
De Waalse krant meldt dat Musonda ondanks de vele tegenvallers nog steeds mikt op een club uit een topcompetitie. Voorlopig denkt hij er niet aan om weer aan de slag te gaan in de lager aangeschreven Jupiler Pro League. Ook een rentree bij Anderlecht lijkt dus geen optie. Al liet CEO Peter Verbeke eerder al verstaan dat Musonda niet bepaald op de paars-witte verlanglijst staat.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Musonda heeft zijn eigen carrière vergooid ...

Meest recent

Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

1
1
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

122
122
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

199
199
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

39
39
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

72
72
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

334
334
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

556
556
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

139
139
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

77
77
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

64
64
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

736
736
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

455
455
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

199
199
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

167
167
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

92
92

Meer sportnieuws