TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief"

door
TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft een nieuwe rechtsback in vizier. De Italiaanse journalist Gianluigi Longari meldt immers dat RSCA bij AS Roma geïnformeerd heeft naar de voorwaarden voor Bryan Reynolds. De 20-jarige Amerikaan komt in de Italiaanse hoofdstad amper aan de bak en mag daarom op huurbasis weg. Ook Club Brugge, dat in januari 2021 al een nadrukkelijke poging waagde om hem binnen te halen, werd de voorbije dagen al genoemd. Daarnaast zou Paars-Wit ook dicht bij de komst staan van het Peruviaanse talent Percy Riza.

Deniz Undav is bezig aan een superseizoen bij Union SG en kan logischerwijs dus rekenen op de nodige belangstelling. De aanvaller van de Brusselaars kan volgens Tuttomercatoweb rekenen op interesse van Sampdoria, Genoa en Bologna. De drie Italiaanse clubs zouden hem maar al te graag vastleggen en volgens bepaalde Italiaanse media zou hij 2 miljoen euro moeten kosten, maar daarvoor zal Union zijn topschutter zeker niet laten gaan.

Bij AA Gent lopen na dit seizoen heel wat contracten af. Eén van de ervaren sterkhouders van de ploeg gaat volgens La Capitale wellicht geen nieuwe overeenkomst krijgen. De Waalse krant meldt namelijk dat de kans zeer klein is dat Laurent Depoitre volgend seizoen nog voor Gent gaat spelen. Onlangs liet de aanvaller ook al weten dat hij nog geen gesprekken voerde met het bestuur omtrent een nieuw contract, nochtans is hij bezig aan een sterk seizoen.

Anthony Limbombe zit al een tijdje op een zijspoor bij FC Nantes. Maar mogelijk keert hij weldra terug naar de Jupiler Pro League. Volgens MSV Foot ziet Zulte Waregem zijn komst wel zitten. Essevee kan alle versterking gebruiken in de strijd om het behoud en kersvers T1 Timmy Simons kent Limbombe goed, want ze waren in Brugge nog ploegmaats. Van een akkoord is evenwel nog geen sprake. Zijn hoge salaris kan een struikelblok vormen.

BUITENLAND
FC Barcelona wil heel wat overbodige spelers van de hand doen om op die manier budget vrij te maken voor versterkingen. Eén van de spelers die al even weg mag, is Samuel Umtiti. De Franse verdediger komt nog amper aan spelen toe in de Catalaanse hoofdstad. Even werd gespeculeerd over een ontbinding van zijn contract, maar mogelijk hoeft het niet eens zover te komen. Zo zou Newcastle United interesse tonen om hem in januari over te nemen.

De steenrijke Engelsen hebben echter nog meer grote plannen. Zo zou het vizier ook op Kieran Trippier gericht zijn. De Engelse international is momenteel aan de slag bij Atlético Madrid, maar zou een terugkeer naar zijn vaderland best zien zitten. Volgens The Daily Mail zou hij wel eens de eerste aanwinst van het nieuwe tijdperk bij Newcastle kunnen worden. Om Trippier zelf te overtuigen zou de club bereid zijn om diep in de buidel te tasten. Naar verluidt kan hij maar liefst 145.000 euro per week gaan verdienen.

Ajax heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een fraaie aanwinst. Zo maakten de Amsterdammers vrijdagnamiddag de terugkeer van Brian Brobbey bekend. De 19-jarige spits wordt een halfjaartje gehuurd van RB Leipzig, er is wel geen sprake van een aankoopoptie. Brobbey is ook een jeugdproduct van Ajax en keert enkele maanden na zijn vertrek dus alweer terug naar de Johan Cruijff ArenA.

LEES OOK: Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

40
40
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

213
213
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

36
36
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

105
105
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

267
267
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

74
74
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

120
120
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

251
251
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

95
95
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

470
470
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

596
596
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

183
183
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

477
477
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

67
67
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

188
188
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

756
756
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

701
701
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

972
972
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

283
283
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

75
75
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

44
44
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

203
203
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

200
200

Meer sportnieuws