TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief"

door
TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft een nieuwe rechtsback in vizier. De Italiaanse journalist Gianluigi Longari meldt immers dat RSCA bij AS Roma geïnformeerd heeft naar de voorwaarden voor Bryan Reynolds. De 20-jarige Amerikaan komt in de Italiaanse hoofdstad amper aan de bak en mag daarom op huurbasis weg. Ook Club Brugge, dat in januari 2021 al een nadrukkelijke poging waagde om hem binnen te halen, werd de voorbije dagen al genoemd. Daarnaast zou Paars-Wit ook dicht bij de komst staan van het Peruviaanse talent Percy Riza.

Deniz Undav is bezig aan een superseizoen bij Union SG en kan logischerwijs dus rekenen op de nodige belangstelling. De aanvaller van de Brusselaars kan volgens Tuttomercatoweb rekenen op interesse van Sampdoria, Genoa en Bologna. De drie Italiaanse clubs zouden hem maar al te graag vastleggen en volgens bepaalde Italiaanse media zou hij 2 miljoen euro moeten kosten, maar daarvoor zal Union zijn topschutter zeker niet laten gaan.

Bij AA Gent lopen na dit seizoen heel wat contracten af. Eén van de ervaren sterkhouders van de ploeg gaat volgens La Capitale wellicht geen nieuwe overeenkomst krijgen. De Waalse krant meldt namelijk dat de kans zeer klein is dat Laurent Depoitre volgend seizoen nog voor Gent gaat spelen. Onlangs liet de aanvaller ook al weten dat hij nog geen gesprekken voerde met het bestuur omtrent een nieuw contract, nochtans is hij bezig aan een sterk seizoen.

Anthony Limbombe zit al een tijdje op een zijspoor bij FC Nantes. Maar mogelijk keert hij weldra terug naar de Jupiler Pro League. Volgens MSV Foot ziet Zulte Waregem zijn komst wel zitten. Essevee kan alle versterking gebruiken in de strijd om het behoud en kersvers T1 Timmy Simons kent Limbombe goed, want ze waren in Brugge nog ploegmaats. Van een akkoord is evenwel nog geen sprake. Zijn hoge salaris kan een struikelblok vormen.

BUITENLAND
FC Barcelona wil heel wat overbodige spelers van de hand doen om op die manier budget vrij te maken voor versterkingen. Eén van de spelers die al even weg mag, is Samuel Umtiti. De Franse verdediger komt nog amper aan spelen toe in de Catalaanse hoofdstad. Even werd gespeculeerd over een ontbinding van zijn contract, maar mogelijk hoeft het niet eens zover te komen. Zo zou Newcastle United interesse tonen om hem in januari over te nemen.

De steenrijke Engelsen hebben echter nog meer grote plannen. Zo zou het vizier ook op Kieran Trippier gericht zijn. De Engelse international is momenteel aan de slag bij Atlético Madrid, maar zou een terugkeer naar zijn vaderland best zien zitten. Volgens The Daily Mail zou hij wel eens de eerste aanwinst van het nieuwe tijdperk bij Newcastle kunnen worden. Om Trippier zelf te overtuigen zou de club bereid zijn om diep in de buidel te tasten. Naar verluidt kan hij maar liefst 145.000 euro per week gaan verdienen.

Ajax heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een fraaie aanwinst. Zo maakten de Amsterdammers vrijdagnamiddag de terugkeer van Brian Brobbey bekend. De 19-jarige spits wordt een halfjaartje gehuurd van RB Leipzig, er is wel geen sprake van een aankoopoptie. Brobbey is ook een jeugdproduct van Ajax en keert enkele maanden na zijn vertrek dus alweer terug naar de Johan Cruijff ArenA.

LEES OOK: 'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

401
401
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

41
41
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

7
7
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

33
33
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

37
37
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

60
60
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

339
339
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

193
193
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

107
107
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

89
89
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

347
347
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

467
467
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

304
304
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

124
124
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

92
92
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

77
77
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

138
138
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1296
1296
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

77
77
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

185
185
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

317
317
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

48
48
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

77
77
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

195
195

Meer sportnieuws