TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief"

564 stemmen
TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft een nieuwe rechtsback in vizier. De Italiaanse journalist Gianluigi Longari meldt immers dat RSCA bij AS Roma geïnformeerd heeft naar de voorwaarden voor Bryan Reynolds. De 20-jarige Amerikaan komt in de Italiaanse hoofdstad amper aan de bak en mag daarom op huurbasis weg. Ook Club Brugge, dat in januari 2021 al een nadrukkelijke poging waagde om hem binnen te halen, werd de voorbije dagen al genoemd. Daarnaast zou Paars-Wit ook dicht bij de komst staan van het Peruviaanse talent Percy Riza.

Deniz Undav is bezig aan een superseizoen bij Union SG en kan logischerwijs dus rekenen op de nodige belangstelling. De aanvaller van de Brusselaars kan volgens Tuttomercatoweb rekenen op interesse van Sampdoria, Genoa en Bologna. De drie Italiaanse clubs zouden hem maar al te graag vastleggen en volgens bepaalde Italiaanse media zou hij 2 miljoen euro moeten kosten, maar daarvoor zal Union zijn topschutter zeker niet laten gaan.

Bij AA Gent lopen na dit seizoen heel wat contracten af. Eén van de ervaren sterkhouders van de ploeg gaat volgens La Capitale wellicht geen nieuwe overeenkomst krijgen. De Waalse krant meldt namelijk dat de kans zeer klein is dat Laurent Depoitre volgend seizoen nog voor Gent gaat spelen. Onlangs liet de aanvaller ook al weten dat hij nog geen gesprekken voerde met het bestuur omtrent een nieuw contract, nochtans is hij bezig aan een sterk seizoen.

Anthony Limbombe zit al een tijdje op een zijspoor bij FC Nantes. Maar mogelijk keert hij weldra terug naar de Jupiler Pro League. Volgens MSV Foot ziet Zulte Waregem zijn komst wel zitten. Essevee kan alle versterking gebruiken in de strijd om het behoud en kersvers T1 Timmy Simons kent Limbombe goed, want ze waren in Brugge nog ploegmaats. Van een akkoord is evenwel nog geen sprake. Zijn hoge salaris kan een struikelblok vormen.

BUITENLAND
FC Barcelona wil heel wat overbodige spelers van de hand doen om op die manier budget vrij te maken voor versterkingen. Eén van de spelers die al even weg mag, is Samuel Umtiti. De Franse verdediger komt nog amper aan spelen toe in de Catalaanse hoofdstad. Even werd gespeculeerd over een ontbinding van zijn contract, maar mogelijk hoeft het niet eens zover te komen. Zo zou Newcastle United interesse tonen om hem in januari over te nemen.

De steenrijke Engelsen hebben echter nog meer grote plannen. Zo zou het vizier ook op Kieran Trippier gericht zijn. De Engelse international is momenteel aan de slag bij Atlético Madrid, maar zou een terugkeer naar zijn vaderland best zien zitten. Volgens The Daily Mail zou hij wel eens de eerste aanwinst van het nieuwe tijdperk bij Newcastle kunnen worden. Om Trippier zelf te overtuigen zou de club bereid zijn om diep in de buidel te tasten. Naar verluidt kan hij maar liefst 145.000 euro per week gaan verdienen.

Ajax heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een fraaie aanwinst. Zo maakten de Amsterdammers vrijdagnamiddag de terugkeer van Brian Brobbey bekend. De 19-jarige spits wordt een halfjaartje gehuurd van RB Leipzig, er is wel geen sprake van een aankoopoptie. Brobbey is ook een jeugdproduct van Ajax en keert enkele maanden na zijn vertrek dus alweer terug naar de Johan Cruijff ArenA.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

432
432
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

17
17
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

129
129
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

72
72
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

330
330
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

386
386
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

65
65
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

112
112
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

621
621
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

80
80
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

63
63
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

135
135
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

107
107
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

95
95
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

137
137
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

46
46
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

215
215
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

269
269
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

631
631
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

200
200

Meer sportnieuws