TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief"

door
TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft een nieuwe rechtsback in vizier. De Italiaanse journalist Gianluigi Longari meldt immers dat RSCA bij AS Roma geïnformeerd heeft naar de voorwaarden voor Bryan Reynolds. De 20-jarige Amerikaan komt in de Italiaanse hoofdstad amper aan de bak en mag daarom op huurbasis weg. Ook Club Brugge, dat in januari 2021 al een nadrukkelijke poging waagde om hem binnen te halen, werd de voorbije dagen al genoemd. Daarnaast zou Paars-Wit ook dicht bij de komst staan van het Peruviaanse talent Percy Riza.

Deniz Undav is bezig aan een superseizoen bij Union SG en kan logischerwijs dus rekenen op de nodige belangstelling. De aanvaller van de Brusselaars kan volgens Tuttomercatoweb rekenen op interesse van Sampdoria, Genoa en Bologna. De drie Italiaanse clubs zouden hem maar al te graag vastleggen en volgens bepaalde Italiaanse media zou hij 2 miljoen euro moeten kosten, maar daarvoor zal Union zijn topschutter zeker niet laten gaan.

Bij AA Gent lopen na dit seizoen heel wat contracten af. Eén van de ervaren sterkhouders van de ploeg gaat volgens La Capitale wellicht geen nieuwe overeenkomst krijgen. De Waalse krant meldt namelijk dat de kans zeer klein is dat Laurent Depoitre volgend seizoen nog voor Gent gaat spelen. Onlangs liet de aanvaller ook al weten dat hij nog geen gesprekken voerde met het bestuur omtrent een nieuw contract, nochtans is hij bezig aan een sterk seizoen.

Anthony Limbombe zit al een tijdje op een zijspoor bij FC Nantes. Maar mogelijk keert hij weldra terug naar de Jupiler Pro League. Volgens MSV Foot ziet Zulte Waregem zijn komst wel zitten. Essevee kan alle versterking gebruiken in de strijd om het behoud en kersvers T1 Timmy Simons kent Limbombe goed, want ze waren in Brugge nog ploegmaats. Van een akkoord is evenwel nog geen sprake. Zijn hoge salaris kan een struikelblok vormen.

BUITENLAND
FC Barcelona wil heel wat overbodige spelers van de hand doen om op die manier budget vrij te maken voor versterkingen. Eén van de spelers die al even weg mag, is Samuel Umtiti. De Franse verdediger komt nog amper aan spelen toe in de Catalaanse hoofdstad. Even werd gespeculeerd over een ontbinding van zijn contract, maar mogelijk hoeft het niet eens zover te komen. Zo zou Newcastle United interesse tonen om hem in januari over te nemen.

De steenrijke Engelsen hebben echter nog meer grote plannen. Zo zou het vizier ook op Kieran Trippier gericht zijn. De Engelse international is momenteel aan de slag bij Atlético Madrid, maar zou een terugkeer naar zijn vaderland best zien zitten. Volgens The Daily Mail zou hij wel eens de eerste aanwinst van het nieuwe tijdperk bij Newcastle kunnen worden. Om Trippier zelf te overtuigen zou de club bereid zijn om diep in de buidel te tasten. Naar verluidt kan hij maar liefst 145.000 euro per week gaan verdienen.

Ajax heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een fraaie aanwinst. Zo maakten de Amsterdammers vrijdagnamiddag de terugkeer van Brian Brobbey bekend. De 19-jarige spits wordt een halfjaartje gehuurd van RB Leipzig, er is wel geen sprake van een aankoopoptie. Brobbey is ook een jeugdproduct van Ajax en keert enkele maanden na zijn vertrek dus alweer terug naar de Johan Cruijff ArenA.

LEES OOK: Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

18
18
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

30
30
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

35
35
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

30
30
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

37
37
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

178
178
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

96
96
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

85
85
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

31
31
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

251
251
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

43
43
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

89
89
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

42
42
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

379
379
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

538
538
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

364
364
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

458
458
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

174
174
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

262
262
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

189
189
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

191
191
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

155
155
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

381
381
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

100
100

Meer sportnieuws