TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief"

564 stemmen
TU: 'Anderlecht strijdt met Club, Newcastle start offensief

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft een nieuwe rechtsback in vizier. De Italiaanse journalist Gianluigi Longari meldt immers dat RSCA bij AS Roma geïnformeerd heeft naar de voorwaarden voor Bryan Reynolds. De 20-jarige Amerikaan komt in de Italiaanse hoofdstad amper aan de bak en mag daarom op huurbasis weg. Ook Club Brugge, dat in januari 2021 al een nadrukkelijke poging waagde om hem binnen te halen, werd de voorbije dagen al genoemd. Daarnaast zou Paars-Wit ook dicht bij de komst staan van het Peruviaanse talent Percy Riza.

Deniz Undav is bezig aan een superseizoen bij Union SG en kan logischerwijs dus rekenen op de nodige belangstelling. De aanvaller van de Brusselaars kan volgens Tuttomercatoweb rekenen op interesse van Sampdoria, Genoa en Bologna. De drie Italiaanse clubs zouden hem maar al te graag vastleggen en volgens bepaalde Italiaanse media zou hij 2 miljoen euro moeten kosten, maar daarvoor zal Union zijn topschutter zeker niet laten gaan.

Bij AA Gent lopen na dit seizoen heel wat contracten af. Eén van de ervaren sterkhouders van de ploeg gaat volgens La Capitale wellicht geen nieuwe overeenkomst krijgen. De Waalse krant meldt namelijk dat de kans zeer klein is dat Laurent Depoitre volgend seizoen nog voor Gent gaat spelen. Onlangs liet de aanvaller ook al weten dat hij nog geen gesprekken voerde met het bestuur omtrent een nieuw contract, nochtans is hij bezig aan een sterk seizoen.

Anthony Limbombe zit al een tijdje op een zijspoor bij FC Nantes. Maar mogelijk keert hij weldra terug naar de Jupiler Pro League. Volgens MSV Foot ziet Zulte Waregem zijn komst wel zitten. Essevee kan alle versterking gebruiken in de strijd om het behoud en kersvers T1 Timmy Simons kent Limbombe goed, want ze waren in Brugge nog ploegmaats. Van een akkoord is evenwel nog geen sprake. Zijn hoge salaris kan een struikelblok vormen.

BUITENLAND
FC Barcelona wil heel wat overbodige spelers van de hand doen om op die manier budget vrij te maken voor versterkingen. Eén van de spelers die al even weg mag, is Samuel Umtiti. De Franse verdediger komt nog amper aan spelen toe in de Catalaanse hoofdstad. Even werd gespeculeerd over een ontbinding van zijn contract, maar mogelijk hoeft het niet eens zover te komen. Zo zou Newcastle United interesse tonen om hem in januari over te nemen.

De steenrijke Engelsen hebben echter nog meer grote plannen. Zo zou het vizier ook op Kieran Trippier gericht zijn. De Engelse international is momenteel aan de slag bij Atlético Madrid, maar zou een terugkeer naar zijn vaderland best zien zitten. Volgens The Daily Mail zou hij wel eens de eerste aanwinst van het nieuwe tijdperk bij Newcastle kunnen worden. Om Trippier zelf te overtuigen zou de club bereid zijn om diep in de buidel te tasten. Naar verluidt kan hij maar liefst 145.000 euro per week gaan verdienen.

Ajax heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een fraaie aanwinst. Zo maakten de Amsterdammers vrijdagnamiddag de terugkeer van Brian Brobbey bekend. De 19-jarige spits wordt een halfjaartje gehuurd van RB Leipzig, er is wel geen sprake van een aankoopoptie. Brobbey is ook een jeugdproduct van Ajax en keert enkele maanden na zijn vertrek dus alweer terug naar de Johan Cruijff ArenA.

LEES OOK: AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

40
40
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

33
33
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

62
62
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

48
48
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

19
19
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

137
137
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

263
263
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

931
931
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

594
594
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1026
1026
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws