'Xavi wil absoluut oude bekende Real Madrid'

312 stemmen
'Xavi wil absoluut oude bekende Real Madrid'

FC Barcelona lijkt grootse plannen te hebben op de transfermarkt. Het tastte al zeer diep in de buidel om Ferran Torres weg te plukken bij Manchester City, maar daar zal het niet bij blijven. Er lijken nog enkele aanwinsten in de pijplijn te zitten en daarbij gaat Barça vooral de Spaanse toer op. Na Cesar Azpilicueta en José Gaya zouden ze immers nog een derde Spaanse international op hun lijstje gezet hebben.


Volgens AS dringt trainer Xavi in hoogsteigen persoon immers aan op de komst van niemand minder dan Alvaro Morata. Een transfer zou in Spanje voor de nodige deining zorgen, want de 29-jarige spits heeft natuurlijk een nadrukkelijk verleden bij aartsrivaal Real Madrid. Morata doorliep de jeugdopleiding bij de Koninklijke en speelde er ook twee periodes in het A-elftal, in de seizoenen 2013/14 en 2016/17.

Tegenwoordig komt Morata ook al voor de tweede keer in zijn carrière uit voor Juventus, dat het tegenwoordig financieel ook niet al te breed heeft. Van die situatie zou Barça willen profiteren. Alleen lijkt het niet evident te gaan worden om tot een deal voor Morata te komen, want dan zal er ook een akkoord gevonden moeten worden met Atletico Madrid. De Spaanse kampioen is nog altijd de moederclub van Morata en verhuurt hem met aankoopoptie aan Juve. De banden tussen die clubs zijn wel goed na de recente transfers van Luis Suarez en Antoine Griezmann.

CONTACT
De eerste contacten tussen Barça en Morata zouden alvast gelegd zijn, waarbij het Xavi zelf zou zijn die het initiatief genomen heeft. Er is echter nog een ander obstakel voor een transfer van de spits, die ook nog voor Chelsea uitkwam. Barça moet immers eerst nog enkele spelers verkopen en zijn loonmassa doen zakken vooraleer het de financiële ruimte heeft om Morata aan zijn selectie toe te voegen.

LEES OOK: Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

Zou Morata een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

6
6
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

33
33
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

16
16
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

11
11
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

84
84
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

118
118
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

136
136
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

97
97
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

101
101
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

95
95
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

208
208
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

41
41
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

153
153
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

334
334
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

382
382
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

360
360
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

67
67
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

116
116
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

131
131

Meer sportnieuws