TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

door
TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge huurt Wesley Moraes sinds de zomer van zijn moederclub Aston Villa. Maar de spits sukkelde met zijn blessure en werd door Philippe Clement amper gebruikt. Daarom gaat hij tijdens de winterstop op zoek naar een nieuwe club om zijn huurbeurt voort te zetten. Dat bevestigt nu ook zijn makelaar Paulo Nehmy in een interview met het Braziliaanse Globo.

Blauw-Zwart zou volgens Het Laatste Nieuws Mauricio Cuevas weggeplukt hebben bij LA Galaxy. De rechtsachter van Mexicaanse origine komt transfervrij over. Daar speelde hij in het tweede elftal en doorliep hij de jeugd. Cuevas - een vrijschopspecialist - zou in principe bij Club NXT terechtkomen. Club heeft de transfer zelf wel nog niet bevestigd.

Middenvelder Theo Leoni (21) heeft zijn contract bij RSC Anderlecht met twee jaar verlengd. Dat meldt de club op haar website. Leoni - kapitein van de U21 - staat nu tot juni 2024 onder contract in het Lotto Park. In zijn overeenkomst werd bovendien een optie op twee bijkomende jaren opgenomen.

Volgens Turkse media zal Christian Luyindama op huurbasis terugkeren naar Standard. De Congolese verdediger kende veel blessureleed en zat ook vaak op de bank bij zijn huidige club Galatasaray. De Turken willen hem bij Standard weer ritme laten opdoen, om hem komende zomer zo definitief van de hand te kunnen doen.

La Capitale weet dat Standard er ook even aan dacht om Adrien Trebel terug te halen. Dat zou uiteraard gebeuren via Mogi Bayat. Uiteindelijk hebben de Rouches beslist om toch geen concrete actie te ondernemen om de middenvelder terug naar Luik te halen. Het zou een vreemde transfer zijn, want Trebel is sinds zijn vertrek naar RSCA nog steeds persona non grata bij de Standard-fans.

Beerschot wil graag zaakjes doen met Sporting Charleroi. De club hoopte de 30-jarige flankaanvaller Mamadou Fall te halen, maar die heeft volgens La Dernière Heure geen interesse. Hij geniet belangstelling vanuit het Midden-Oosten en Turkije en hij wil graag de stap naar het buitenland zetten. Charleroi hoopt nog een kleine som te vangen.

Volgens Het Nieuwsblad wil KV Oostende Tatsuhiro Sakamoto binnenhalen. Dat is een flankaanvaller die tot eind januari 2022 een contract heeft bij Cerezo Osaka. Volgens de krant zijn de onderhandelingen tussen de club en de speler al vergevorderd.

Zulte Waregem dreigt een belangrijke pion te verliezen. Zo meldt The Daily Mail dat Cameron Humphreys-Grant wel eens snel zou kunnen terugkeren naar Engeland. De 23-jarige Engelsman zou zich namelijk in de kijker hebben gespeeld van enkele clubs uit de Championship, meer bepaald Cardiff, Birmingham, Blackburn, Coventry en Derby County. Ook vanuit Duitsland (Hannover 96) en Schotland (Hearts) zou belangstelling heersen.

BUITENLAND

Ferran Torres verlaat Manchester City en trekt naar FC Barcelona. Dat geraakte officieel bekend. De spanjaard tekent voor vijf jaar in Catalonië en kost 55 miljoen euro. Hij heeft een opstapclausule van 1 miljard euro (!) in zijn contract staan. De Spaanse winger was een van de wensen van trainer Xavi om zijn aanval te versterken.

Volgens Barça-watcher Gerard Romero is ook César Azpilicueta op weg is naar Camp Nou. De ervaren aanvoerder van Chelsea FC zou wel pas na het seizoen overkomen, in dat geval kan hij immers transfervrij de overstap maken. Romero stelt dat er inmiddels sprake is van een principe-akkoord, er zouden enkel nog wat persoonlijke details uitgeklaard moeten worden. Mundo Deportivo noemt ook Andreas Christensen, Antonio Rüdiger en Luiz Felipe om de verdediging te versterken in de toekomst.

Kylian Mbappé wordt al een tijdje gelinkt aan Real Madrid. Het bestuur van de Koninklijke is grote fan en doet er alles aan om financiële ruimte te maken voor zijn komst. Die overgang zit er volgens de woorden van Mbappé niet meteen aan te komen, kon Italiaans journalist Fabrizio Romano afleiden uit een interview. Mbappé gaf daarin aan dat hij het seizoen zal afmaken als PSG speler en in januari niet naar Real gaat.

Ondertussen is PSG verlost geraakt van een overbodige kracht. Zo trekt Rafinha tot het einde van het seizoen op huurbasis naar Real Sociedad. De 28-jarige Rafinha ligt nog tot medio 2023 onder contract bij PSG, dat hem in 2020 voor 1,5 miljoen euro had overgenomen van FC Barcelona. Hij speelde eerder ook al voor Internazionale en Celta de Vigo.

Lorenzo Insigne zou Napoli wel eens kunnen verlaten. HIj zou een stevig aanbod op zak hebben van MLS-club Toronto FC. Hij zou er volgens Fabrizio Romano 11 miljoen euro per jaar kunnen opstrijken en een contract kunnen tekenen van vijf en half jaar. Aan bonussen zou er 4,5 miljoen euro klaarliggen. Volgens Sky Italia willen de Canadezen Insigne deze winter al, maar de speler ziet meer iets in een overgang in de zomer.

Juventus zou Matthijs de Ligt op de transferlijst gezet hebben. De topclub zou de Nederlander voor een gigasom willen verkopen, meldt La Repubblica. Juve mikt op afnemers als PSG, Chelsea of Bayern München. Op die manier wil de club het nodige geld bijeenharken om haar ploeg gericht te versterken.

Bij Ajax verandert niet alles in goud. De Amsterdammers willen af van de Braziliaanse flankaanvaller David Neres en Shakhtar Donetsk duwt door. De Oekraïense club zou een bod van ongeveer 15 miljoen euro hebben gedaan met een doorverkooppercentage. Ajax zou verlies boeken, want het betaalde zelf ooit 22 miljoen voor de speler.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Zal Ferran Torres dé aanvalsleider worden van Barça?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

2
2
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

42
42
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

75
75
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

53
53
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

102
102
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

138
138
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

91
91
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

144
144
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

226
226
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

170
170
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

462
462
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

178
178
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

286
286
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

291
291
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

316
316
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

219
219
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

136
136
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

168
168
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

83
83
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

177
177
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

252
252
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1442
1442

Meer sportnieuws