TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

door
TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge huurt Wesley Moraes sinds de zomer van zijn moederclub Aston Villa. Maar de spits sukkelde met zijn blessure en werd door Philippe Clement amper gebruikt. Daarom gaat hij tijdens de winterstop op zoek naar een nieuwe club om zijn huurbeurt voort te zetten. Dat bevestigt nu ook zijn makelaar Paulo Nehmy in een interview met het Braziliaanse Globo.

Blauw-Zwart zou volgens Het Laatste Nieuws Mauricio Cuevas weggeplukt hebben bij LA Galaxy. De rechtsachter van Mexicaanse origine komt transfervrij over. Daar speelde hij in het tweede elftal en doorliep hij de jeugd. Cuevas - een vrijschopspecialist - zou in principe bij Club NXT terechtkomen. Club heeft de transfer zelf wel nog niet bevestigd.

Middenvelder Theo Leoni (21) heeft zijn contract bij RSC Anderlecht met twee jaar verlengd. Dat meldt de club op haar website. Leoni - kapitein van de U21 - staat nu tot juni 2024 onder contract in het Lotto Park. In zijn overeenkomst werd bovendien een optie op twee bijkomende jaren opgenomen.

Volgens Turkse media zal Christian Luyindama op huurbasis terugkeren naar Standard. De Congolese verdediger kende veel blessureleed en zat ook vaak op de bank bij zijn huidige club Galatasaray. De Turken willen hem bij Standard weer ritme laten opdoen, om hem komende zomer zo definitief van de hand te kunnen doen.

La Capitale weet dat Standard er ook even aan dacht om Adrien Trebel terug te halen. Dat zou uiteraard gebeuren via Mogi Bayat. Uiteindelijk hebben de Rouches beslist om toch geen concrete actie te ondernemen om de middenvelder terug naar Luik te halen. Het zou een vreemde transfer zijn, want Trebel is sinds zijn vertrek naar RSCA nog steeds persona non grata bij de Standard-fans.

Beerschot wil graag zaakjes doen met Sporting Charleroi. De club hoopte de 30-jarige flankaanvaller Mamadou Fall te halen, maar die heeft volgens La Dernière Heure geen interesse. Hij geniet belangstelling vanuit het Midden-Oosten en Turkije en hij wil graag de stap naar het buitenland zetten. Charleroi hoopt nog een kleine som te vangen.

Volgens Het Nieuwsblad wil KV Oostende Tatsuhiro Sakamoto binnenhalen. Dat is een flankaanvaller die tot eind januari 2022 een contract heeft bij Cerezo Osaka. Volgens de krant zijn de onderhandelingen tussen de club en de speler al vergevorderd.

Zulte Waregem dreigt een belangrijke pion te verliezen. Zo meldt The Daily Mail dat Cameron Humphreys-Grant wel eens snel zou kunnen terugkeren naar Engeland. De 23-jarige Engelsman zou zich namelijk in de kijker hebben gespeeld van enkele clubs uit de Championship, meer bepaald Cardiff, Birmingham, Blackburn, Coventry en Derby County. Ook vanuit Duitsland (Hannover 96) en Schotland (Hearts) zou belangstelling heersen.

BUITENLAND

Ferran Torres verlaat Manchester City en trekt naar FC Barcelona. Dat geraakte officieel bekend. De spanjaard tekent voor vijf jaar in Catalonië en kost 55 miljoen euro. Hij heeft een opstapclausule van 1 miljard euro (!) in zijn contract staan. De Spaanse winger was een van de wensen van trainer Xavi om zijn aanval te versterken.

Volgens Barça-watcher Gerard Romero is ook César Azpilicueta op weg is naar Camp Nou. De ervaren aanvoerder van Chelsea FC zou wel pas na het seizoen overkomen, in dat geval kan hij immers transfervrij de overstap maken. Romero stelt dat er inmiddels sprake is van een principe-akkoord, er zouden enkel nog wat persoonlijke details uitgeklaard moeten worden. Mundo Deportivo noemt ook Andreas Christensen, Antonio Rüdiger en Luiz Felipe om de verdediging te versterken in de toekomst.

Kylian Mbappé wordt al een tijdje gelinkt aan Real Madrid. Het bestuur van de Koninklijke is grote fan en doet er alles aan om financiële ruimte te maken voor zijn komst. Die overgang zit er volgens de woorden van Mbappé niet meteen aan te komen, kon Italiaans journalist Fabrizio Romano afleiden uit een interview. Mbappé gaf daarin aan dat hij het seizoen zal afmaken als PSG speler en in januari niet naar Real gaat.

Ondertussen is PSG verlost geraakt van een overbodige kracht. Zo trekt Rafinha tot het einde van het seizoen op huurbasis naar Real Sociedad. De 28-jarige Rafinha ligt nog tot medio 2023 onder contract bij PSG, dat hem in 2020 voor 1,5 miljoen euro had overgenomen van FC Barcelona. Hij speelde eerder ook al voor Internazionale en Celta de Vigo.

Lorenzo Insigne zou Napoli wel eens kunnen verlaten. HIj zou een stevig aanbod op zak hebben van MLS-club Toronto FC. Hij zou er volgens Fabrizio Romano 11 miljoen euro per jaar kunnen opstrijken en een contract kunnen tekenen van vijf en half jaar. Aan bonussen zou er 4,5 miljoen euro klaarliggen. Volgens Sky Italia willen de Canadezen Insigne deze winter al, maar de speler ziet meer iets in een overgang in de zomer.

Juventus zou Matthijs de Ligt op de transferlijst gezet hebben. De topclub zou de Nederlander voor een gigasom willen verkopen, meldt La Repubblica. Juve mikt op afnemers als PSG, Chelsea of Bayern München. Op die manier wil de club het nodige geld bijeenharken om haar ploeg gericht te versterken.

Bij Ajax verandert niet alles in goud. De Amsterdammers willen af van de Braziliaanse flankaanvaller David Neres en Shakhtar Donetsk duwt door. De Oekraïense club zou een bod van ongeveer 15 miljoen euro hebben gedaan met een doorverkooppercentage. Ajax zou verlies boeken, want het betaalde zelf ooit 22 miljoen voor de speler.

LEES OOK: 'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Zal Ferran Torres dé aanvalsleider worden van Barça?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

65
65
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

95
95
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

152
152
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

309
309
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

112
112
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

53
53
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

553
553
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

314
314
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

132
132
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

311
311
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

865
865
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

341
341
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

229
229
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

344
344
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

173
173
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

333
333
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws