TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

245 stemmen
TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge huurt Wesley Moraes sinds de zomer van zijn moederclub Aston Villa. Maar de spits sukkelde met zijn blessure en werd door Philippe Clement amper gebruikt. Daarom gaat hij tijdens de winterstop op zoek naar een nieuwe club om zijn huurbeurt voort te zetten. Dat bevestigt nu ook zijn makelaar Paulo Nehmy in een interview met het Braziliaanse Globo.

Blauw-Zwart zou volgens Het Laatste Nieuws Mauricio Cuevas weggeplukt hebben bij LA Galaxy. De rechtsachter van Mexicaanse origine komt transfervrij over. Daar speelde hij in het tweede elftal en doorliep hij de jeugd. Cuevas - een vrijschopspecialist - zou in principe bij Club NXT terechtkomen. Club heeft de transfer zelf wel nog niet bevestigd.

Middenvelder Theo Leoni (21) heeft zijn contract bij RSC Anderlecht met twee jaar verlengd. Dat meldt de club op haar website. Leoni - kapitein van de U21 - staat nu tot juni 2024 onder contract in het Lotto Park. In zijn overeenkomst werd bovendien een optie op twee bijkomende jaren opgenomen.

Volgens Turkse media zal Christian Luyindama op huurbasis terugkeren naar Standard. De Congolese verdediger kende veel blessureleed en zat ook vaak op de bank bij zijn huidige club Galatasaray. De Turken willen hem bij Standard weer ritme laten opdoen, om hem komende zomer zo definitief van de hand te kunnen doen.

La Capitale weet dat Standard er ook even aan dacht om Adrien Trebel terug te halen. Dat zou uiteraard gebeuren via Mogi Bayat. Uiteindelijk hebben de Rouches beslist om toch geen concrete actie te ondernemen om de middenvelder terug naar Luik te halen. Het zou een vreemde transfer zijn, want Trebel is sinds zijn vertrek naar RSCA nog steeds persona non grata bij de Standard-fans.

Beerschot wil graag zaakjes doen met Sporting Charleroi. De club hoopte de 30-jarige flankaanvaller Mamadou Fall te halen, maar die heeft volgens La Dernière Heure geen interesse. Hij geniet belangstelling vanuit het Midden-Oosten en Turkije en hij wil graag de stap naar het buitenland zetten. Charleroi hoopt nog een kleine som te vangen.

Volgens Het Nieuwsblad wil KV Oostende Tatsuhiro Sakamoto binnenhalen. Dat is een flankaanvaller die tot eind januari 2022 een contract heeft bij Cerezo Osaka. Volgens de krant zijn de onderhandelingen tussen de club en de speler al vergevorderd.

Zulte Waregem dreigt een belangrijke pion te verliezen. Zo meldt The Daily Mail dat Cameron Humphreys-Grant wel eens snel zou kunnen terugkeren naar Engeland. De 23-jarige Engelsman zou zich namelijk in de kijker hebben gespeeld van enkele clubs uit de Championship, meer bepaald Cardiff, Birmingham, Blackburn, Coventry en Derby County. Ook vanuit Duitsland (Hannover 96) en Schotland (Hearts) zou belangstelling heersen.

BUITENLAND

Ferran Torres verlaat Manchester City en trekt naar FC Barcelona. Dat geraakte officieel bekend. De spanjaard tekent voor vijf jaar in Catalonië en kost 55 miljoen euro. Hij heeft een opstapclausule van 1 miljard euro (!) in zijn contract staan. De Spaanse winger was een van de wensen van trainer Xavi om zijn aanval te versterken.

Volgens Barça-watcher Gerard Romero is ook César Azpilicueta op weg is naar Camp Nou. De ervaren aanvoerder van Chelsea FC zou wel pas na het seizoen overkomen, in dat geval kan hij immers transfervrij de overstap maken. Romero stelt dat er inmiddels sprake is van een principe-akkoord, er zouden enkel nog wat persoonlijke details uitgeklaard moeten worden. Mundo Deportivo noemt ook Andreas Christensen, Antonio Rüdiger en Luiz Felipe om de verdediging te versterken in de toekomst.

Kylian Mbappé wordt al een tijdje gelinkt aan Real Madrid. Het bestuur van de Koninklijke is grote fan en doet er alles aan om financiële ruimte te maken voor zijn komst. Die overgang zit er volgens de woorden van Mbappé niet meteen aan te komen, kon Italiaans journalist Fabrizio Romano afleiden uit een interview. Mbappé gaf daarin aan dat hij het seizoen zal afmaken als PSG speler en in januari niet naar Real gaat.

Ondertussen is PSG verlost geraakt van een overbodige kracht. Zo trekt Rafinha tot het einde van het seizoen op huurbasis naar Real Sociedad. De 28-jarige Rafinha ligt nog tot medio 2023 onder contract bij PSG, dat hem in 2020 voor 1,5 miljoen euro had overgenomen van FC Barcelona. Hij speelde eerder ook al voor Internazionale en Celta de Vigo.

Lorenzo Insigne zou Napoli wel eens kunnen verlaten. HIj zou een stevig aanbod op zak hebben van MLS-club Toronto FC. Hij zou er volgens Fabrizio Romano 11 miljoen euro per jaar kunnen opstrijken en een contract kunnen tekenen van vijf en half jaar. Aan bonussen zou er 4,5 miljoen euro klaarliggen. Volgens Sky Italia willen de Canadezen Insigne deze winter al, maar de speler ziet meer iets in een overgang in de zomer.

Juventus zou Matthijs de Ligt op de transferlijst gezet hebben. De topclub zou de Nederlander voor een gigasom willen verkopen, meldt La Repubblica. Juve mikt op afnemers als PSG, Chelsea of Bayern München. Op die manier wil de club het nodige geld bijeenharken om haar ploeg gericht te versterken.

Bij Ajax verandert niet alles in goud. De Amsterdammers willen af van de Braziliaanse flankaanvaller David Neres en Shakhtar Donetsk duwt door. De Oekraïense club zou een bod van ongeveer 15 miljoen euro hebben gedaan met een doorverkooppercentage. Ajax zou verlies boeken, want het betaalde zelf ooit 22 miljoen voor de speler.

LEES OOK: 'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

🚀

Zal Ferran Torres dé aanvalsleider worden van Barça?

Meest recent

Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

0
0
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

82
82
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

66
66
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

76
76
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

47
47
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

60
60
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

96
96
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

70
70
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

73
73
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

355
355
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

98
98
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

110
110
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

250
250
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

150
150
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

349
349
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

209
209
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

153
153
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

432
432
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

135
135
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

323
323
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

136
136
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

305
305
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

253
253
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

336
336

Meer sportnieuws