TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

245
TU: 'Club heeft beet, Barça strikt gedroomde aanvaller'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge huurt Wesley Moraes sinds de zomer van zijn moederclub Aston Villa. Maar de spits sukkelde met zijn blessure en werd door Philippe Clement amper gebruikt. Daarom gaat hij tijdens de winterstop op zoek naar een nieuwe club om zijn huurbeurt voort te zetten. Dat bevestigt nu ook zijn makelaar Paulo Nehmy in een interview met het Braziliaanse Globo.

Blauw-Zwart zou volgens Het Laatste Nieuws Mauricio Cuevas weggeplukt hebben bij LA Galaxy. De rechtsachter van Mexicaanse origine komt transfervrij over. Daar speelde hij in het tweede elftal en doorliep hij de jeugd. Cuevas - een vrijschopspecialist - zou in principe bij Club NXT terechtkomen. Club heeft de transfer zelf wel nog niet bevestigd.

Middenvelder Theo Leoni (21) heeft zijn contract bij RSC Anderlecht met twee jaar verlengd. Dat meldt de club op haar website. Leoni - kapitein van de U21 - staat nu tot juni 2024 onder contract in het Lotto Park. In zijn overeenkomst werd bovendien een optie op twee bijkomende jaren opgenomen.

Volgens Turkse media zal Christian Luyindama op huurbasis terugkeren naar Standard. De Congolese verdediger kende veel blessureleed en zat ook vaak op de bank bij zijn huidige club Galatasaray. De Turken willen hem bij Standard weer ritme laten opdoen, om hem komende zomer zo definitief van de hand te kunnen doen.

La Capitale weet dat Standard er ook even aan dacht om Adrien Trebel terug te halen. Dat zou uiteraard gebeuren via Mogi Bayat. Uiteindelijk hebben de Rouches beslist om toch geen concrete actie te ondernemen om de middenvelder terug naar Luik te halen. Het zou een vreemde transfer zijn, want Trebel is sinds zijn vertrek naar RSCA nog steeds persona non grata bij de Standard-fans.

Beerschot wil graag zaakjes doen met Sporting Charleroi. De club hoopte de 30-jarige flankaanvaller Mamadou Fall te halen, maar die heeft volgens La Dernière Heure geen interesse. Hij geniet belangstelling vanuit het Midden-Oosten en Turkije en hij wil graag de stap naar het buitenland zetten. Charleroi hoopt nog een kleine som te vangen.

Volgens Het Nieuwsblad wil KV Oostende Tatsuhiro Sakamoto binnenhalen. Dat is een flankaanvaller die tot eind januari 2022 een contract heeft bij Cerezo Osaka. Volgens de krant zijn de onderhandelingen tussen de club en de speler al vergevorderd.

Zulte Waregem dreigt een belangrijke pion te verliezen. Zo meldt The Daily Mail dat Cameron Humphreys-Grant wel eens snel zou kunnen terugkeren naar Engeland. De 23-jarige Engelsman zou zich namelijk in de kijker hebben gespeeld van enkele clubs uit de Championship, meer bepaald Cardiff, Birmingham, Blackburn, Coventry en Derby County. Ook vanuit Duitsland (Hannover 96) en Schotland (Hearts) zou belangstelling heersen.

BUITENLAND

Ferran Torres verlaat Manchester City en trekt naar FC Barcelona. Dat geraakte officieel bekend. De spanjaard tekent voor vijf jaar in Catalonië en kost 55 miljoen euro. Hij heeft een opstapclausule van 1 miljard euro (!) in zijn contract staan. De Spaanse winger was een van de wensen van trainer Xavi om zijn aanval te versterken.

Volgens Barça-watcher Gerard Romero is ook César Azpilicueta op weg is naar Camp Nou. De ervaren aanvoerder van Chelsea FC zou wel pas na het seizoen overkomen, in dat geval kan hij immers transfervrij de overstap maken. Romero stelt dat er inmiddels sprake is van een principe-akkoord, er zouden enkel nog wat persoonlijke details uitgeklaard moeten worden. Mundo Deportivo noemt ook Andreas Christensen, Antonio Rüdiger en Luiz Felipe om de verdediging te versterken in de toekomst.

Kylian Mbappé wordt al een tijdje gelinkt aan Real Madrid. Het bestuur van de Koninklijke is grote fan en doet er alles aan om financiële ruimte te maken voor zijn komst. Die overgang zit er volgens de woorden van Mbappé niet meteen aan te komen, kon Italiaans journalist Fabrizio Romano afleiden uit een interview. Mbappé gaf daarin aan dat hij het seizoen zal afmaken als PSG speler en in januari niet naar Real gaat.

Ondertussen is PSG verlost geraakt van een overbodige kracht. Zo trekt Rafinha tot het einde van het seizoen op huurbasis naar Real Sociedad. De 28-jarige Rafinha ligt nog tot medio 2023 onder contract bij PSG, dat hem in 2020 voor 1,5 miljoen euro had overgenomen van FC Barcelona. Hij speelde eerder ook al voor Internazionale en Celta de Vigo.

Lorenzo Insigne zou Napoli wel eens kunnen verlaten. HIj zou een stevig aanbod op zak hebben van MLS-club Toronto FC. Hij zou er volgens Fabrizio Romano 11 miljoen euro per jaar kunnen opstrijken en een contract kunnen tekenen van vijf en half jaar. Aan bonussen zou er 4,5 miljoen euro klaarliggen. Volgens Sky Italia willen de Canadezen Insigne deze winter al, maar de speler ziet meer iets in een overgang in de zomer.

Juventus zou Matthijs de Ligt op de transferlijst gezet hebben. De topclub zou de Nederlander voor een gigasom willen verkopen, meldt La Repubblica. Juve mikt op afnemers als PSG, Chelsea of Bayern München. Op die manier wil de club het nodige geld bijeenharken om haar ploeg gericht te versterken.

Bij Ajax verandert niet alles in goud. De Amsterdammers willen af van de Braziliaanse flankaanvaller David Neres en Shakhtar Donetsk duwt door. De Oekraïense club zou een bod van ongeveer 15 miljoen euro hebben gedaan met een doorverkooppercentage. Ajax zou verlies boeken, want het betaalde zelf ooit 22 miljoen voor de speler.

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Zal Ferran Torres dé aanvalsleider worden van Barça?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

18
18
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

29
29
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

4
4
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

85
85
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

38
38
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

19
19
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

327
327
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

79
79
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

142
142
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

272
272
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

31
31
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

315
315
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

145
145
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws