TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

door
TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


BELGIË
De winterse transferplannen van Club Brugge lijken in grote lijnen bekend. Volgens Het Laatste Nieuws moet er aan inkomende zijde niet te veel verwacht worden. Enkel bij interessante opportuniteiten (AS Roma-back Bryan Reynolds wordt vanuit Italië genoemd), zal het Brugse bestuur een inspanning overwegen. Aan uitgaande zijde krijgen we een heel ander verhaal. Matej Mitrovic is de grootste kanshebber op een vertrek en Wesley Moraes lijkt goed op weg om zijn huurbeurt voort te gaan zetten in zijn vaderland Brazilië. Daarnaast zullen de Bruggelingen allicht ook een aantal jongere spelers verhuren. Daniel Pérez bijvoorbeeld, en ook een huurbeurt van Antonio Nusa, Faitout Maouassa en Owen Otasowie niet uitgesloten volgens HLN.

RSC Anderlecht dreigt één van zijn goudklompjes te verliezen. Zo meldt La Dernière Heure dat de onderhandelingen met supertalent Rayane Bounida in een impasse dreigen te geraken. De gesprekken voor zijn eerste profcontract lopen niet bepaald vlot. Zo zijn de eisen die het kamp-Bounida op tafel leggen vooralsnog te buitensporig voor het paars-witte bestuur. Voorlopig blijven alle partijen wel nog in gesprek. Onder meer Ajax, PSG en Manchester City zouden de situatie wel dichtbij volgen.

Union SG wordt steeds meer als een realistische kampioen beschouwd. Zeker omdat de leider ook nog grote plannen heeft tijdens de winterse transfermarkt. "Er zijn duidelijke afspraken gemaakt met het bestuur", vertelt coach Felice Mazzu bij Het Laatste Nieuws. "Er mag niemand weg. Integendeel: we willen nieuwkomers. In elke linie komt in principe versterking. Het seizoen is nog lang en ik wil wat meer concurrentie."

AA Gent heeft nog maar eens een jong talent aan zich gebonden. Op de clubwebstek lezen we dat Ibrahim Salah zijn eerste contract ondertekend heeft in de Arteveldestad. Salah is een 20-jarige aanvaller die nog maar dit jaar voor Gent speelt. Toch krijgt hij dus al zijn eerste overeenkomst voorgeschoteld in Oost-Vlaanderen.

KV Kortrijk heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Zo hebben de West-Vlamingen met Tsuyoshi Watanabe een Japanner aan hun kern toegevoegd. Dat meldt de club op haar site. Hij komt over van FC Tokyo uit eigen land en is de eerste Japanner ooit in Kortrijkse loondienst. Er ligt een contract van drie en een half jaar voor hem klaar in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
Het kapitaalkrachtige Newcastle United wil hard toeslaan tijdens de wintermercato en denkt daarbij ook aan een Belg. Zo meldt onder meer Sky Sports dat Jason Denayer hoog op het lijstje staat. De 26-jarige verdedigt momenteel de kleuren van Olympique Lyon. Maar zijn contract in Frankrijk is aflopend en de onderhandelingen omtrent een verlenging lopen allesbehalve vlot. Newcastle zou dus een uitweg kunnen bieden. Bovendien krijgt deze winter nog een uitgelezen kans om wat aan hem te verdienen voor hij mogelijk gratis vertrekt na het seizoen.

FC Barcelona wil Samuel Umtiti absoluut van zijn loonlijst krijgen. Volgens het Spaanse medium SPORT zou de club zelfs zijn contract willen verscheuren om van hem af te raken deze winter. De speler zelf zou al op de hoogte zijn van de plannen van de club. Umtiti speelt al sinds juli 2016 (133 wedstrijden) voor Barça, maar is er nu dus volledig uit de gratie gevallen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Newcastle haalt deze winter minstens 10 nieuwe spelers ...

Meest recent

‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

73
73
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

16
16
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

41
41
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

148
148
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

100
100
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

36
36
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

121
121
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

129
129
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

179
179
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1074
1074
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

73
73
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

242
242
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

287
287
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

68
68
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

197
197
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

343
343
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

190
190
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

103
103
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

620
620
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

386
386
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

301
301
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

328
328
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

636
636
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

281
281

Meer sportnieuws