TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

door
TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


BELGIË
De winterse transferplannen van Club Brugge lijken in grote lijnen bekend. Volgens Het Laatste Nieuws moet er aan inkomende zijde niet te veel verwacht worden. Enkel bij interessante opportuniteiten (AS Roma-back Bryan Reynolds wordt vanuit Italië genoemd), zal het Brugse bestuur een inspanning overwegen. Aan uitgaande zijde krijgen we een heel ander verhaal. Matej Mitrovic is de grootste kanshebber op een vertrek en Wesley Moraes lijkt goed op weg om zijn huurbeurt voort te gaan zetten in zijn vaderland Brazilië. Daarnaast zullen de Bruggelingen allicht ook een aantal jongere spelers verhuren. Daniel Pérez bijvoorbeeld, en ook een huurbeurt van Antonio Nusa, Faitout Maouassa en Owen Otasowie niet uitgesloten volgens HLN.

RSC Anderlecht dreigt één van zijn goudklompjes te verliezen. Zo meldt La Dernière Heure dat de onderhandelingen met supertalent Rayane Bounida in een impasse dreigen te geraken. De gesprekken voor zijn eerste profcontract lopen niet bepaald vlot. Zo zijn de eisen die het kamp-Bounida op tafel leggen vooralsnog te buitensporig voor het paars-witte bestuur. Voorlopig blijven alle partijen wel nog in gesprek. Onder meer Ajax, PSG en Manchester City zouden de situatie wel dichtbij volgen.

Union SG wordt steeds meer als een realistische kampioen beschouwd. Zeker omdat de leider ook nog grote plannen heeft tijdens de winterse transfermarkt. "Er zijn duidelijke afspraken gemaakt met het bestuur", vertelt coach Felice Mazzu bij Het Laatste Nieuws. "Er mag niemand weg. Integendeel: we willen nieuwkomers. In elke linie komt in principe versterking. Het seizoen is nog lang en ik wil wat meer concurrentie."

AA Gent heeft nog maar eens een jong talent aan zich gebonden. Op de clubwebstek lezen we dat Ibrahim Salah zijn eerste contract ondertekend heeft in de Arteveldestad. Salah is een 20-jarige aanvaller die nog maar dit jaar voor Gent speelt. Toch krijgt hij dus al zijn eerste overeenkomst voorgeschoteld in Oost-Vlaanderen.

KV Kortrijk heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Zo hebben de West-Vlamingen met Tsuyoshi Watanabe een Japanner aan hun kern toegevoegd. Dat meldt de club op haar site. Hij komt over van FC Tokyo uit eigen land en is de eerste Japanner ooit in Kortrijkse loondienst. Er ligt een contract van drie en een half jaar voor hem klaar in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
Het kapitaalkrachtige Newcastle United wil hard toeslaan tijdens de wintermercato en denkt daarbij ook aan een Belg. Zo meldt onder meer Sky Sports dat Jason Denayer hoog op het lijstje staat. De 26-jarige verdedigt momenteel de kleuren van Olympique Lyon. Maar zijn contract in Frankrijk is aflopend en de onderhandelingen omtrent een verlenging lopen allesbehalve vlot. Newcastle zou dus een uitweg kunnen bieden. Bovendien krijgt deze winter nog een uitgelezen kans om wat aan hem te verdienen voor hij mogelijk gratis vertrekt na het seizoen.

FC Barcelona wil Samuel Umtiti absoluut van zijn loonlijst krijgen. Volgens het Spaanse medium SPORT zou de club zelfs zijn contract willen verscheuren om van hem af te raken deze winter. De speler zelf zou al op de hoogte zijn van de plannen van de club. Umtiti speelt al sinds juli 2016 (133 wedstrijden) voor Barça, maar is er nu dus volledig uit de gratie gevallen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Newcastle haalt deze winter minstens 10 nieuwe spelers ...

Meest recent

Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

1
1
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

16
16
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

22
22
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

25
25
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

55
55
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

51
51
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

135
135
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

52
52
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

311
311
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

215
215
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

592
592
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

136
136
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

342
342
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

64
64
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

387
387
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

540
540
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

678
678
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

147
147
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

265
265
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

27
27
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

409
409
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

355
355

Meer sportnieuws