TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

door
TU: 'Plannen Club bekend, Newcastle wil Duivel steenrijk maken'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


BELGIË
De winterse transferplannen van Club Brugge lijken in grote lijnen bekend. Volgens Het Laatste Nieuws moet er aan inkomende zijde niet te veel verwacht worden. Enkel bij interessante opportuniteiten (AS Roma-back Bryan Reynolds wordt vanuit Italië genoemd), zal het Brugse bestuur een inspanning overwegen. Aan uitgaande zijde krijgen we een heel ander verhaal. Matej Mitrovic is de grootste kanshebber op een vertrek en Wesley Moraes lijkt goed op weg om zijn huurbeurt voort te gaan zetten in zijn vaderland Brazilië. Daarnaast zullen de Bruggelingen allicht ook een aantal jongere spelers verhuren. Daniel Pérez bijvoorbeeld, en ook een huurbeurt van Antonio Nusa, Faitout Maouassa en Owen Otasowie niet uitgesloten volgens HLN.

RSC Anderlecht dreigt één van zijn goudklompjes te verliezen. Zo meldt La Dernière Heure dat de onderhandelingen met supertalent Rayane Bounida in een impasse dreigen te geraken. De gesprekken voor zijn eerste profcontract lopen niet bepaald vlot. Zo zijn de eisen die het kamp-Bounida op tafel leggen vooralsnog te buitensporig voor het paars-witte bestuur. Voorlopig blijven alle partijen wel nog in gesprek. Onder meer Ajax, PSG en Manchester City zouden de situatie wel dichtbij volgen.

Union SG wordt steeds meer als een realistische kampioen beschouwd. Zeker omdat de leider ook nog grote plannen heeft tijdens de winterse transfermarkt. "Er zijn duidelijke afspraken gemaakt met het bestuur", vertelt coach Felice Mazzu bij Het Laatste Nieuws. "Er mag niemand weg. Integendeel: we willen nieuwkomers. In elke linie komt in principe versterking. Het seizoen is nog lang en ik wil wat meer concurrentie."

AA Gent heeft nog maar eens een jong talent aan zich gebonden. Op de clubwebstek lezen we dat Ibrahim Salah zijn eerste contract ondertekend heeft in de Arteveldestad. Salah is een 20-jarige aanvaller die nog maar dit jaar voor Gent speelt. Toch krijgt hij dus al zijn eerste overeenkomst voorgeschoteld in Oost-Vlaanderen.

KV Kortrijk heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Zo hebben de West-Vlamingen met Tsuyoshi Watanabe een Japanner aan hun kern toegevoegd. Dat meldt de club op haar site. Hij komt over van FC Tokyo uit eigen land en is de eerste Japanner ooit in Kortrijkse loondienst. Er ligt een contract van drie en een half jaar voor hem klaar in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
Het kapitaalkrachtige Newcastle United wil hard toeslaan tijdens de wintermercato en denkt daarbij ook aan een Belg. Zo meldt onder meer Sky Sports dat Jason Denayer hoog op het lijstje staat. De 26-jarige verdedigt momenteel de kleuren van Olympique Lyon. Maar zijn contract in Frankrijk is aflopend en de onderhandelingen omtrent een verlenging lopen allesbehalve vlot. Newcastle zou dus een uitweg kunnen bieden. Bovendien krijgt deze winter nog een uitgelezen kans om wat aan hem te verdienen voor hij mogelijk gratis vertrekt na het seizoen.

FC Barcelona wil Samuel Umtiti absoluut van zijn loonlijst krijgen. Volgens het Spaanse medium SPORT zou de club zelfs zijn contract willen verscheuren om van hem af te raken deze winter. De speler zelf zou al op de hoogte zijn van de plannen van de club. Umtiti speelt al sinds juli 2016 (133 wedstrijden) voor Barça, maar is er nu dus volledig uit de gratie gevallen.

LEES OOK: 'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

Newcastle haalt deze winter minstens 10 nieuwe spelers ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

8
8
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

58
58
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

38
38
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

42
42
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

165
165
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

17
17
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

38
38
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

125
125
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

21
21
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

45
45
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

137
137
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

44
44
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

204
204
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

130
130
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

370
370
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

139
139
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

188
188
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

222
222
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

325
325
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

326
326
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

69
69
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

404
404
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

324
324
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

186
186

Meer sportnieuws